واکسن های کرونایی غربی

بیماری کرونا اواخر سال 2019 فعالیت خود را شروع کرد و تا جایی پیش رفت که هیچ کشوری در جهان از آسیب های آن در امان نماند. برای آنکه بتوان تلفات ناشی از این بیماری را کاهش داد پزشکان و تمام کسانی که در این حوزه فعال هستند تصمیم گرفتند تا با کشف واکسن این بیماری، تمام مردم دنیا را در برابر آن واکسینه کنند.

شرکت های مختلف داروسازی در سراسر دنیا مشغول به کار شدند و یک سال بعد از شیوع این بیماری توانستند واکسن هایی موثر برای از بین بردن کرونا تولید کنند. چند کشور دنیا از جمله انگلیس، فرانسه و آمریکا در این زمینه پیشرفت های قابل توجهی را به دست آوردند.

کشور ایران نیز در حال تولید واکسن های بومی است و برخی از آنها آزمایشات را به خوبی پشت سر گذاشته اند، اما هنوز وارد فاز تولید انبوه نشده اند. به تازگی ایران واکسن هایی که شرکت های داروسازی روسیه تولید کرده اند را خریداری کرده است.

واکسن کرونای انگلیس

یکی از کشورهایی که توانست با تولید واکسن، راه چاره ای در برابر بیماری کرونا پیدا کند شرکت astra Zeneca است که با همکاری دانشگاه آکسفورد در حال بررسی و تولید واکسن کووید 19 هستند. این شرکت ادعا می کند فرمولاسیون واکسنی که تولید کرده است صد در صد موثر بوده و قادر است شهروندان و استفاده کنندگان از واکسن را در حتی در برابر ابتلای شدید این بیماری نیز واکسینه کند.

مدیران آسترازنکا ادعا می کند که کارایی و قدرت این واکسن با واکسن هایی که توسط دو شرکت فایزر و مدرنا تولید شده برابر است و هیچ نقطه ضعفی ندارد.

واکسن کرونای فرانسه

کشور فرانسه نیز یکی دیگر از کشورهایی است که بعد از شروع بیماری کرونا و فوت عده زیادی از مردم این کشور تصمیم گرفت با همکاری یک شرکت داروسازی آمریکایی واکسن تولید کند.

آنها همکاری خود را از اواخر خرداد ماه شروع کردند و بعد از بررسی نتایج آزمایشات متوجه شدند که ایمنی کسانی که واکسن تولید شده را دریافت کردند در مقایسه با افرادی که به این بیماری مبتلا شدند پایین تر است و به همین دلیل تحقیقات در مورد این واکسن پایان یافت.

انستیتو پاستور فرانسه اعلام کرد که در حال تولید واکسن دیگری علیه بیماری کروناست و قادر خواهد بود در سال 2021 واکسن تولید شده را وارد بازار کند.

واکسن کرونای آمریکا

یکی از شرکت های داروسازی آمریکا که توانست با تولید یک واکسن موثر در برابر بیماری کرونا نگرانی جهانی که در مورد این بیماری وجود داشت را تا حدی کمتر کند، شرکت فایزر است.

این واکسن با همکاری شرکت بیونیک که یک شرکت آلمانی است ساخته شده و در حال حاضر برخی کشورهای دنیا این واکسن را خریداری کرده و در حال تزریق آن هستند.

هر چند که این واکسن باعث دلگرمی مردم جهان شد، اما از همان ابتدا مشکلاتی داشت. یکی از مشکلاتی که این واکسن دارد شرایط نگهداری آن است که باید در دمای منفی 70 درجه سانتی گراد قرار داده شود.

کمبود فریزرهایی که بتواند این واکسن را در این شرایط دمایی نگه دارد از جمله مشکلاتی است که واکسن فایزر دارد. البته تنها مشکل این واکسن شرایط نگهداری آن نیست و عاملی که بیشترین میزان نگرانی در مورد آن وجود دارد عوارضی است که تزریق این واکسن ممکن است به دنبال داشته باشد.

شرایط سفر به کشورهای دیگر در دوران کرونا

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد دارند این است که اگر در همین دوران کرونا قصد داشته باشند تا به کشور دیگری سفر کنند چکارهایی باید انجام دهند؟ به عنوان مثال اگر بخواهند با تور لحظه آخری باتومی به این شهر سفر کنند چه مقدمات و پرتکل هایی را می بایست رعایت کنند؟

در پاسخ به این سوال می بایست گفت که بسیاری از کشورها مرزهای ورودی خود را به دفعات در طول یکسالی که از کرونا میگذرد بسته اند. در گام اول میباست مطمئن شوید که شرایط سفر به باتومی فراهم است یا خیر، در گام دوم میبایست تست کرونا دهید و پس از اینکه مشخص شد علائم مشکوک به بیماری را ندارید سعی کنید تا حتما واکسنی را تهیه و تزریق نمایید تا درصد مقاومت بدنتان را افزایش دهید و پس از آن جهت خرید تور لحظه آخری باتومی اقدام نموده و به این شهر سفر کنید.

 

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes