Mayo Clinic CIO می گوید هوش مصنوعی برای درک COVID-19 کلیدی استکلینیک Mayo CIO Cris Ross در برنامه افتتاحیه خود در روز سه شنبه در HIMSS Machine Learning & AI for Healthcare Digital Summit ، چندین روش را ذکر کرده است که در آن هوش مصنوعی برای درک تکامل یافته COVID-19 حیاتی است.

به عنوان مثال ، اوایل ماه مارس ، محققان قبلاً از الگوریتم هوش مصنوعی – که در سال 2003 در SARS آموزش دیده بود – برای “یک شبکه عصبی تکراری برای پیش بینی تعداد عفونت های جدید با گذشت زمان” استفاده کرده بودند. “از ابتدای COVID-19 ، هوش مصنوعی یکی از ابزاری است که دانشمندان برای پاسخ به این شرایط اضطراری استفاده کرده اند.”

و همین ماه گذشته ، مرجع مستقر در بوستون – که بستر تجزیه و تحلیل بالینی آن توسط کلینیک مایو استفاده می شود – از طریق داده های ژنتیکی از 10967 نمونه ویروس کرونا جدید الک کرده است. راس گفت ، در این راه ، محققان “قطعه ای از کد DNA – یک قطعه خاص که با سلف های ویروس کرونا متفاوت است.” “تأثیر این توالی تقلید از پروتئینی بود که به بدن انسان کمک می کند تا تعادل نمک و مایعات را تنظیم کند.”

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

وی گفت: “این چیزی نبود که آنها بدنبال آن بودند.” “آنها فقط آن را در مجموعه ای وسیع از داده ها یافتند. از آن زمان تاکنون برای حمایت از تحقیقات دیگر برای کشف چگونگی وجود جهش های ژنتیکی و سایر عوامل در COVID-19 ، که هم به تشخیص بیماری کمک می کند و هم درمان او. “

حتما بخوانید:
راهنمای خرید هدرز - وب سایت رسمی گروه رونیز کلاب

بسیاری از ویژگی های مشترک ویروس کرونا جدید – از دست دادن حس بویایی ناشی از آن ، اثرات آن بر انعقاد خون – با کمک AI کشف شده است.

وی گفت: الگوریتم هایی در سراسر جهان برای یافتن “موارد قدرتمندی که به ما کمک می کنند تا این بیماری را تشخیص ، مدیریت و درمان کنیم ، گسترش آن را کنترل کنیم ، بفهمیم بعدی بعدی آن چیست ، ویژگی های بیماری را بفهمیم و روش های درمانی جدیدی ایجاد کنیم” راه اندازی شده اند. “مطمئناً در مواردی مانند تولید واکسن استفاده می شود.”

در عین حال ، برخی نشانه ها وجود دارد که نشان می دهد “باید مراقب نحوه استفاده از هوش مصنوعی باشیم”.

به عنوان مثال ، خطر سوگیری الگوریتمی بسیار واقعی است.

“ما می دانیم که بیماران سیاه پوست و اسپانیایی تبار آلوده شده و در سطوح بالاتر از سایر جمعیت ها می میرند. بنابراین باید مراقب این احتمال باشیم که این واقعیت استعداد ژنتیکی یا سایر استعدادها که ممکن است در این جمعیت ها وجود داشته باشد ، ما را به سمت توسعه الگوریتم های تریاژ سوق می دهد که ممکن است به دلیل یکی از موارد منجر به کاهش منابع موجود در بیماران سیاه پوست یا اسپانیایی شود. تعصبات معرفی شده توسط توسعه الگوریتم.

تجمع داده ها از ابتدای شیوع همه گیر امکان ایجاد مدل های مدرن با سرعت را فراهم کرده است – و همچنین یافته های شگفت انگیزی را نیز در این مسیر فراهم کرده است.

راس گفت: “برخی از مدل هایی که ساخته شده و دارای برچسب هوش مصنوعی هستند ، در واقع فقط مدل های پیشرفته رگرسیونی هستند.” “اما آیا از هر لحاظ واقعاً مهم است؟ در هر صورت ، اینها روشهایی برای استفاده از داده ها به روشهای قدرتمند برای کشف چیزهای جدید و تحریک بینش جدید و سودآوری برای همه ما که با این بیماری سر و کار داریم است. “

حتما بخوانید:
نیسان بار و اتوبار کاشانی 02144042378

وی همچنین افزود که مجموعه داده های بزرگ مورد نیاز برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین “به سادگی در روزهای سوابق بهداشتی قبل از الکترونیک وجود نداشت”.

راس گفت: “فقط تصور كنید كه اگر یك دهه قبل بود كجا بودیم و می خواستیم با داده هایی كه باید از پرونده های كاغذی و پوشه های مانیل و جایی در پرونده های پزشکی جمع آوری شود ، با COVID-19 مبارزه كنیم.” “سرمایه گذاری که ما در دیجیتالی کردن مراقبت های بهداشتی انجام داده ایم ، نتیجه داده است. ما آموخته ایم که ارزش داده های موجود در سیستم های الکترونیکی پرونده بهداشتی فوق العاده قدرتمند است.”

توییتر: MikeMiliardHITN
برای نویسنده ایمیل ارسال کنید: mike.miliard@himssmedia.com

Health IT News نشریه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید