کلاهبرداری Telehealth: مالک داروخانه تامپا 10 سال پیش با توطئه 931 میلیون دلاری روبرو می شودوزارت دادگستری آمریكا روز دوشنبه اعلام كرد كه اخیراً چهار نفر و یك شركت به جرم توطئه برای یك داروخانه مخابراتی در زمینه بهداشت و تقلب كه گفته می شود سالها به طول انجامیده است ، اعتراف كردند.

این گروه به جرم توطئه برای کلاهبرداری از مدیران داروخانه 174،202،105 دلار با ارائه 931،356،936 دلار برای نسخه های تقلبی خریداری شده توسط یک شرکت بازاریابی تلفنی متهم شد.

Derrick L. Jackson ، نماینده ویژه در دفتر بازرس کل وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه ایالات متحده در آتلانتا ، گفت: “تقلب در بازاریابی تلفنی یک تهدید بزرگ برای سلامت برنامه های بیمه ای دولت و دولت است.”

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا یاد بگیرید ، اعتبار کسب کنید ، محصولات و راه حل پیدا کنید شروع کنید >>

جکسون ادامه داد: “پس از درخواست نادرست اطلاعات در مورد بیماران ، این شرکت های بازاریابی از پیمانکاران پزشکی از راه دور تأییدیه هایی دریافت کردند و سپس این نسخه های گران قیمت را در ازای یک لگد زدن به داروخانه ها فروختند.”

چرا مهم است

در یک توافق نامه کتبی با تأیید درخواست روز دوشنبه ، لری اورت اسمیت ، صاحب داروخانه مستقر در تامپا ، اعتراف کرد که با اسکات روکس ، میهیر تنه ، آرون کاپور و چندین شرکت توطئه کرده است تا مدیران داروخانه را فریب داده تا نسخه های جعلی را بپردازند.

اسمیت موافقت کرد که حدود 25 میلیون دلار جبران کند و حدود 3 میلیون دلار ضرر کرد. وی تا 10 سال زندان محکوم می شود.

حتما بخوانید:
موفقیت در کنکور با محصولات حرف آخر + مشاوره رایگان - تجارتنیوز

طبق اسناد دادگاه ، متهمان طرح پزشکی از راه دور را تنظیم کردند که در آن یک شرکت ، HealthRight ، از 2015 تا 2018 اطلاعاتی را در مورد پوشش بیمه و نسخه از مصرف کنندگان در سراسر کشور درخواست کرد.

وزارت دادگستری از اکتبر 2018 در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “در کیفرخواست آمده است که پزشکان نسخه های پزشکی را بدون اینکه بدانند متهمان قیمت داروهایی را که به اشتباه تجویز نشده اند ، علامت گذاری کرده اند و متهمان آن را به شرکت های بیمه خصوصی متهم کردند ، تأیید کردند.”

Roix و HealthRight قبلاً در سپتامبر 2018 به جرم توطئه ای برای ارتکاب کلاهبرداری بهداشتی به دلیل نقش خود در این حادثه ، با توافق برای پرداخت 5 میلیون دلار جبران خسارت ، گناه خود را پذیرفته اند. مانند اسمیت ، رویکس نیز می تواند تا 10 سال زندان محکوم شود.

میهیر تانجا ، آرون کاپور ، مایکل بولوس و داروسازی استرلینگ-نایت نیز در دسامبر سال 2020 به جرم خود اعتراف کردند ، در حالی که تانژا ، کاپور و استرلینگ-نایت با پرداخت تقریبا 21 میلیون دلار جبران خسارت موافقت کردند و استرلینگ-نایت 6 میلیون دلار پول گرفت. تانئاجا و کاپور می توانند هر کدام سه سال در زندان به سر ببرند ، در حالی که بولوس به یک مجازات 5 ساله محکوم می شود.

وکیل مدافع ایالات متحده ج. گفت: “حفاظت و یکپارچگی برنامه های بهداشتی ما برای شهروندانی که به آنها خدمت می کنند حیاتی است. بسیاری از مردم تنسی برای حفظ کیفیت زندگی سالم به این برنامه های بهداشتی اعتماد می کنند و برای محافظت از دوام این برنامه ها بسیار مهم است.” اظهارات اوربی.

حتما بخوانید:
AliveCor نرم افزار ECG خود را برای شناسایی سه بیماری قلبی اضافی به روز کرده است

گرایش بزرگتر

در طی بیماری همه گیر COVID-19 ، نگرانی در مورد تقلب احتمالی افزایش یافت و قیمت های بهداشت از راه دور در پاسخ به نگرانی درباره فاصله اجتماعی افزایش یافت.

اگرچه بیشتر جرایم بهداشتی در سال گذشته باج افزار است ، اما کارشناسان امنیتی همچنین به نقش بالقوه سرقت داده در کلاهبرداری فاکتور در زمینه مراقبت های مجازی اشاره می کنند.

“پذیرش گسترده از [telehealth] این فناوری با تمرکز بر سرقت داده های بیمار برای امکان تقلب ، هدف قرار دادن داده های بهداشتی در حملات باج افزار ، کلاهبرداری بیمار در طرح های مهندسی اجتماعی و هدف قرار دادن دستگاه های کنترل از راه دور بیماران ، منجر به تمرکز جدید در جرایم اینترنتی خواهد شد “، نویسندگان گزارش توسط Booz Allen Hamilton در اکتبر 2020

در حال ضبط

جوزف کاریکو ، نماینده ویژه از دفتر میدانی FBI ، گفت: “تقلب در سلامتی یک مشکل جدی جرم است که هر آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد.”

كاریكو ادامه داد: “FBI ، به همراه شریكان اجرای قانون خود ، به تخصیص منابع برای تحقیق در مورد این جنایات و پیگرد قانونی افرادی كه قصد كلاهبرداری در سیستم مراقبت های بهداشتی را دارند ، ادامه خواهد داد.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید