[ad_1]

این شرکت روز چهارشنبه گفت ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از ابزار هوش مصنوعی پزشکی CLEW را برای پیش بینی بی ثباتی همودینامیک در بیماران بزرگسال در بخش های مراقبت ویژه مجاز دانسته است.

این ابزار ، CLEWICU ، از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی و مدل های یادگیری ماشین برای شناسایی احتمال وقوع حوادث بالینی قابل توجه در بیماران مراقبت های ویژه استفاده می کند.

CLEW می گوید اولین مجوز FDA برای چنین دستگاهی است.

وی گفت: “هوش مصنوعی می تواند نیرویی قدرتمند برای تغییر در مراقبت های بهداشتی باشد ، برای ارزیابی بحرانی اطلاعات بیمار و هشدار پیش بینی از وخامت ، که می تواند تصمیمات بالینی آگاهانه تر و نتایج بهتر را در بخش مراقبت های ویژه فراهم کند.” بیتس ، مدیر پزشکی و تجزیه و تحلیل کیفیت سیستم های اطلاعاتی در Mass General Brigham و عضو هیئت مشورتی CLEW ، در بیانیه ای.

چرا مهم است

بی ثباتی همودینامیکی یک عارضه شایع COVID-19 است ، بنابراین توانایی پیش بینی CLEWICU ممکن است به ویژه در طی یک همه گیری مداوم مفید باشد – به ویژه با توجه به منابع شدید ICU در سراسر کشور.

با تجزیه و تحلیل داده های بیمار از منابع مختلف ، از جمله سوابق الکترونیکی سلامت و تجهیزات پزشکی ، CLEWICU تصویری از وضعیت کلی واحد ارائه می دهد و به شناسایی افرادی که ممکن است شرایط آنها رو به وخامت باشد کمک می کند.

طبق گفته این شرکت ، این سیستم حداکثر تا هشت ساعت قبل کاربران را از وخامت بالینی مطلع می کند ، که این امر امکان مداخله زودهنگام را فراهم می کند. این سیستم همچنین بیماران کم خطر را شناسایی می کند بعید بدتر شود ، بنابراین به طور بالقوه امکان مدیریت بهتر و بهینه سازی منابع ICU را فراهم می کند.

وی گفت: “راه حل مبتنی بر هوش مصنوعی CLEW یک جهش بزرگ به جلو در بیماران مراقبت های ویژه است ، ارائه اطلاعات پیشگیرانه و بالقوه نجات دهنده زندگی که امکان مداخله زودرس را فراهم می کند ، خستگی زنگ خطر را کاهش می دهد و می تواند به طور بالقوه نتایج بالینی را بهبود بخشد.” دکتر کریگ لیلی در بیانیه ای از دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست

گرایش بزرگتر

FDA ژوئن گذشته به CLEWICU استفاده اضطراری داد. این ابزار در میان چندین نوآوری تکنولوژیکی است که توسط هوش مصنوعی تولید می شود ، در پاسخ به همه گیری در حال توسعه توسعه یافته یا اصلاح شده است.

در دسامبر ، مدیر ارشد اطلاعات کلینیک مایو ، کریس راس گفت که هوش مصنوعی برای درک همه گیری بسیار مهم است. وی ضمن اشاره به خطر سوگیری الگوریتمی ، به انواع کاربردهای خاص COVID-19 اشاره کرد.

“ما می دانیم که بیماران سیاه پوست و اسپانیایی تبار آلوده شده و در سطوح بالاتر از سایر جمعیت ها می میرند. بنابراین ، باید مراقب این احتمال باشیم که این واقعیت استعداد ژنتیکی یا سایر استعدادهایی که ممکن است در این جمعیت ها وجود داشته باشد ، باعث ایجاد تریاژ شود. الگوریتم هایی که می توانند ما را به دلیل یکی از سوگیری های ایجاد شده توسط توسعه الگوریتم ، منابع موجود برای بیماران سیاه پوست یا اسپانیایی را کاهش دهند. ”

در حال ضبط

گال سالومون ، مدیر عامل شرکت CLEW ، در بیانیه گفت: “ما افتخار می کنیم که این روش قابل توجه تأیید مجوز FDA را دریافت کرده ایم و اولین محصول صنعت را در نوع خود ارائه داده ایم ، و داده های مهم مورد نیاز برای جلوگیری از موقعیت های تهدید کننده زندگی را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ارائه می دهیم.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر