[ad_1]

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اولین ارزیابی جهانی از وضعیت و ظرفیت سیستم های اطلاعات سلامت را در 133 کشور جهان منتشر کرده است که 87٪ از جمعیت جهان را پوشش می دهد.

هدف از گزارش SCORE شناسایی شکاف ها و ارائه رهنمودهایی برای سرمایه گذاری در مناطقی است که ممکن است بر کیفیت ، در دسترس بودن ، تجزیه و تحلیل ، دسترسی و استفاده از داده های بهداشتی تأثیر بگذارد.

طرح Survey، Count، Optimize، Review، Enable (SCORE) یک بسته فنی از مداخلات ، اقدامات پیشنهادی ، ابزارها و منابع با هدف کمک به کشورها در برآوردن نیازهای سیستم اطلاعات سلامت است.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

چرا مهم است

گزارش SCORE نشان می دهد که دو سوم کشورهای کم درآمد یک سیستم استاندارد برای گزارش علل مرگ ایجاد کرده اند. با این حال ، وی همچنان بر لزوم تقویت این سیستم ها برای کمک به پاسخ به شرایط اضطراری بهداشتی و نظارت بر پیشرفت به سمت اهداف بهداشت جهانی تأکید می کند.

60 درصد از کشورهای مورد بررسی دارای یک سیستم “به خوبی توسعه یافته” برای بررسی پیشرفت و عملکرد بخش بهداشت هستند و نیمی از آنها توانایی نظارت بر کیفیت مراقبت را دارند. علاوه بر این ، 32٪ از کشورها “ظرفیت خوبی” برای یک استراتژی ملی سلامت دیجیتال دارند.

این گزارش همچنین تأیید می کند که اگرچه اطلاعات کافی در زمینه هایی مانند ایمن سازی ، سل و شیوع HIV در دسترس است ، اما در مورد مسائل بهداشتی مانند بهداشت روان و سرطان کمتر پوشش داده می شود. این کمبود داده ها کشورها را در توانایی برنامه ریزی و اجرای برنامه های موثر بهداشت محدود می کند.

بیماری همه گیر COVID-19 تأکید کرد که حتی سیستم های داده و بهداشت پیشرفته تر هنوز در تهیه داده های تقریباً در زمان واقعی تلاش می کنند. کمبود داده در سراسر جهان درک تأثیر همه گیری بر مرگ و میر را محدود می کند ، که به طور بالقوه برنامه ریزی پاسخ را تضعیف می کند.

دکتر تدروس آدانوم گبریزوس ، مدیر کل WHO ، گفت: “همه گیری ، ظرفیت سیستم های اطلاعات سلامت را در سراسر جهان گسترش داده است زیرا آنها برای ردیابی بیماری ها و سایر روندهای مهم سلامتی نیاز دارند.” “گزارش SCORE گامی مهم به سوی داده های بهتر ، راه حل های بهتر و سلامت بهتر است.”

متن بزرگتر

دیروز ، دکتر دیوید نابارو ، فرستاده ویژه WHO برای COVID-19 ، به وی گفت سوفی ریج روز یکشنبه در Sky News که انگلستان برای تصمیم به تعویق انداختن دوز دوم واکسن “موجه” بود. در اوایل سال جاری ، انگلستان با شورای WHO مخالفت كرد و پیشنهاد داد كه اعتصاب دوم را بین سه تا 12 هفته پس از دوز اول انجام دهد.

این به دنبال داده های کمیته مشترک واکسن و ایمن سازی تا کنون است که نشان می دهد پس از اولین دوز ، سطح محافظت بالایی وجود دارد.

در حال ضبط

دکتر چارلز آلسی ، مدیر ارشد کلینیک HIMSS ، گفت: “گزارش WHO در مورد سیستم ها و ظرفیت داده های بهداشتی بسیار به موقع است ، زیرا به طور واضح شروع به تشریح دقیق اینکه چقدر باید برای رسیدن به مکانی که می توانیم امیدوار باشیم تا به تحقق بخشیدن به توانایی بالقوه همه افراد ، در همه جا برسیم.

“راه پیش رو برای همه ما روشن است. ما باید مستند سازی داده های سلامت را بهتر شروع کنیم ، زیرا اگر این کار را نکنیم ، اساساً “کور پرواز می کنیم”. فرصت انجام این کار بسیار زیاد است. COVID-19 در استقبال از تحول دیجیتال در سرتاسر جهان پیشرفت کرده است و در نتیجه از نظر در دسترس بودن داده ها وضعیت بسیار بهتری داریم. اکنون این همه ما هستیم که باید این گزارش را در نظر بگیریم و برنامه های عملیاتی را برای بهبود وضعیت در حال حاضر تهیه کنیم. “

مایکل بلومبرگ ، سفیر جهانی WHO در زمینه بیماری های غیرواگیر و آسیب ها ، گفت: “گزارش SCORE کشورها را به سرمایه گذاری در مناطق دارای اولویت با بیشترین تأثیر در جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و استفاده از داده های بهداشتی هدایت می کند. در میان سایر توصیه ها ، این گزارش کشورها را به تقویت سیستم های جامع. داده های بهداشتی ، برای بهبود سیستم های ثبت مرگ و جمع آوری داده های بیشتر و بهتر برای رفع نابرابری ها. ”

دکتر سمیرا اسما ، دستیار مدیر کل داده ، تجزیه و تحلیل و تحویل ، گفت: “WHO با کمک SCORE ، از کشورهای جهان برای رفع شکاف داده ها و تقویت سیستم های اطلاعاتی و اطلاعاتی سلامت از کشورهای جهان پشتیبانی خواهد کرد.”

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر