UVM هفته ها پس از حمله سایبری دسترسی به EHR را بازیابی می کندشبکه بهداشت و درمان دانشگاه ورمونت اعلام کرد که پس از چند هفته از حمله سیستم سایبری بزرگ ، دسترسی به سیستم پرونده الکترونیکی سلامت خود را در چندین سایت آغاز کرده است.

Epic EHR در حال حاضر فقط در مراکز سرپایی و سرپایی در مرکز پزشکی UVM و در مراکز سرپایی در مرکز مرکزی مرکز پزشکی ، بیمارستان پزشکان دره شامپلین و مرکز پزشکی پورتر فقط خواندنی است. این شبکه پیش بینی کرده است که روند بازیابی چندین روز به طول خواهد انجامید.

در بیانیه ای که روز جمعه در وب سایت این سیستم قرار گرفت ، آمده است: “ما می دانیم كه هفته های گذشته برای بیماران و كارمندان بسیار دشوار بوده است.” “این گام مهم رو به جلو در بهبودی از حمله سایبری اخیر باید به کاهش برخی از چالش های پیش روی ما کمک کند و اثر بخشی مراقبت های ارائه شده را بهبود بخشد.”

چرا مهم است

با کمک FBI و گارد ملی ورمونت ، شبکه بهداشت UVM تلاش می کند تا سیستم های خود را دوباره به کار بیاندازد زیرا در اواخر ماه اکتبر دچار حمله “چشمگیر” شد.

از 16 نوامبر ، این سیستم هنوز در تعدادی از سیستم های خود گزارش می کرد ، به ویژه در مرکز پزشکی دانشگاه ورمونت. در آنجا ، نمایندگان به بیماران توصیه کردند تا زمان رفع وقفه منتظر قرار ملاقات غیر ویژه بمانند و خاطرنشان کردند که از جمله سایر گزارش ها ، همه نتایج آزمایشگاه به تأخیر می افتد.

در هرجای دیگر شبکه ، به بیماران توصیه می شود که انتظار کمی طولانی تر داشته باشند و همچنین در صورت امکان یک نسخه کپی از آزمایشگاه یا دستورالعمل های تصویربرداری به همراه داشته باشند. پورتال بیمار MyChart نیز در چندین مرکز در دسترس نبوده است.

حتما بخوانید:
دولت انگلیس 20 میلیون پوند در بودجه تحقیقات AI را افزایش داده است

حتی سایتهایی که کلیه خدمات مراقبت از بیمار موجود را ذکر می کنند ، خاطر نشان می کنند که در اثر قطع ارتباط الکترونیکی با مرکز پزشکی UVM مختل شده است.

دکتر جان برومستد ، رئیس و مدیرعامل شبکه بهداشت UVM در بیانیه ای گفت: “مقامات فدرال به ما دستور داده اند تا جزئیات حمله به سیستم های فناوری اطلاعات خود را به منظور حفظ صحت تحقیقات خود مورد بحث قرار ندهیم.” “آنچه می توانم به شما بگویم دامنه این حمله بسیار گسترده بود. این بدان معنی است که پاسخ و بازیابی ما باید با دقت زیادی برنامه ریزی شود تا اطمینان حاصل شود که می توانیم با خیال راحت و ایمن سیستم های خود را بازیابی کنیم. ”

گرایش بزرگتر

UVM در آسیب پذیری خود در برابر حملات سایبری تنها نیست. براساس وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده بیش از دو میلیون بیمار تحت تأثیر اختلالات گزارش شده فقط در ماه اکتبر قرار گرفتند.

اگرچه UVM جزئیات مربوط به ماهیت حمله را ارائه نداد ، HHS دریافت كه فقط بیش از یك سوم موارد تخلف گزارش شده به آژانس در ماه اكتبر از طریق ایمیل بوده و حدود 40٪ آنها از طریق یك سرور شبكه مرتكب شده اند.

این حمله همچنین در همان هفته رخ داد که HHS ، FBI و آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت با انتشار یک خبرنامه اخطار تهدید “افزایش یافته و فوری” تهدیدات سایبری علیه بیمارستانها را اعلام کردند.

در حال ضبط

برمستد گفت: “این حمله سایبری در میان همه گیر جهانی اتفاق افتاده است که هیچ نشانه ای از کندی وجود ندارد و وضعیت را بیش از پیش نگران کننده نشان می دهد.” “به همین دلیل است که ما برای اولویت بندی سرویس هایی که بسیار مهم هستند بسیار سخت کار می کنیم و به همین دلیل زمان و نیروی انسانی قابل توجهی را در فرایندهای دستی سرمایه گذاری می کنیم که اگرچه کندتر از حد معمول است اما به ما امکان می دهد از کسانی که مراقبت می کنند مراقبت کنیم. چه کسی بیشتر به آن نیاز دارد ”

حتما بخوانید:
باربری و اتوبار ایت الله کاشانی

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید