[ad_1]

انجمن پزشكی آمریكا ، انجمن پرستاران آمریكا و انجمن داروسازی آمریكا روز سه شنبه نامه ای سرگشاده صادر كردند و از همكاران متخصص پزشکی خواستار تلاش خود برای جمع آوری اطلاعات در مورد نژاد و قومیت هنگام انجام واكسن های COVID-19 شوند.

این گروه ها در نامه نوشتند: “این اطلاعات به ملت این امکان را می دهد که درک درستی از دسترسی ما به واکسن برای گروه های آسیب پذیر بهتر بداند و یا تلاش ها برای بهبود اعتماد به واکسن را به ما اطلاع می دهد.”

چرا مهم است

با معرفی واکسن COVID-19 ، نگرانی در مورد عدالت در دسترسی به وجود آمده است ، با اطلاعات محدودی که نشان می دهد سیاه پوستان و لاتین ها تاکنون کمترین احتمال واکسیناسیون را داشته اند. این امر به ویژه با توجه به تأثیر عظیمی که قبلاً بحران ویروس کرونا در اعضای این جوامع و همچنین مردم محلی داشته است ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گروه های پزشکی خاطرنشان می كنند كه داده ها در مورد نژاد و قومیت می توانند نقش مهمی در شناسایی این نابرابری و ایجاد راه حل هایی برای رفع آن داشته باشند.

“داده های نژاد و قومیت اطلاعات مهمی را به پزشکان ، سازمان های بهداشتی ، آژانس های بهداشت عمومی و سیاستمداران ارائه می دهد ، به آنها امکان می دهد منابع را به طور عادلانه در جوامع تخصیص دهند ، نتایج بهداشتی را ارزیابی کنند و کیفیت مراقبت و ارائه خدمات عمومی را بهبود بخشند. خدمات بهداشتی ،” نوشتن.

با این حال ، آنها اشاره کردند که اطلاعات مربوط به ماه اول انتشار نشان می دهد که تقریبا نیمی از سوابق واکسیناسیون ارائه شده به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده فاقد اطلاعات در مورد نژاد و قومیت است.

آنها نوشتند: “اگرچه برخی از موانع و چالش ها برای جمع آوری داده ها در مورد نژاد و قومیت وجود دارد ، اما متخصصان بهداشت به دلیل اعتماد بیماران به کار ما در درخواست داده ها بسیار مهم هستند.”

“ما پزشکان را تشویق می کنیم تا به روشی شفاف و حساس از نظر فرهنگی با بیماران در میان بگذارند که چرا جمع آوری اطلاعات در مورد نژاد و قومیت می تواند به بهبود سلامت خانواده ها و جوامع آنها کمک کند. این اقدامات تعهد ما را برای مراقبت های عادلانه با کیفیت بالا تقویت می کند.” .

این نامه تاریخچه نژادپرستی سیستمیک در سیستم مراقبت های بهداشتی را برجسته می کند ، که منجر به تأثیر ناعادلانه و نامتناسب بر افراد رنگین پوست می شود.

این گروه ها نوشتند: “جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها در مورد نژاد و قومیت می تواند به اطمینان از پاسخگویی در برابر جوامع آسیب دیده و ارزش ها ، استراتژی ها و اهداف عدالت ما کمک کند.”

گرایش بزرگتر

این نامه به دنبال اظهارات رئیس جمهور پیشین AMA ، دکتر پاتریس هریس ، در مورد اختلافات بهداشتی افزایش یافته توسط بحران COVID-19 است.

وی گفت: “این یک مشکل ژنتیکی نیست … درمورد اینکه چرا سیاه پوستان و قهوه ای ها ، مردم محلی ، بیشتر می میرند ، بیشتر در بیمارستان بستری می شوند”. “این نژادپرستی است ، نه رقابت”.

اگرچه جمع آوری اطلاعات مطمئناً قسمت مهمی برای غلبه بر این نابرابری است ، اما کارشناسان همچنین گفتند که فناوری به تنهایی نابرابری را حل نمی کند.

مینیون کلیبرن ، کمیسر سابق FCC در مصاحبه با گفت: “ما آشتی نکرده ایم و با مشکلات ، ناکارآمدی ها ، مشکلات صریحاً نابرابر و بی طرفانه گذشته کنار نیامده ایم.” اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی در ماه فوریه “بنابراین ، ما در حال ساخت چه چیزی هستیم؟”

در حال ضبط

“به عنوان سازمان هایی که عمیقا به برابری سلامت متعهد هستند ، تلاش شما برای جمع آوری داده ها در مورد نژاد و قومیت بخشی جدایی ناپذیر از اطمینان از توزیع عادلانه و دسترسی به واکسن COVID-19 و بهبود سلامت کشور ما است. از اینکه شرکای ما در نبرد با COVID-19 هستید و از تعهد فداکارانه خود نسبت به بیماران و جامعه متشکریم. “

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر