[ad_1]

مرکز امنیت اینترنتی غیر انتفاعی این هفته اعلام کرد که خدمات رایگان محافظت از باج افزار را برای بیمارستان های خصوصی در ایالات متحده راه اندازی کرده است.

سرویس مسدود کردن و گزارش دامنه مخرب که اکنون در بیمارستان های دولتی ، دپارتمان های بهداشتی و سازمان های بهداشتی درمانی در دسترس است ، از نرم افزار Enterprise Threat Protector ارائه دهنده امنیت سایبری Akamai برای شناسایی ، مسدود کردن و کاهش تهدیدات هدفمند استفاده می کند.

اد ماتیسون ، معاون اجرایی عملیات و خدمات امنیتی CIS ، گفت: “بیماری همه گیر COVID-19 باعث شده است كه بیمارستان ها حتی بیشتر از گذشته تهدیدات مخرب سایبری باشند.”

وی افزود: “وضعیت غیر انتفاعی ما و محوریت مأموریت به ما این امکان را می دهد که این خدمات را به صورت رایگان و در مقیاس هر بیمارستان یا سیستمی که می تواند از آن بهره مند شود ، ارائه دهیم.”

چرا مهم است

این سرویس رایگان هم اکنون از طریق مرکز تبادل و تجزیه و تحلیل اطلاعات در بسیاری از کشورها در دسترس بیمارستانهای دولتی ، بخشهای بهداشتی و سازمانهای بهداشتی است.

هدف MS-ISAC ، بودجه ای که توسط آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های وزارت امنیت داخلی آمریکا تأمین می شود ، بهبود وضعیت کلی امنیت سایبری دولت های ایالتی ، محلی ، قبیله ای و سرزمینی این کشور است.

طبق CIS ، بیش از 1000 سازمان دولتی با موفقیت از MDBR از طریق MS-ISAC استفاده كرده اند. CIS گزارش می دهد که سرویس MDBR از زمان آغاز فعالیت خود بیش از 748 میلیون درخواست دامنه وب مخرب شناخته شده و مشکوک را مسدود کرده است.

CIS و Akamai اکنون خدمات بیمارستان های مستقل ، سیستم های چند بیمارستانی ، سیستم های بهداشتی یکپارچه مبتنی بر بیمارستان ، مراقبت های پرستاری از بیماران و بیمارستان های تخصصی مستقر در ایالات متحده را ارائه می دهند.

“هنگامی که یک سازمان درخواست های DNS خود را به آدرس IP سرور Akamai DNS هدایت می کند ، هر جستجوی DNS با لیستی از دامنه های مخرب شناخته شده و مشکوک مقایسه می شود. تلاش برای دسترسی به دامنه های مخرب شناخته شده مربوط به بدافزار ، فیشینگ ، باج افزار و سایر سایبرها تهدیدات مسدود و ثبت خواهند شد “، درمورد پستی در وب سایت CIS توضیح داده شد.

ماتیسون گفت: “CIS این هزینه را به طور کامل برای بیمارستان های خصوصی بدون هیچ گونه هزینه و بدون هیچ گونه ارتباطی تأمین می کند ، زیرا این کار درستی است و هیچ کس دیگری این کار را به صورت گسترده انجام نمی دهد.”

گرایش بزرگتر

همانطور که ماتیسون اشاره کرد ، بیمارستان ها و سیستم های بهداشتی از زمان آغاز بحران COVID-19 تحت تأثیر سیل حملات باج افزار قرار گرفته اند.

فروشنده نرم افزار امنیت سایبری VMware Carbon Black دریافت که 239.4 میلیون اقدام به حملات سایبری برای هدف قرار دادن مشتریان مراقبت های بهداشتی در سال 2020 انجام شده است ، و خاطرنشان کرد که این باج افزار “را به پایین خود فرو می برد”.

کارشناسان امنیت سایبری بارها و بارها بر اهمیت حفاظت قوی تأکید کرده و خاطرنشان کرده اند که آموزش و آموزش کارکنان در درجه اول اهمیت است.

آنتونی چاد ، معاون ارشد توسعه تجارت ، گفت: “گرچه راهی برای جلوگیری کامل از تهدید باج افزار وجود ندارد ، اما سازمان ها می توانند با استفاده از یک رویکرد امنیتی چند لایه برای خنثی کردن تهدیدات آینده ، تلاش برای باج افزار را متوقف کنند.” نوستار ، سپتامبر.

در حال ضبط

ماتیسون گفت: “محافظت از سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده در برابر تهدیدهای سایبری رایج باید به عنوان ایمنی بیمار ، خطر شرکت و یک اولویت استراتژیک تلقی شود.” “پادمان های اثبات شده برای امنیت سایبری باید در چارچوب های موجود تجاری ، مدیریت ریسک ، حاکمیت و تداوم تجارت نصب شود.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر