Telehealth می تواند شکاف دیجیتالی افراد معلول را بدتر کنددرباره پتانسیل telehealth کار زیادی انجام شده است تا شکاف دسترسی را برای افرادی که در غیر این صورت تحت تأثیر سیستم های بهداشتی قرار دارند ، پر کند.

کارشناسان می گویند در گزارش جدید منتشر شده در مجله انجمن انفورماتیک پزشکی آمریکا در هفته گذشته ، سلامتی از راه دور همچنین ممکن است نابرابری های جامعه معلولیت را تشدید کند.

نویسندگان می نویسند: “هنوز یک نیاز فوری وجود دارد که صریحاً بررسی کنیم چگونه تغییرات در شیوع و فراگیر سلامت از راه دور بر افراد معلول تأثیر می گذارد.”

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

چرا مهم است

نویسندگان مقاله خاطرنشان می کنند که برای برخی از افراد معلول ، دسترسی گسترده به خدمات بهداشت از راه دور می تواند مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشد.

آنها خاطرنشان كردند كه هماهنگی برای حمل و نقل ، ترتیب مراقبت از مراقبین و پیمایش در فضاهای عمومی در جستجوی مراقبت های شخصی می تواند برای بسیاری از افراد چالشی باشد – بدون اشاره به موانع بالقوه دسترسی به كلینیك ها.

آنها نوشتند: “با این حال ، اگر فناوری های telehealth در سیاست های مناسب طراحی ، اجرا و متناسب نشود ، این مزایا قابل تحقق نیستند و می توانند نابرابری های بهداشتی را در این جمعیت تشدید كنند.”

نویسندگان می نویسند ، طراحی تکنولوژی telehealth برای بسیاری غیرقابل دسترس است. به عنوان مثال ، افراد دارای ناتوانی ارتباطی ممکن است نتوانند از خدمات مبتنی بر ویدئو استفاده کنند و پورتال های بیمار همیشه با فناوری های کمکی سازگار نیستند.

حتما بخوانید:
پیشرفت در اتوماسیون با افزایش هزینه های معاملات دستی بهداشتی در حال کاهش است

نویسندگان چندین ملاحظه برای طراحی IT در مراقبت های بهداشتی را بیان کردند ، از جمله:

  • سازگاری فناوری کمکی رابط کاربری بصری
  • حالت های ارتباطی چندگانه
  • استانداردهایی برای فعال کردن زبان اشاره یا عنوان در همان صفحه خدمات ارائه شده
  • ویژگی هایی که کاربران متعدد و متنوع را تسهیل می کند

نویسندگان می نویسند ، این برنامه همچنین باید مورد توجه قرار گیرد. آنها خاطرنشان كردند كه جامعه معلولین به طور نامتناسبی كمتر به پهنای باند و سخت افزار دسترسی دارند و بعضی از بیماران برای یادگیری نحوه استفاده از اشكال جدید فن آوری ممكن است به كمك نیاز داشته باشند.

این سند همچنین توجه را به زمینه های سیاسی پیرامون معلولیت ها و سلامت از راه دور جلب کرد. طبق قانون ، از معلولین نمی توان مراقبت کرد ، اما در اجرای قوانینی که به این دسترسی برابر احتیاج دارند ، پیشرفت کندی صورت گرفته است.

نویسندگان همچنین به انعطاف پذیری HIPAA از نظر سلامت از راه دور اشاره کردند. اگرچه این تسهیل مقررات اجازه داده است كه از تعداد بیشتری از نرم افزارهای موجود در مراقبت های مجازی استفاده شود ، آنها معتقدند كه این امر همچنین افراد معلول را در معرض خطر بیشتری از عواقب منفی برای نقض امنیت سایبری قرار می دهد ، “با توجه به افزایش احتمال از اطلاعات بهداشتی بالقوه حساس و انگ زن در مقایسه با همسالان توانمند آنها. “

در این مقاله آمده است: “متخصصان فناوری اطلاعات باید سیاست هایی را تصویب كنند كه هم قابلیت دسترسی را وضع كرده و هم آن را اعمال می كنند و از یك ارزیابی عمیق از اثرات سوverse احتمالی افراد معلول ناشی از سیاست های موجود حمایت می كنند.”

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

گرایش بزرگتر

نویسندگان مقاله جامیا خاطرنشان می کنند که افراد مسن ، افراد رنگین پوست و درآمد پایین در جامعه معلولیت بیش از حد نمایان هستند – این بدان معناست که رسیدگی به نیازهای فن آوری یک گروه از منظر بین بخشی احتمالاً پاسخگوی نیازهای برخی افراد است. در دیگران.

اعضای کنگره بر لزوم رفع شکاف دیجیتالی telehealth برای کسانی که به پهنای باند یا فناوری دسترسی ندارند تأکید کردند.

رابین کلی سخنگوی ایالات متحده ، ایلینوی ، در ماه اکتبر گفت: “برخی از آمریکایی ها تلفن ندارند یا توانایی خرید تلفن ندارند.” “آیا ما اجازه خواهیم داد که آنها در این انقلاب رها شوند؟”

انجمن پزشکی آمریکا همچنین در مصوبه اخیر خود هفته گذشته نابرابری هایی را که مراقبت های مجازی می تواند برطرف کند و اهمیت کار برای سیاست های رفع این نابرابری ها را تشخیص داد.

در حال ضبط

نویسندگان می نویسند: “اگرچه افراد معلول جمعیتی از نابرابری های بهداشتی را نشان می دهند که اغلب در ارزیابی تأثیر افتراقی فناوری های اطلاعات سلامت نادیده گرفته می شوند ، اما توجه و پاسخگویی به مجموعه نیازهای منحصر به فرد آنها در این دوره جدید از سلامت گسترده گسترده ضروری است.” روی کاغذ جامیا.

آنها گفتند: “عدم توجه صریح افراد معلول در طراحی ، اجرا و ابعاد سیاسی دور بهداشت منجر به حاشیه سازی بیشتر و نتایج ضعیف بهداشتی برای بیش از 61 میلیون آمریکایی معلول خواهد شد.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید