اگر حفره به وجود آمده در بین دندان ها باشد احتمال بیشتری برای بازگشت پوسیدگی دندان وجود ترمیم دندان بدون بی حسی دارد . دندان پزشک تاج را بدین صورت که برخی از بافت های دندان را می تراشد تا جایی برای تاج آماده نماید سپس تاج مطابق دندان آماده شده را به دندان می چسباند.

تاج کلاهی است که دندان را پوشانده و ظاهرآن ها حفظ می کند و به عنوان یک پوشش برای دندان شما عمل می کند، وقتی دندان پزشک تاج را بر روی دندان های تان قرار می دهد این باعث می شود دندان های تان به راحتی از بین نروند و همینطور بدون تاج دندان آسیب دیده قادر به تحمل فشار یا جویدن نیست. اگرچه مینا که دندان های شما را پوشانده است سخت ترین و معدنی ترین بافت بدن است، اما این قدرت باز هم محدودیت هایی دارد و ممکن است آسیب ببیند، افتادن، ضربه خوردن به صورت یا گاز گرفتن چیزی سخت و محکم به خصوص اگر دندان های تان از قبل پوسیدگی داشته باشد می تواند باعث تراشیده شدن یا شکسته شدن شود؛ اگر متوجه خرد شدن دندان های تان شدید اصلاٌ وحشت نکنید و اصلا جای نگرانی نیست دندان پزشکان می توانند با روش های جدید این مشکل را به خوبی رفع کنند.

برخی مواقع این راه حل ها میتوانند کمی تکان دهنده باشند، اما وقتی که بیمار متوجه مشود که سه گزینه دارند و میتوانند یکی از آنها را انتخاب کنند، عموما میخواهند که دندان های بیرون زده در کوتاه ترین زمان ممکن ترمیم شوند. خوشبینانه ترین طول عمر برای پرکردگی آمالگام، ۱۵سال در نظر گرفته ترمیم دندان بدون بی حسی میشود. این ماده شکل حفره ایجاد شده را به خود میگیرد و به بیماران توصیه میشود برای مدت 24 ساعت با قسمتی که با مواد آمالگام پر شده، غذا میل نکنند تا کاملاً مواد ترمیمی دندان سفت و سخت شود.

تاج ها از پرسلن ها درست شده اند که کاملاٌ طبیعی و به رنگ دندان است تا دندان های تان ظاهری زیبا و یکنواختی داشته باشد. طلا: همان طور که ممکن است حدس زده باشید هزینه پر کردن دندان با طلا بسیار بالا است و از این ماده زمانی که بخواهیم مقاومت و استحکام بالایی ایجاد کنیم، استفاده می شود. مواد پرسلن؛ آمالگام نقره (که شامل جیوه مخلوط با نقره ، قلع ، روی و مس است) ؛ یا مواد رنگی ، پلاستیکی و شیشه ای دندان ، به نام پر کنندههای رزین کامپوزیت نیز برای پر کردن میتوانند استفاده شوند.

ایندکسر