گزارش ها حاکی است ، کره شمالی سعی کرده است به داده های واکسن Pfizer نفوذ کندگزارشی روز سه شنبه توسط خبرگزاری کره جنوبی Yonhap News ادعا کرد که رژیم کیم جونگ اون سعی کرده است از سرورهای یک داروساز محلی برای بدست آوردن اطلاعات در مورد واکسن Pfizer استفاده کند.

چرا مهم است
این اتهام توسط سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی ، که در جلسه غیرعلنی به نمایندگان سئول گزارش شد ، اولین باری نیست که کره شمالی به دخالت در مداخله سایبری در واکسن COVID-19 متهم شده است.

در حال حاضر ، به نظر می رسد افسران اطلاعاتی در مورد دامنه نفوذ سایبری و میزان داده های موجود در صورت وجود ، نامشخص هستند.

اگرچه کره شمالی منزوی و کاملاً مخفی حتی یک مورد COVID-19 را گزارش نکرده است ، اما طبق گفته بی بی سی.

گرایش بزرگتر
این اولین بار نیست که کره شمالی برای بدست آوردن اطلاعات واکسن به سیستم های هک در سراسر جهان متهم می شود. نوامبر گذشته ، مایکروسافت به “دو بازیگر کره شمالی که ما روی و سریم می نامیم” اشاره کرد ، که می گویند “هفت شرکت معروف را که مستقیماً درگیر تحقیقات واکسن و درمان COVID-19 هستند ، هدف قرار می دهند.”

بسیاری از ناظران امنیتی بر این باورند که این کشور پولی ، که گفته می شود لشکری ​​از هکرهای آموزش دیده دارد ، ممکن است به فروش داده های واکسن در بازار سیاه و همچنین تهیه دوزهای درمانی برای مردم خود علاقه مند باشد.

از آنجا که اولین واکسن ها علیه COVID-19 برای اولین بار منتشر شد ، نگرانی جهانی شدیدی در مورد چگونگی تلاش هکرها و سایر بازیکنان بد ، دولت های ملی و دیگران برای حمله یا ایجاد اختلال در روند توسعه وجود دارد.

دسامبر گذشته ، IBM X-Force گزارشی منتشر كرد كه هكرها خطوط تأمین “زنجیره سرد” واكسن را هدف قرار داده و آن را به عنوان یك تلاش جهانی برای فیشینگ توصیف كرده اند كه دارای “صفات بالقوه كشتی های تجاری دولت-ملت” است.

در این گزارش آمده است که ایمیل های فیشینگ برای سازمان های واکسیناسیون و زنجیره های تأمین در کره جنوبی و سایر کشورها ارسال شده است.

و در ژانویه ، آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که برخی از داده های مربوط به واکسن Pfizer به سرقت رفته در طی حمله سایبری در ماه گذشته به صورت آنلاین منتشر شده است.

در حال ضبط
به گزارش روز سه شنبه رویترز ، هائه تائه کیونگ ، عضو مجلس شورای ملی کره جنوبی ، درباره آخرین حادثه گفت: “تلاش هایی برای سرقت واکسن COVID و فناوری درمان در طی حمله سایبری و هک شدن Pfizer وجود داشت.”

توییتر: MikeMiliardHITN
برای نویسنده ایمیل ارسال کنید: mike.miliard@himssmedia.com

Health IT News نشریه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes