[ad_1]

کارشناسان وزارت بهداشت عربستان و وزارت دفاع گام های عملی برای دستیابی به چشم انداز 2030 را مورد بحث قرار دادند و در جلسه “چشم انداز 2030: مدل های تجاری و فرصت های همکاری عمومی و خصوصی” نمونه هایی از مشارکت موثر در سراسر پادشاهی عربستان سعودی را به اشتراک گذاشتند. “

سخنرانان خالد الودحیبی ، اداره خدمات پزشکی ، وزارت دفاع ، ابراهیم العمر ، مدیر کل پروژه مشارکت بخش خصوصی در دفتر اجرای چشم انداز بودند – وزارت بهداشت ، سوفانا مشهدی ، مدیر مرکز نوآوری پزشکی شهر ملک فهاد و دکتر احمد بالخیر ، مشاور تحول دیجیتال ، وزارت بهداشت پادشاهی عربستان سعودی.

چرا مهم است

پادشاهی عربستان سعودی اظهار داشته است که در تلاش است تا در چشم انداز 2030 از طریق سه رکن اصلی به اهداف خود برسد: یک جامعه پر جنب و جوش ، یک اقتصاد پر رونق و یک کشور بلند پرواز. چشم انداز یک چارچوب استراتژیک برای کاهش وابستگی ملت به نفت ، متنوع سازی اقتصاد و توسعه بخشهای خدمات عمومی مانند بهداشت ، آموزش ، گردشگری و زیرساخت ها است.

چشم انداز پادشاهی برای سال 2030 تحریک تحول دیجیتالی سیستم های بهداشتی و الهام بخشیدن به همکاری جدید بین بخش های دولتی و خصوصی برای بهبود نتایج بالینی و مالی است.

در حال ضبط

خالد الودحیبی بحث پنل را با ارائه به روزرسانی در مورد تغییرات پیش روی COVID-19 آغاز کرد: برای همه امکانات ما

“ما این پروژه را دو یا سه سال پیش راه اندازی کردیم و انتظار داریم سه سال دیگر ادامه یابد. من فکر می کنم این یکی از بزرگترین پروژه های تحول است و چالشهای زیادی را پشت سر می گذارد ، مخصوصاً امسال که COVID شروع می شود.

“ما از این به عنوان یک فرصت استفاده می کنیم ، زیرا کندی فعالیت های بالینی به ما اجازه داده است تا زمان بیشتری برای انجام فعالیت های اطلاعاتی و اطلاعاتی خود داشته باشیم. ما مراقب تحول درونی خود هستیم. در عین حال ، ما بسیار مطابق با تلاش ها و ابتکارات تحول هستیم. در سطح ملی ، نماینده در وزارت بهداشت یا شورای بهداشت عربستان.

“ما دائما در تماس هستیم ، به عنوان یک تیم کار می کنیم و همه را شادتر و سازنده تر می کنیم تا سازمان یافته باشیم. این بسیار دشوار است زیرا قبلاً سیستم های بسته زیادی در سازمان داشتیم. اکنون طبق بهترین روش های بالینی دور هم جمع شده ایم.”

العمر تقاضای فزاینده برای مشارکت در پادشاهی متعاقب آن را توضیح داد: “هدف 2030 همچنین افزایش مشارکت بخش خصوصی از 25٪ به 35٪ است. ما خود را حامی و پشتیبانی چنین پروژه هایی می دانیم و به سمت دستیابی به اهداف اهداف و اهداف چشم انداز 2030 “.

آل مشهدی افزود: “در پایان روز ، همه چیز در مورد افزایش کارایی دسترسی و کاهش هزینه ها است ، در حالی که ، البته ، ما کیفیت ارائه خدمات بهداشتی را به خطر نمی اندازیم. این احتمالاً یکی از بزرگترین چالش های تغییر تفکر است. این همان چیزی است که پزشکان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از آن عبور می کنند. با این وجود ، با این نوع چشم انداز و توانمند سازی مدیریت ارشد ، من فکر می کنم ما به آرامی اما مطمئناً به آنجا می رسیم. “

این پنل همچنین بر سازمانهای بهداشتی مسئول (ACO) و وزارت بهداشت ، كه بخشی از برنامه ارائه خدمات بهداشتی از طریق 20 خوشه در پادشاهی هستند ، تأثیرگذار بود.

دکتر بلخیر این را با جزئیات بیشتر توضیح می دهد: “هر یک از این خوشه ها یک سازمان بهداشتی مسئول محسوب می شوند که تقریباً 2 میلیون نفر مراقبت های بهداشتی را ارائه می دهند. آنها باید بهینه شوند ، بتوانند از منابع موجود در این گزارش استفاده مجدد و استفاده مجدد کنند. مهم است که آنها برای اطمینان از بهترین کیفیت ایمنی و کارایی و همچنین دسترسی به مراقبت برای کل مردم ، به صرفه ترین روش کار کنند. “

مشهدی بر اهمیت رهبری در پیمایش تحول دیجیتالی تأکید کرد: “تقویت از رهبری واقعاً به بسیاری از افراد کمک می کند تا خود را با تحول جدید سازگار کنند. این زمان برای همه ما بسیار چالش برانگیز است ، اما زمان استراحت است که می توانید تغییر ایجاد کنید. اکنون آنها نسبت به تغییر آنچه اتفاق می افتد بسیار آسیب پذیر هستند. من فکر می کنم زمان خوبی برای ایجاد تغییر است. “

برعکس ، این هیئت همچنین در مورد چالش های ایجاد خوشه بین بخش های خصوصی و دولتی صحبت کرد.

الودحیبی اذعان کرد: “من بسیار سخت تلاش می کنم تا گردهم آیی و هزینه ها را برای همسان سازی با Vision 2030 کاهش دهم. یک مزیت پنهان بسیار بزرگ وجود دارد که در آن شما می توانید به راحتی از نظر بالینی گرد هم آیید و بهترین اقدامات بالینی را انجام دهید مسیرهای پزشکی. فقط در صورت داشتن یک راه حل متمرکز می توانید این کار را انجام دهید. اگر بر اجرای یک راه حل واحد تمرکز کنید آسان تر است – این همان چیزی است که ما اکنون روی آن تمرکز کرده ایم. “

العمر گفت: “این هیئت در مورد بخش خصوصی توانمندسازی پروژه های دولتی بحث و گفتگو کرد:” ما این کار را با آزمایش سه خوشه انجام خواهیم داد. ما می توانیم آن را به سطح ملی افزایش دهیم و روی جنبه مراقبت مجازی این پروژه تمرکز کنیم ، در طول COVID-19 تا بیماران از طریق پروژه های فناوری یا مراقبت های مجازی به پزشکان خود دسترسی داشته باشند.

“ما در حال کار هستیم تا ببینیم چگونه می توانیم این پروژه ها را با بخش خصوصی تأمین کنیم و مدل های تجاری بسازیم.

“ما در کار تیمی خود ، تیم های فنی و تیم های حقوقی و مالی را شامل خواهیم شد. بنابراین ، ما به مدل های تجاری که بخش خصوصی در آنها مشارکت دارد ، می رسیم. من فکر می کنم نتایج چنین همکاری هایی با بخش خصوصی تأثیر مثبتی بر دسترسی و در دسترس بودن خواهد داشت و همچنین تسریع روند تکمیل این پروژه. “

مشهدی در پایان بحث گفت: “بسیار الهام بخش است که می بینیم دولت همه جنبه هایی را که واقعاً برای انجام این نوع تحول مورد نیاز است ، در نظر گرفته است. این یک سفر است. این نه تنها یک مقصد بلکه یک سفر و هر یک از ما در این تغییر سهیم هستیم.

“ما در حال حاضر شروع به دیدن و احساس تحولی می کنیم که اتفاق می افتد و توسط خود شما و افرادی مانند شما که به عصر تحول دیجیتال معتقدند قدرت می یابد.”

شما می توانید در مورد HIMSS & Health 2.0 كنفرانس خاورمیانه بیشتر بیاموزید و درباره آخرین اخبار و تحولات این رویداد در اینجا بیشتر بیاموزید.

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir