NEC نرم افزار جدید پزشکی کولونوسکوپی را که از تشخیص AI پشتیبانی می کند ، راه اندازی می کندشرکت چند ملیتی فناوری اطلاعات و الکترونیک ژاپن به تازگی از توسعه WISE VISION Endoscopy خود ، یک نرم افزار دستگاه پزشکی برای پشتیبانی از تشخیص AI برای کولونوسکوپی ، خبر داده است که به تازگی در ژاپن منتشر شده است و انتظار می رود به زودی در اروپا در دسترس باشد. این نرم افزار به عنوان بخشی از استفاده از AI برای علامت گذاری خودکار ضایعات احتمالی از تصاویر گرفته شده در طی روشهای آندوسکوپی ، به تجهیزات آندوسکوپی موجود متصل می شود.

چرا مهم است

طبق اعلام رسمی NEC ، سرطان روده بزرگ شایع ترین سرطان در ژاپن و دومین سرطان در اروپا است. سرطان روده بزرگ از ضایعات پیش سرطانی (پولیپ های نئوپلاستیک روده بزرگ) نشات می گیرد و سرکوب پیشرفت به سرطان با تشخیص و از بین بردن ضایعات در مرحله پولیپ طی مراحل آندوسکوپی امکان پذیر است.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

با این حال ، پولیپ ها باید توسط چشم متخصص آندوسکوپیست تشخیص داده شوند و اغلب به دلیل اندازه و شکل آنها دشوار است و باعث ایجاد حدود 24٪ می شود (طبق مقاله ای در مجله دستگاه گوارش) حذف شود ، بنابراین تشخیص به تأخیر می افتد.

NEC از سال 2016 با مرکز ملی سرطان در ژاپن همکاری کرده است تا به این مسئله کمک کند. NEC اکنون نرم افزاری را توسعه داده است که می تواند ضایعات احتمالی مبتنی بر استفاده از هوش مصنوعی را به طور خودکار علامت گذاری کند تا از تصاویر آندوسکوپی بیش از 10 هزار ضایعه و همچنین مشاهدات پزشکان متخصص یاد بگیرد.

حتما بخوانید:
کلینیک رویان مو سلامت

برخی از ویژگی های این نرم افزار شامل سازگاری با سیستم های آندوسکوپی از سه تولید کننده – Olympus (EVIS LUCERA ELITE Video System Center CV-290) ، FUJIFILM (پردازنده ویدیویی ELUXEO VP-7000) و PENTAX (پردازنده ویدیویی پزشکی OPTIVISTA EPK-i7010) است. همچنین نامزدهای ضایعه را با یک اعلان و صدای مارک گذاری مشخص می کند. صداها ، میزان صدا و رنگ نشانگرها را می توان در هر زمان با توجه به تنظیمات کاربر سفارشی کرد.

گرایش بزرگتر

محققان مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess و دانشکده پزشکی هاروارد که با محققان آکادمی علوم پزشکی سیچوان و بیمارستان استانی سیچوان چین کار می کنند ، در استفاده از یادگیری ماشینی برای تشخیص پولیپ آدنوماتوس در طی کولونوسکوپی موفقیت کسب کرده اند. ، مطابق با 2018 اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی مقاله.

این شرکت اعلام کرد ، یافته های اعلام شده توسط شرکت ارائه دهنده هوش مصنوعی چینی Shanghai Wision AI Co. که الگوریتم های آن بر روی تصاویر اعمال شده است ، ممکن است روزی “خود رانندگی” را در روش های کولونوسکوپی فراهم کند.


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید