NHS درخواست تجدیدنظر قانونی علیه قراردادی را با Palantir ارائه داده استشرکت فناوری عدالت Foxglove به نمایندگی از سایت خبری openDemocracy به دلیل معامله سرویس بهداشت ملی با شرکت جنجالی داده بزرگ Palantir Technologies شکایت کرد.

طبق اسکای نیوز ، در این دادخواست ادعا شده است که NHS انگلستان با ارزیابی مجدد تأثیر بر محافظت از داده ها ، نتوانسته است به تأثیر معامله بر بیماران و مردم رسیدگی کند.

کوری کریدر ، بنیانگذار فاکس گلاو و ماری فیتزجرالد ، سردبیر سردبیر openDemocracy ، در بیانیه ای نوشت: “این فقط مربوط به پالانیریر نیست. آینده NHS در حال نوشتن است ، در آخرین فصل همه گیری.”

“دولت موظف است قبل از انعقاد معاملات گسترده ای که این آینده را تحت تأثیر قرار می دهد ، با ما ، شهروندان و مصرف کنندگان NHS مشورت کند. کرایدر و فیتزجرالد ادامه دادند ، از این طریق ، آنها باید اقدامات مهمی (مانند انجام “ارزیابی تأثیر حفاظت از داده”) را انجام دهند تا از اطلاعات بهداشتی و حقوق ما محافظت شود.

چرا مهم است

Palantir – که در ابتدا بخشی از آن توسط CIA تأمین می شد – با انتقاد و بی اعتمادی نسبت به کار خود ، از جمله ارتباط آن با مهاجرت ایالات متحده و اجرای گمرک مواجه است.

سال گذشته ، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده به عنوان بخشی از برنامه پاسخگویی به COVID-19 ، تعدادی قرارداد به Palantir اعطا کرد.

NHS انگلستان نیز از این روش پیروی كرد و در دسامبر قراردادی 23.5 میلیون پوندی برای پالانیریر امضا كرد تا به آن “خدمات بستر مدیریت داده” را ارائه دهد. این قرارداد به دنبال یک دوره آزمایشی اولیه آغاز شد که در ماه مارس آغاز شد ، که شامل نرم افزار ریخته گری Palantir بود که برای تأمین انرژی انبار داده COVID-19 NHS استفاده می شد.

“انبار داده در نظر گرفته شده است که در پایان همه گیر بسته شود ، اگرچه هیچ تاریخ مشخصی پیشنهاد نشده است. کرافتون بلک به دفتر روزنامه نگاری تحقیقی گفت: این واقعیت که قرارداد جدید پالانیریر شامل بندي است كه “برنامه ريزي بازيابي خدمات … انتقال به اين ابزار نظارت عمومي طبق معمول” بدين معني است كه استفاده از اين نرم افزار مي تواند در دراز مدت ادامه يابد. روز چهارشنبه

کرایدر و فیتزجرالد نگرانی های مشابهی را مطرح کردند و گفتند که این قرارداد دو ساله “به Brexit ، برنامه ریزی مشترک تجاری و موارد دیگر” گسترش می یابد.

سخنگوی NHS به Sky News گفت که “این شرکت ارائه دهنده معتبری برای بخش عمومی انگلستان است ، NHS ارزیابی تأثیر حفاظت از داده ها را در آوریل 2020 به پایان رسانده و به روزرسانی آن به موقع منتشر خواهد شد.”

گرایش بزرگتر

NHS در بهار گذشته با همراهی مایکروسافت و آمازون با پالانتیر متحد شد و یک بستر داده را برای اطلاع از پاسخ به COVID-19 توسعه داد. این اقدام باعث ایجاد نگرانی در میان طرفداران حریم خصوصی شده است ، آنها از NHS خواسته اند “در روابط خود با پالانتیر بسیار محتاط و شفاف باشد”.

پس از ارسال نامه های حقوقی openDemocracy و Foxglove خواستار شفافیت در توافقات ، دولت انگلیس قراردادها را در ماه ژوئن منتشر کرد.

در حال ضبط

کرایدر و فیتزجرالد نوشتند: “معامله بی سر و صدا با شرکت هایی مانند پالانیرر ، به ویژه بدون گفتگوی عمومی واقعی ، خطر از بین بردن اعتماد به NHS را در بین همان جوامعی که اکنون دولت فوراً به دنبال ایجاد اعتماد است ، می کشد.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes