[ad_1]

رهبران بالینی در گروه پزشکی گوش و حلق و بینی در سانفرانسیسکو مناطقی را شناسایی کرده اند که می توانند به طور قابل توجهی بر سلامت و کیفیت زندگی بیماران مسن خود تأثیر بگذارند ، به آنها کمک می کند اطمینان حاصل کنند که افراد مسن قادر به ورزش هستند ، می توانند از نظر شناختی سالم باشند ، قادر به در تعامل اجتماعی شرکت کنند و از سقوط در امان باشند.

مشکل

رهبران دریافتند که با بررسی دقیق تشخیص هایی مانند دیابت ، فشار خون بالا و افسردگی و همچنین سیستم های حسی افراد مسن مانند بینایی ، شنوایی و تعادل می توانند اثرات نقص شناختی زودرس را در یک سوم بیماران خود معکوس کنند.

داروها تأثیر قابل توجهی در این مناطق دارند و با ورود بیماران به سن 60 سالگی ، بسیاری از بیماران داروهای متعددی را مصرف می کنند که ترکیب خطرات است.

دکتر جیکوب جانسون ، رئیس بخش پزشکی گوش و حلق و بینی در سانفرانسیسکو گفت: “با این بینش ، ما به روشی برای مدیریت بهتر بیماران با داروهای متعدد و همچنین ابزاری برای اطمینان از ایمن بودن و اثربخشی درمانی داروهای بیماران خود نیاز داریم.” گروه “این البته ما را به سمت فارماکوژنیک سوق می دهد.”

پیشنهاد

در هسته آن ، فارماكوژنومیك (PGx) به سادگی یك آزمایش آزمایشگاهی دیگر است كه به ارائه دهندگان در تصمیم گیری بالینی بهتر كمك می كند. با این حال ، تفاوت های کلیدی در مقایسه با آزمایش های سنتی تر ، مانند شمارش کامل خون و پانل های متابولیک ، وجود دارد.

جانسون توضیح داد: “اول ، نتایج ژنتیکی / ژنومی با واژگانی بازمی گردد که با اصطلاحات بالینی معمول متفاوت است.” “سیستم های اطلاعات بالینی و آزمایشگاهی امروز قادر به ترجمه داده ها نیستند ، بنابراین در زمان مراقبت معنی دار و مفید هستند.”

دوم ، نتایج PGx نشان دهنده امضای مادام العمر بیمار است. برخلاف سایر آزمایشات آزمایشگاهی معمول ، که بازتابی از یک زمان است ، نتایج PGx مربوط به تصمیمات مراقبت برای دهه های آینده است و باید به طور مداوم ارائه شود.

سوم ، جانسون اضافه کرد ، PGx – و همه علوم ژنتیکی / ژنومی – به سرعت در حال پیشرفت است ، و ارائه دهندگانی را که از این مجموعه داده ها استفاده می کنند ، نیاز دارند که به پایگاه های دانش فعلی و دستورالعمل های بالینی دسترسی داشته باشند.

“به طور واضح ، صنعت در صف مقدم تصورات فارماكوژنوميك و به طور كلي آزمايشات ژنتيكي / ژنومي است. اولين مانع شناخت ارزش داروي دقيق در كاهش اختلاف در مراقبت و بهبود كيفيت است.”

دکتر جیکوب جانسون ، گروه پزشکی گوش و حلق و بینی در سانفرانسیسکو

وی گفت: “همانطور که گوش و حلق و بینی در سانفرانسیسکو سفر خود به منظور بهبود مراقبت های PGx را آغاز کرد ، متوجه شدیم که نرم افزار فعلی ما برای پشتیبانی از این فعالیت ها طراحی نشده است.”

“این بدان معنی بود که مگر اینکه ما بخواهیم به صورت دستی آزمایش و گردش کار حاصل را مدیریت کنیم ، که در عمل رو به رشد نیست ، ما باید یک راه حل اطلاعاتی پیدا کنیم که به طور خاص برای کمک به ما در استفاده از فرصت ارائه شده توسط PGx طراحی شده باشد.”

متخصص گوش و حلق و بینی در سانفرانسیسکو به ارائه دهنده داروی دقیق IT 2bPrecise مراجعه کرد.

جانسون توضیح داد: “سیستم عامل آنها از داده های ژنتیکی / ژنومی آزمایشگاه های مولکولی و اطلاعات بالینی EHR استفاده می کند و آنها را به عنوان یک هستی شناسی ژنتیکی بالینی ترکیب می کند.” “نتایج به عنوان بخشی از گردش کار آنها در اختیار تأمین کنندگان قرار دارد. به علاوه ، این راه حل برای تعامل با تغییر منابع دانش و دستورالعمل های مراقبت طراحی شده است.”

دیدار با چالش

برای سرعت بخشیدن به اجرا ، 2bPrecise در اصل با عملکرد مبتنی بر سانفرانسیسکو در گوش و حلق و بینی تحویل داده شد. نتایج آزمایشات سفارش شده توسط پزشکان – که از طریق شریک آزمایشگاهی Access DX انجام می شود – به سیستم عامل ارسال می شود و 2bPrecise برای دسترسی به پزشکان ایمیل هایی را با اتصال داخلی برای ارائه دهنده ارسال می کند.

به زودی سازمان ارائه دهنده رویکرد متفاوت و متداول تری را در پیش خواهد گرفت. بستر پزشکی دقیق از طریق یک برنامه کاربردی شناور مستقیماً در دسکتاپ Epic EHR سازمان ادغام می شود تا ارائه دهندگان در گردش کار خود با یک کلیک دسترسی داشته باشند.

جانسون گفت: “ما در حال حاضر طرح آزمایشی سلامتی PGx خود را با گروهی از بیماران انتخاب می كنیم.” “در سه ماهه اول سال 2021 ، ما PGx را در کل عمل خود پیاده خواهیم کرد. هدف ما این است که داروی دقیق را به عنوان استاندارد مراقبت از همه بیمارانی که بخشی از برنامه سلامتی ، دانش و پیشگیری از سقوط ما هستند ، قرار دهیم.”

این سازمان همچنین از PGx به عنوان م componentلفه ابتکار عمل از راه دور بهداشتی استفاده می کند ، که برای جمعیت های آسیب پذیر مانند افراد مسن در هنگام شیوع بیماری بسیار مهم است.

جانسون گفت: “ما می توانیم با بیماران خود یک بازدید ویدئویی انجام دهیم تا در مورد داروهای آنها بحث کنیم.” “سپس آنها می توانند با استفاده از یک سواب ساده در خانه های خود نمونه ژنتیکی را جمع آوری کرده و آن را به آزمایشگاه بفرستند. سپس یک بازدید مجازی به ما امکان می دهد تا در مورد نتایج بحث کنیم و منظور آنها را بیان کنیم.”

نتایج

گوش و حلق و بینی در سانفرانسیسکو در ابتدای تصویب فارماکوژنومیک به عنوان استاندارد مراقبت و فناوری پشتیبانی از آن است ، به این معنی که میزان موفقیت آن بیشتر از نظر کمی و کیفی است.

“هنگامی که ما این ابتکار را آغاز کردیم ، اهداف درونی خود را تعیین کردیم: 1) آموزش کامل کلیه کارکنان بالینی در زمینه علم و پتانسیل فارماکوژنومیک ، و 2) شناسایی روشهای موثر برای غربالگری بیماران برای تعیین اینکه چه کسی باید در اولویت باشد آزمایش ، “مربوط به جانسون.” ما با پشتیبانی عمیق از ارائه دهنده فناوری به هر دو دست یافتیم.

وی افزود: ارائه دهنده خدمات نه تنها تعدادی از فرصت های آموزشی را فراهم كرده است ، بلكه ابزارهای ارزیابی را برای طبقه بندی بیمارانی كه بیشترین بهره را از تلاش آزمایشی می برند ، تهیه و ارائه داده است.

وی گفت: “ما هم از نظر كاركنان بالینی و هم از نظر پزشكی بازخورد مثبتی دریافت كرده ایم.” “در یک مورد ، یک بیمار مسن دچار یک حادثه قلبی خفیف شد. از آنجا که وی چندین دارو مصرف می کرد ، ما آزمایش PGx را برای او انجام دادیم و دریافتیم که نه فشار خون و نه داروهای کلسترول بر اساس مشخصات ژنتیکی او مناسب نیستند.”

این سازمان نتایج آزمایش را هم به پزشک مراقبت های اولیه خود و هم به متخصص قلب ، که نسخه ها را تغییر داده است ، ارائه داد. جانسون گفت: این بیمار اظهار سپاس کرد که سازمان آزمایش PGx را برای کمک به سلامتی و کیفیت زندگی بهتر انجام داده است.

نکاتی برای دیگران

وی گفت: “همانطور كه ​​با همكارانم صحبت می كنم ، روشن است كه این صنعت در بالای پذیرش PGx و به طور كلی آزمایش ژنتیك / ژنومیك است.” “اولین مانع درک ارزش داروی دقیق برای کاهش اختلاف در مراقبت و بهبود کیفیت است. من معتقدم که تجویز و استفاده از داروها یکی از خطرناک ترین کارهایی است که ما به عنوان پزشک انجام می دهیم.”

جانسون گفت این قیاس را در نظر بگیرید: اکثر رانندگان هنگام سوار شدن به اتومبیل خود به شدت به برنامه نقشه اعتماد می کنند تا از آنها در مورد الگوهای ترافیکی و خطرات هشدار دهند. چگونه پزشکان می توانند دارو تجویز کنند و “GPS ژنتیکی” را برای یک بیمار خاص بررسی نکنند؟ جانسون گفت ، این همان چیزی است که PGx به پزشکان می دهد.

وی گفت: “هنگامی كه مراقبت های بهداشتی از فرصتی كه پزشك دقیق ارائه می دهد استفاده كرد ، ما می توانیم به سرعت به یك تحول واقعی در مراقبت برسیم.”

“از نظر کاملاً کاربردی ، استفاده از PGx و انواع دیگر اطلاعات ژنتیکی / ژنومیکی درست مانند استفاده از آزمایش های دیگر است. و مانند سایر آزمایش های شناخته شده ، بعضی از پزشکان می خواهند عمیق تر شوند و از علم پشت آزمایش آگاهی داشته باشند. در نتایج عادی / غیرمعمول و احساس اطمینان نسبت به عملکرد آن. “

وی افزود: ابزار کار و مدیریت داده در دسترس است تا ارائه دهندگان بتوانند ارزش مورد نیاز خود را دریافت کنند ، مهم نیست که چقدر عمیقاً بخواهند آن را بدست آورند.

وی در پایان گفت: “به طور خلاصه ، من فقط به همكاران توصیه می كنم كه شروع كنند – با توجه به بازی آخر ، زیرا واضح است كه ما به نوع جدیدی از زیرساخت های فن آوری نیاز داریم تا به ما در مدیریت و اداره اطلاعاتی كه پزشك دقیق در طول زندگی فراهم می كند ، كمك كنیم.” او

توییتر: SiwickiHealthIT
به نویسنده ایمیل بزنید: bsiwicki@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر