کمیسیون اروپا 55.2 میلیون یورو برای پروژه های بهداشت دیجیتال با هدف COVID-19 اختصاص داده استکمیسیون اروپا 55.2 میلیون یورو برای پروژه هایی که از سلامت دیجیتال و هوش مصنوعی (AI) برای کمک به مبارزه با COVID-19 استفاده می کنند اختصاص داده است.

طی 24 ماه آینده ، 13 پروژه انتخاب شده راه حل هایی برای محافظت از متخصصان مراقبت های بهداشتی ، شناسایی سریع و جلوگیری از شیوع COVID-19 ، بهبود مراقبت های ویژه و تشویق به کارگیری ابزارها و فن آوری های نوآورانه توسعه یافته توسط شرکت های کوچک ارائه می دهند.

راه حل ها شامل پلتفرم همدلی Essence برای نظارت بر جمعیت آسیب پذیر ، پلتفرم قابل حمل VASCOVID برای ارزیابی سلامت عروق ریز در بیماران مبتلا به COVID-19 و مرکز نوآوری INNO4COV-19 در پشتیبانی از فناوری های تشخیصی ، پیشگیری و نظارت بر COVID-19 است.

کنسرسیوم های پروژه متشکل از 133 سازمان از 25 کشور جهان برای ارائه نمونه های اولیه طی شش تا 12 ماه آینده کار خواهند کرد.

10 پروژه دیگر بودجه ای دریافت کرده اند تا در جهت تغییر جهت سریع تولید تجهیزات و تجهیزات پزشکی حیاتی ، پیامدهای رفتاری ، اجتماعی و اقتصادی واکنش های شیوع ، گروه همگانی COVID-19 و همکاری اتحادیه های اروپا و گروه های بین المللی موجود کار کنند.

کل بودجه 128 میلیون یورویی برای 23 پروژه بخشی از وعده کمیسیون 1.4 میلیارد یورو برای ابتکار عمل جهانی ویروس کرونا است که در ماه مه آغاز شد.

چرا مهم است

بروز ناگهانی بیماری همه گیر COVID-19 نیاز به داده های با کیفیت بالا ، فناوری های دیجیتال و ابزار تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی را برای کاهش تهدیدات جدی برای سلامتی و تأثیر اقتصادی برجسته کرد.

حتما بخوانید:
بهترین جراح ژنیکوماستی در کرمان

متن بزرگتر

بودجه در پی درخواست فوری کمیسیون برای رویکردهای نوآورانه و سریع بهداشتی برای پاسخ به COVID-19 در چارچوب برنامه تحقیقاتی افق 2020 اتحادیه اروپا است.

یکی دیگر از پروژه های بهداشت دیجیتال که در سال جاری تحت عنوان Horizon 2020 بودجه دریافت خواهد کرد ، سلامت روان تالیاز مستقر در اسرائیل است که 2.3 میلیون یورو برای حمایت از توسعه سیستم مدیریت سلامت روان PREDICTIX خود دریافت کرده است.

استارت آپ پزشکی NanoVation همچنین 2.5 میلیون یورو کمک مالی برای توسعه دستگاه نظارت تنفسی SenseGuard خود دریافت کرد ، در حالی که شرکت مربیگری بهداشت دیجیتال ، Liva Healthcare 603405 یورو برای تحقیقات در مورد مادرانی که در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستند ، فراهم کرد. .

در حال ضبط

ماریا گابریل ، کمیساریون نوآوری ، تحقیقات ، فرهنگ ، آموزش و جوانان ، گفت: “این تحقیق برای مقابله بهتر با جنبه های مختلف این بیماری همه گیر و آینده ضروری است ، که به ما امکان می دهد توانایی خود را برای پاسخگویی موثرتر افزایش دهیم. به سرعت برای جلوگیری از عفونت ، بهبود تشخیص و درمان و اقدامات کاهش بهتری که جنبه های رفتاری ، اجتماعی و اقتصادی را در نظر می گیرد ، از جمله مسائل جنسیتی. “

تیری برتون ، کمیسر بازار داخلی ، افزود: “فناوری دیجیتال برای پاسخ ما به این تهدید ناگهانی و شدید برای سلامتی ضروری است. ارائه حمایت مالی از این پروژه های عالی ، که ابزارهای دیجیتالی و هوش مصنوعی را در قلب رویکردهای نوآورانه خود قرار داده اند ، راه حل های جدیدی را برای محافظت از متخصصان مراقبت های بهداشتی ، شناسایی سریع و جلوگیری از شیوع COVID-19 و بهبود مراقبت های ویژه فراهم می کند – همه اینها به کار مشترک ما در مبارزه با این همه گیری کمک خواهد کرد. “

حتما بخوانید:
شرکت مشترک فناوری انگلیس در حال راه اندازی COVID جهانی و گذرنامه واکسیناسیون است


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید