[ad_1]

هنگامی که بیماری همه گیر COVID-19 در اوایل سال 2020 اتفاق افتاد ، پزشکان و محققان برای یافتن درمان های مushedثر هجوم آوردند و از آنجا که تولید داروهای جدید زمان می برد ، چیزی برای پس انداز وجود نداشت. در کوتاه مدت ، مناسب ترین گزینه تعیین مجدد داروهای موجود بود.

این موضوع مورد علاقه کارولین اولر ، زیست شناس محاسباتی در گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر در MIT و موسسه داده ها ، سیستم ها و جامعه و عضو وابسته موسسه Broad MIT و هاروارد قرار گرفت. تیم وی اکنون یک روش مبتنی بر ماشین برای شناسایی داروهایی که از قبل در بازار هستند و می توانند برای مبارزه با COVID-19 ، به ویژه در افراد مسن ، تغییر داده شوند ، ایجاد کرده است.

این سیستم تغییرات بیان ژن در سلولهای ریه را که هم به دلیل بیماری و هم افزایش سن ایجاد می شود ، در نظر می گیرد. این ترکیب ممکن است به متخصصان پزشکی این امکان را بدهد تا با سرعت بیشتری به دنبال دارو برای آزمایشات بالینی در بیماران مسن که علائم شدیدتری دارند ، بروند.

محققان پروتئین RIPK1 را به عنوان یک هدف امیدوار کننده برای داروهای ویروس کرونا شناسایی کردند و سه داروی مورد تایید را که بر بیان RIPK1 عمل می کنند ، شناسایی کردند. این یافته ها در Nature Communications ظاهر می شود.

تأثیر چیست

در ابتدای همه گیری ، مشخص شد که COVID-19 به طور متوسط ​​از بیماران جوان به بیماران مسن آسیب می رساند. تیم اولر تعجب کردند که چرا؟ فرضیه غالب سیستم ایمنی پیری بود ، اما احتمالاً یک عامل اضافی نیز وجود دارد: ریه ها با افزایش سن سفت و محکم می شوند.

تقویت بافت ریه ، الگوهای مختلف بیان ژن را نسبت به افراد جوان حتی در پاسخ به همان سیگنال نشان می دهد. در اصل ، این بدان معنی است که درمان یکسان می تواند “شامل” ژن های مختلف روی دو لایه با سختی متفاوت باشد. این ، به نوبه خود ، تیم را بر آن داشت تا داروهای موثر بر روی ژن ها را در محل تلاقی COVID-19 و پیری مطالعه کند.

آنها به داده های بزرگ و هوش مصنوعی روی آوردند و امیدوار کننده ترین نامزدهای انحراف مواد مخدر را در سه مرحله گسترده هدف قرار دادند. در ابتدا ، آنها لیست بزرگی از داروهای احتمالی را با استفاده از یک روش یادگیری ماشین به نام autododer ایجاد کردند. آنها سپس شبکه ژن ها و پروتئین های درگیر در پیری و عفونت SARS-CoV-2 را ترسیم کردند.

سرانجام ، آنها از الگوریتم های آماری برای درک رابطه علیت در این شبکه استفاده کردند ، به آنها اجازه می دهد ژن های بالادستی را که باعث اثرات آبشار در شبکه می شوند ، شناسایی کنند. به طور کلی ، داروهایی که این ژن ها و پروتئین های بالادستی را هدف قرار می دهند باید کاندیداهای امیدوار کننده برای آزمایشات بالینی باشند.

برای تهیه لیست اولیه داروهای احتمالی ، کدخوان تیم به دو مجموعه داده کلیدی برای الگوهای بیان ژن اعتماد کرده است. یک مجموعه داده نشان می دهد که چگونه بیان در سلولهای مختلف به تعدادی از داروهایی که از قبل در بازار وجود دارد پاسخ می دهد و دسته دیگر نحوه واکنش بیان را به عفونت ویروس نشان می دهد. رمزگذار خودکار مجموعه داده ها را برای برجسته کردن داروهایی که به نظر می رسد اثرات آنها بر بیان ژن ها را خنثی می کند ، با اثر ویروس کرونا بررسی کرد.

سپس محققان با هدف قرار دادن مسیرهای کلیدی ژنتیکی ، لیست داروهای بالقوه را محدود کردند. آنها برهم کنش پروتئین های درگیر در پیری و مسیرهای عفونت SARS-CoV-2 را ترسیم می کنند. آنها سپس مناطق همپوشانی بین دو نقشه را شناسایی کردند. این تلاش شبکه دقیق بیان ژن را نشان می دهد که هدف این دارو برای مقابله با COVID-19 در بیماران مسن است.

اولر قصد دارد یافته های این تیم را با شرکت های دارویی در میان بگذارد. وی تأکید کرد که قبل از تأیید هر یک از داروهای شناسایی شده برای استفاده مجدد در بیماران مسن مبتلا به COVID-19 ، آزمایش بالینی برای تعیین اثربخشی آنها مورد نیاز است.

گرایش بزرگتر

اگرچه هنوز تلاش ها برای واکسیناسیون مردم در برابر ویروس در حال انجام است – که در نهایت برای پایان دادن به همه گیری لازم خواهد بود – درمان های مختلفی برای افرادی که قبلاً آلوده شده اند ظاهر شده است ، از جمله کاریمایسین ، که در ژانویه اولین درمان دارویی بیولوژیکی مصنوعی برای COVID-19 شدید بود برای دریافت تأیید از سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای آزمایشات مرحله III.

آزمایشات نشان می دهد که کاریمایسین در معالجه بیمارانی که با علائم شدید ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده اند ، م effectiveثر است و به آنها کمک می کند تا طی 14 روز از شدیدترین اثرات بیماری بهبود یابند.

در همین حال ، یک آزمایش بالینی شامل بیماران مبتلا به COVID-19 بستری در UT Health San Antonio و University Health ، از بین حدود 100 سایت در سراسر جهان ، نشان داد که ترکیبی از داروهای باریسیتینیب و رمدزیویر باعث کاهش زمان بهبودی می شود.

از 31 دسامبر سال 2020 ، ردیابی ویروس کرونا در دانشگاه جان هاپکینز بیش از 27.6 میلیون مورد تایید شده ویروس را در ایالات متحده نشان داد ، با افزایش تعداد کشته ها به بیش از 485،000. هر دو رقم جهان را هدایت می کند.

توییتر: JELagasse
برای نویسنده ایمیل ارسال کنید: jeff.lagasse@himssmedia.com[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر