[ad_1]

یکی از اظهارات اصلی مطالعه اخیر رایانش ابری در بیمارستانهای آلمان توسط HIMSS به نمایندگی از Nuance Communications این است که از هر دو بیمارستان در آلمان یکی از آنها قبلاً از یک راه حل ابری عمومی برای مدیریت و یا مستندات بالینی استفاده کرده است. فرانک فریتش ، نویسنده آن ، مدیر تحقیق و مشاوره ، HIMSS گفت: “تا آنجا که من می دانم ، این اولین مطالعه در مورد استفاده از فناوری ابر در بیمارستان های آلمان و اولین مطالعه HIMSS در این زمینه است.” “ما متوجه علاقه زیاد به موضوع و میزان بالایی از تمایل برای شرکت در مطالعه شدیم. سهم کسانی که امروز از ابر استفاده می کنند بیش از انتظارات شخصی من بوده است. “

بازارهای بیمار عمومی ابر بسیار محبوب هستند

بیش از یک سوم پاسخ دهندگان (38٪) می گویند که راه حل های ابری عمومی در حال حاضر یک اولویت “بالا” یا حتی “حیاتی” هستند. این ارزیابی مستقل از ارزیابی بیمارستانی از بلوغ دیجیتالی آنها بود که در مطالعه نیز گنجانده شد. در حال حاضر ، پاسخ دهندگان معمولاً توسط پاسخ دهندگان برای ذخیره سازی تصویر (PACS) و نرم افزارهای اداری مانند Microsoft Office 365 استفاده می شوند. حدود 80٪ از شرکت کنندگان در نظرسنجی می توانند تصور کنند که حداقل یک فرآیند یا سرویس از ابر عمومی دریافت می کنند در حالی که 30٪ حتی می توانند سه یا چهار فرآیند یا خدمات را از این طریق تصور كنند. درگاه بیماران و مراجعه کنندگان اغلب به عنوان سرویسی ذکر می شود که پاسخ دهندگان آن را به فضای عمومی اختصاص دهند و به دنبال آن تصمیمات اداری ، نرم افزار دفتر و بایگانی می شوند. یک سوم از کل شرکت کنندگان در نظرسنجی می توانند با استفاده از تشخیص گفتار و پرونده های الکترونیکی موارد ابر عمومی تصور کنند.

ابر عمومی نتایج بالاتری نسبت به راه حل های محلی دارد

این مطالعه همچنین بررسی می کند که کدام یک از معیارها برای استفاده از محلول در محل یا دریافت آن از فضای عمومی برای بیمارستان بسیار مهم است. علاوه بر این ، مشخص شد که پاسخ دهندگان میانگین راه حل های ابری عمومی را سودآورتر از راه حل های محلی ارزیابی می کنند. طبق این مطالعه ، هم عملکردهای فنی و هم جنبه های قراردادی و اقتصادی به نفع ابر عمومی است. به طور خاص ، این مربوط به مقیاس پذیری ظرفیت IT و بهره وری است. اصلاحات ، به روزرسانی ها و مدیریت منظم انتشارات توسط ارائه دهنده ؛ پس انداز در سرمایه گذاری های سخت افزاری و نرم افزاری. دستگاه ، زمان و مکان دسترسی مستقل به راه حل IT؛ و همچنین تلاش های کمتری برای مدیریت فناوری اطلاعات “بیمارستانها در بسیاری از زمینه های فناوری اطلاعات در معرض بازار ارائه دهندگان هستند. این امر بیمارستان ها را برای ابتکار عمل سریع و یا تطبیق زیرساخت های فناوری اطلاعات دشوار می کند. خدمات ابری عمومی انعطاف پذیری بیشتری در این زمینه به بیمارستان ها می دهند. به عنوان مثال ، یک اشتراک نرم افزار می تواند انعطاف پذیرتر و بدون تأثیر زیادی بر زیرساخت های فنی سایت تمدید یا لغو شود. ”می گوید: مارتین ابرهارت ، مدیر کل ، Health DACH & EE ، Nuance Communications. “از آنجا که خدمات ابر عمومی به عنوان اشتراک نرم افزار (SaaS) ارائه می شوند ، دیگر نیازی به خریدهای بزرگ نیست و تمرکز دیجیتالی شدن از زیرساخت ها به فرایندها منتقل می شود.”

بیمارستان ها به ویژه جنبه های مربوط به امنیت خدمات در محل را ارزیابی می کنند: محافظت از داده های بیمار در برابر دسترسی غیر مجاز. کاهش خطرات امنیتی در صورت لزوم ، حذف کامل و قابل اعتماد داده ها. انطباق با GDPR ، بلکه توانایی انطباق راه حل های IT با نیازهای فردی یک مرکز. “اگر ارائه دهندگان ابر به نگرانی های امنیتی كه از نظر ذهنی ادراك می شوند ، پاسخ دهند” ، انتظار می رود فریتسچه ، “این ترس نیز می تواند برطرف شود.” ابرهارت می افزاید: “البته ، ارائه دهندگان خدمات ابری باید خدمات قانونی ارائه دهند. ما به عنوان یک ارائه دهنده وظیفه خود می دانیم که ایجاد اعتماد و شفافیت بیشتر با اطلاعات در مورد تمام جوانب ابر در بخش مراقبت های بهداشتی را انجام دهیم. به همین منظور ، Nuance Communications یک ماه پیش “مرکز اعتماد” آنلاین در آلمان ایجاد کرد. “

تقویت دیجیتالی شدن در ابر

نظرسنجی سالانه سلامت الکترونیکی اروپا برای HIMSS Analytics برای سال 2019 نشان می دهد که سازمان های مراقبت بهداشتی آلمان مورد بررسی ، بلوغ دیجیتال موسسه مربوطه را کمتر از آنچه در کشورهای دیگر مشاهده شده قرار می دهند. گسترش روزافزون رایانش ابری ممکن است به بیمارستان های آلمان کمک کند تا این خلا را پر کنند. با این وجود ، این امر به در دسترس بودن منابع مالی کافی بستگی دارد. براساس بودجه پیش بینی شده ، افزایش بودجه فناوری اطلاعات بیمارستانها طی دو تا سه سال آینده ، 67٪ از پاسخ دهندگان نقش مهمی در این پیشرفت خواهند داشت. باید دید که این بودجه تا چه اندازه برای کاهش سرمایه گذاری در سالهای اخیر کافی است.

قانون آینده بیمارستان (KHZG) که اخیراً استفاده شده است و صریحاً استفاده از رایانش ابری را به عنوان راهی برای دیجیتالی کردن فرآیندها ذکر کرده است ، نیز در اینجا مفید خواهد بود. دولت فدرال آلمان در حال سرمایه گذاری 4.3 میلیارد یورو در “زیرساخت های دیجیتال بهتر” در بیمارستان های ملی است.

علاوه بر این ، حرکت به سمت رایانش ابری به جبران کمبود متخصصان فناوری اطلاعات نیز کمک خواهد کرد. “ابر عمومی به IT بیمارستان زمان بیشتری می دهد تا بتواند روی كنترل و دیجیتالی كردن فرایندهای بیمارستان تمركز كند. از این گذشته ، فعالیت اصلی بیمارستان ارائه بالاترین استاندارد مراقبت از بیماران خود است. ایجاد و حفظ جامع ترین IT که می تواند از طریق سایت مدیریت شود ، لزوماً بخشی از این امر نیست. “

علاوه بر این ، مطالعه نشان می دهد که نه تنها یک نیاز کلی برای جبران وجود دارد ، بلکه همچنین تفاوت های زیادی در بلوغ دیجیتال بین چندین پیشگام و بسیاری از افراد دیرهنگام وجود دارد. از طرف مثبت ، استفاده از پرونده های الکترونیکی گسترده است (72٪) و بسیاری از بیمارستان ها سرمایه گذاری بیشتری در زمینه تحرک (41٪) دارند.

از ابر در میان مدت در بیشتر بیمارستان های آلمان استفاده خواهد شد

فریتسچه گفت: “من پتانسیل زیادی در فناوری ابر می بینم.” “این مطالعه نشان داد که استفاده از ابر در آینده افزایش می یابد و به طور کلی دیجیتالی سازی را تحریک می کند.” طبق این مطالعه ، تقاضا برای خدمات ابر عمومی در طی یکی دو سال آینده کاملاً متوسط ​​رشد خواهد کرد ، در حالی که می توان طی سه تا پنج سال افزایش شدیدتری را تجربه کرد ، زیرا ابر عمومی به بیشتر بیمارستان های آلمان می رسد.

“این مطالعه نشان می دهد که چگونه بیمارستان های آلمان شروع به استفاده از خدمات ابری کرده اند. باید انتظار تصویب سریع در چند سال آینده را داشته باشیم. قانون جدید برای آینده بیمارستان [Krankenhauszukunftsgesetz] بر امکان راه حلهای ابری در حمایت از تحول دیجیتال تأکید می کند و آن را به عنوان منطقه ای با اعتبار اولویت مشخص می کند. گفت تیم کلسی ، معاون ارشد رئیس ، Analytics International ، HIMSS.

پیشینه مطالعه

مطالعه نماینده ، که توسط شریک HIMSS DA-CH از جامعه ارتباطات Nuance پشتیبانی شد ، اهمیت رایانش ابری در بیمارستان های آلمان و همچنین عوامل موثر بر استفاده از آن را بررسی کرد. این تحقیق بر اساس نظرسنجی های ثانویه و همچنین یک نظرسنجی ملی است که بین 24 ژوئن و 28 آگوست سال 2020 انجام شده است. به عنوان بخشی از یک بررسی آنلاین کمی ، نظرات 76 تصمیم گیرنده بیمارستان به دست آمد ، که سپس با یک نظرسنجی تلفنی کیفی تأیید شد از هشت مدیر سطح C. نمونه منعکس کننده ترکیبی از مدیران در زمینه های اداری ، بالینی و فنی بیمارستان ها ، و همچنین ارائه دهندگان مختلف و تمام ایالت های فدرال است.

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir