قوانینی وجود دارد که از ما در برابر رفتار ناعادلانه محافظت می کند، اما هنوز هم اتفاق می افتد. وقتی این کار انجام می‌شود، باید از خود دفاع کنیم – اما همیشه آسان نیست. اغلب سخت است که بدانیم چه کسی درست است، از کجا باید شروع کرد، یا چه کاری انجام داد؟ اگر به دنبال مشاوره حقوقی هستید و یا به دنبال وکیل خبره می گردید می توانید از دفتر وکالت میعاد عدالت مشاوره دریافت نمایید.

 

اطلاعات خود را جمع آوری کنید

به لطف اینترنت، جمع‌آوری اطلاعات اولیه در مورد یک مشکل بسیار آسان است، خواه مشکل این است که چگونه یک لوله نشتی را تعمیر کنیم، چگونه عوارض جانبی مکمل‌های ویتامینی زیاد را تشخیص دهیم، یا در هنگام اختلاف با چه کاری باید انجام دهیم. یک فروشنده حتی اگر مشکل حقوقی شما پیچیده باشد، ممکن است از دانستن چند اصول اولیه در مورد مشکل خود یا حوزه خاص قانون بهره مند شوید.

 

حقایق و داده های خود را جمع آوری و سازماندهی کنید

هر اطلاعاتی که به مشکل شما مربوط می شود را سازماندهی کنید. این می تواند شامل اسناد، احکام دادگاه، عکس ها، نامه ها، قراردادها یا اجاره نامه ها، دیسک های کامپیوتری، نوارهای صوتی یا تصویری باشد. کارها را مرتب کنید. یک جدول زمانی از رویدادها تهیه کنید، اگر این کمک می کند. لیستی از سوالاتی که باید به آنها پاسخ دهید تهیه کنید. هنگامی که بتوانید دانش جدید خود را با حقایق خاص خود کنار هم بگذارید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا نیاز به نظر حقوقی دارید یا خیر.

 

نحوه انتخاب وکیل

یک راه خوب برای انتخاب وکیل، گرفتن توصیه شخصی از یکی از اعضای خانواده یا دوست است. یا اگر قبلاً وکیل داشته اید، دریابید که آیا او می تواند به شما در حل مشکل جدیدتان کمک کند یا شما را به شخص دیگری معرفی کند. اینترنت نیز یک ابزار تحقیقاتی ارزشمند است. دایرکتوری های وکلا نیز در وب سایت وکلا ایالت تگزاس، اکثر وب سایت های بارهای ایالتی دیگر و بسیاری از وب سایت های کانون وکلا محلی (شهرستان یا شهرستان) موجود است. شما اغلب قادر خواهید بود وکیل خود را بر اساس حوزه قانون، توانایی زبان و موقعیت جغرافیایی انتخاب کنید.

 

برای اطلاعات یا قرار ملاقات با دفتر وکیل تماس بگیرید

هنگامی که با دفتر وکالت تماس می گیرید یا ایمیل می کنید، باید نوع پرونده ای که دارید و اینکه آیا مهلت معلق دارید را مشخص کنید. همچنین باید بپرسید که آیا وکیل در حوزه حقوقی خاص شما موکل می پذیرد یا خیر. بررسی کنید که آیا هزینه مشاوره وجود دارد یا خیر. از آنجایی که تکالیف خود را انجام داده اید، می توانید با همراه داشتن خلاصه و سوالات خود از زمان خود به خوبی استفاده کنید.

 

از مشاوره خود نهایت استفاده را ببرید

از مشاوره برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف موقعیت خود استفاده کنید و شروع به تدوین برنامه کنید. حتی اگر مشکلی دارید که در نهایت قادر به حل آن بدون داشتن وکیل هستید، یک مشاوره زودهنگام می تواند شما را از اشتباهات پرهزینه باز دارد. وقت گذاشتن برای انجام تحقیقات و جمع آوری تمام اطلاعاتی که در دسترس شماست کارآمدترین راه برای مقابله با یک وضعیت حقوقی است.

 

اخطار: اگر دعوای قضایی به شما ابلاغ شده است، زمان بسیار مهم است و باید فوراً با یک وکیل تماس بگیرید. اگر نتوانید در زمان مناسب یک پاسخ حقوقی به درستی تهیه کنید، ممکن است پرونده را از دست بدهید و ممکن است از برخی حقوق و دفاع های مهم چشم پوشی کنید.

ایندکسر