کارشناسان پیش بینی می کنند که سلامت از راه دور و واکسن ها چالش های اساسی برای امنیت سایبری در سال 2021 خواهند بود.گزارش جدید پیش بینی کرده است که مجرمان اینترنتی از استراتژی های بهبود یافته پس از بحران COVID-19 برای ایجاد ویرانی در سال 2021 استفاده خواهند کرد.

گزارشی که این هفته توسط شرکت گزارشگر اعتبار مصرف کننده Experian منتشر شد ، خاطرنشان می کند که تمرکز بر فن آوری های جدید مورد نیاز بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث می شود که مشاغل از جمله صنعت بهداشت و درمان در معرض نقض داده ها قرار بگیرند.

محققان Experian در این گزارش گفتند: “سازمانهای بهداشتی با ارائه روشهای آسانتر و سریعتر برای انجام امور به بیماران در حال پیشرفت هستند ، اما اگر سازمانها به امنیت سایبری توجه نکنند هزینه آن زیاد خواهد بود.”

وی ادامه داد: بیمارستان ها و کلینیک ها باید مراقب باشند تا برنامه های امنیت سایبری خود را به روز و تحت بررسی منظم قرار دهند.

چرا مهم است

این گزارش پیش بینی می کند که با افزایش سریع فناوری دیجیتال ، اطلاعات بیشتر در معرض آسیب قرار گیرند ، بیشترین تخلفات مربوط به اطلاعات پزشکی شخصی در حال مشاهده است.

این نویسندگان سلامت دیجیتال را “نعمت و نفرین” خواندند و از طریق پزشکی از راه دور و مراقبت های مجازی را به ویژه در معرض خطر ذکر کردند ، زیرا سازمان ها گاهی اوقات راه حل های مختلفی را بدون اولویت قرار دادن امنیت اجرا می کنند.

در این گزارش آمده است: “حملات سایبری چیز جدیدی در صنعت بهداشت و درمان نیست. تسریع در توسعه و بکارگیری فناوری telehealth و بسیاری دیگر از خدمات بهداشتی دیجیتال می تواند مجرمان سایبری را که می خواهند سال آینده به سوابق پزشکی خصوصی دسترسی پیدا کنند ، حتی ساده تر کند.” .

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

کارشناسان همچنین در مورد برنامه های ردیابی تماس مانند “شمشیر دو لبه” هشدار دادند: برای به حداقل رساندن شیوع COVID-19 مفید است ، اما به شرکت کنندگان بد فرصت کافی می دهد تا به عنوان مقامات بهداشت عمومی ظاهر شوند و بدافزار نصب کنند. وسایل انسانی.

و البته واکسن های COVID-19 احتمالاً نقش مهمی در سلامت و ایمنی در سال 2021 خواهند داشت ، با گسترش ساده ذهن بسیاری از مقامات. این گزارش نگرانی ها در مورد تهدید ناخوشایند اطلاعات غلط را برجسته می کند: اگر در مورد کارایی یا ایمنی واکسن شک و تردید کافی ایجاد شود ، عدم اطمینان و وحشت جهانی می تواند ایجاد شود.

کارشناسان می نویسند ، مجرمان می توانند با استفاده از سردرگمی در زنجیره های تأمین نفوذ کرده و در دسترس بودن واکسن تأثیر بگذارند.

گرایش بزرگتر

بحران COVID-19 در حال حاضر برای بازیگران بد مطلوب ثابت شده است ، با گسترش سریع بیماری سلامتی و گرسنگی برای کسب اطلاعات دقیق در زمان عدم اطمینان ، به عنوان “خون در آب” برای مجرمان سایبری عمل می کند.

هکرها در حال حاضر واکسن COVID-19 “زنجیره سرد” را هدف قرار داده اند ، زیرا مجرمان ایمیل های فیشینگ و کپی را برای مدیران شرکت ها و سازمان های دیگر درگیر در ذخیره سازی و حمل و نقل زیر صفر مورد نیاز برای توزیع واکسن های تولید شده توسط AstraZeneca ، مدرنا ، فایزر و دیگران.

در حال ضبط

“شرکت ها مجبور شدند به سرعت با تغییراتی که در دستورالعملهای فاصله اجتماعی ایجاد شده سازگار شوند و با محیط کار از راه دور سازگار شوند ، و امنیت سایبری به عنوان یک فکر اضافی مطرح شود. با به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر بین دستگاهها و خدمات ، مشاغل باید دو برابر شوند حفاظت از داده ها و امنیت برای محافظت در برابر این خطرات در حال ظهور ، “در گزارش Experian خوانده شده است.

حتما بخوانید:
کفپوش گرانولی رولی

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید