OCR دستورالعمل هایی را برای افشای اطلاعات محافظت شده از طریق تبادل اطلاعات بهداشتی صادر می کنددفتر حقوق مدنی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده روز جمعه رهنمودهایی را درباره چگونگی اجازه HIPAA برای استفاده از مبادلات اطلاعات بهداشتی برای افشای اطلاعات بهداشتی محافظت شده برای اهداف بهداشت عمومی منتشر کرد.

نهاد تحت پوشش موظف است به افراد اعلام کند که اطلاعات بهداشتی محافظت شده را برای فعالیت در زمینه بهداشت عمومی افشا می کند.

مدیر در بیانیه ای گفت: “OCR این راهنما را صادر می كند تا نشان دهد چگونه HIPAA از استفاده از اطلاعات بهداشتی در به اشتراک گذاری داده های بهداشتی برای بهبود سلامت عمومی ، به ویژه در موارد اضطراری بهداشت عمومی COVID-19 پشتیبانی می كند.” از OCR راجر Severino.

چرا مهم است

این رهنمودها موارد مختلفی را توصیف می کنند که در آنها چنین اجازه افشایی بدون اجازه شخص مجاز است ، از جمله:

  • وقتی قانون فدرال ، ایالتی ، محلی یا قوانین دیگر به افشای اطلاعات نیاز دارد.
  • هنگامی که HIE یک شریک تجاری از شرکت مربوطه است که مایل است اطلاعات را به یک مقام بهداشت عمومی برای بهداشت عمومی ارائه دهد.
  • هنگامی که HIE مطابق با اعطای اختیارات یا قراردادی با یک مقام بهداشت عمومی برای فعالیت در زمینه بهداشت عمومی عمل می کند.

مديريت توضيح داد: “آزمايشگاه تحت پوشش ممكن است نتايج آزمايش بيمار (PHI) را از طريق HIE گزارش كند كه هنگامي كه HIE اين انتقال داده را از طرف آزمايشگاه به عنوان يك شركت تجاري آزمايشگاه انجام مي دهد ، PHI را دريافت و به PHA منتقل مي كند.”

OCR همچنین خاطرنشان کرد که در صورت عدم اجازه توافق نامه های اتحادیه بازرگانی ، HIE مرتبط با تجارت را به دلیل افشای اطلاعات به یک مقام بهداشت عمومی در مواقع اضطراری COVID-19 تحریم نخواهد کرد.

حتما بخوانید:
قیمت منو کافه کایان 2022

با ادامه شیوع بیماری همه گیر COVID-19 در سراسر کشور ، این دستورالعمل ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. همانطور که توسط OCR اشاره شده است ، “PHA ایالات متحده ممکن است HIE را برای جمع آوری نتایج آزمایش و اطلاعات مربوط به بیمار از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی درگیر کند و سپس این اطلاعات را به سیستم ردیابی تماس الکترونیکی ایالت منتقل کند.”

OCR همچنین گفت که وقتی یک مقام بهداشت عمومی تقاضای خلاصه ای از سوابق یا مجموعه خاصی از داده ها با اطلاعات بهداشتی محافظت شده را می کند ، یک بیمارستان تحت پوشش ، آزمایشگاه یا سایر ارائه دهندگان می توانند با استناد به آن مقام حداقل اطلاعات لازم را درخواست کنند.

“OCR” می نویسد: “در چنین مواردی ، سیاست حفظ حریم خصوصی شخص مورد نظر را ملزم نمی کند حداقل میزان لازم را هنگام پاسخ به درخواست PHA برای فعالیت های بهداشت عمومی PHA به طور مستقل تعیین کند.”

به عنوان مثال ، این ممکن است در مواردی باشد که “مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، به عنوان یک PHA ، از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی بخواهند PHI دائمی را برای تمام موارد قبلی و فعلی بیماران در معرض COVID-19 افشا کنند. ، چه مشکوک و چه تأیید شده ، با استفاده از گزارش الکترونیکی مورد (eCR) ، تولید خودکار و انتقال گزارش موارد از EHR به آژانس های بهداشت عمومی ، برای بررسی و اقدام. ”

نهاد تحت پوشش همچنین می تواند اطلاعات را از طریق HIE بدون دریافت درخواست مستقیم از مقام ، برای یک مرجع افشا کند. در هنگام اورژانس بهداشت عمومی ، یک HIE همچنین می تواند اطلاعات بهداشتی محافظت شده ای را که از یک همکار تجاری به دست آمده است به مقامات و بدون گرفتن اجازه از شخص مربوطه ارائه دهد.

حتما بخوانید:
نه کارهای بسیار ساده ای که می توانید برای صرفه جویی در لباس سگهای نگهبان انجام دهید

گرایش بزرگتر

تبادل اطلاعات بهداشتی در طول بحران COVID-19 مفید واقع شده است. به عنوان مثال ، بهداشت جریان ، HIE آریزونا ، گفت اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی در ماه مارس ، برای تخصیص منابع داده های بهداشتی در سراسر کشور در پاسخ به بحران COVID-19 تمرکز کند.

کیت پارکر از Health Current CIO گفت: “ما خود را به عنوان یک شریک در اینجا در آریزونا می بینیم تا مطمئن شویم که بهترین مراقبت های ممکن را ارائه می دهیم. بنابراین قطعاً خود را بخشی از این معما می دانیم.” فوری.

دفتر هماهنگ کننده بهداشت ملی نیز در ماه آگوست اعلام کرد که قصد دارد زیرساخت های موجود HIE را تقویت کند تا آژانس های بهداشت عمومی در طی و بعد از بیماری همه گیر COVID-19 به داده های بهداشتی دسترسی ، اشتراک و استفاده بهتری داشته باشند.

در حال ضبط

“اگر HIE (1) سوابق خلاصه افراد مبتلا به COVID-19 را به بخش بهداشت شهرستان كه اطلاعات ردیابی را جمع آوری می كند ، انتقال دهد ، HIE كه با یك سایت در ارتباط تجاری با مشاغل باشد مشمول تحریم HIPAA نمی شود. از COVID -19 ، آیا این افشای بهداشت عمومی توسط HIE مجاز است یا خیر [business associate agreement] با ارائه دهنده خدمات درمانی تحت پوشش و (2) به شخص مربوطه اطلاع دهید ، ظرف 10 روز از اولین ارسال چنین اطلاعاتی به بخش بهداشت شهرستان ، كه چنین اطلاعاتی را به بخش بهداشت ارائه می دهد.

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید