[ad_1]

ناکارآمدی مشکلی است که همچنان بسیاری از زمینه های مراقبت های بهداشتی را آزار می دهد ، به ویژه هنگامی که صحبت از عملکردهای اداری دستی می شود. همانطور که صنعت به طور فزاینده ای از فناوری استفاده می کند – همانطور که با استفاده از سلامت از راه دور و پیگیری قابلیت همکاری سوابق الکترونیکی سلامت ثابت می شود – پیچیدگی های اداری همچنان سنگین است و عمدتا کاغذی و فکس است. این اساساً به معنای باقی ماندن پس انداز روی میز است.

شرکت فناوری بهداشت و شرکت تحقیقاتی CAQH اخیراً گزارشی منتشر کرده است که جزئیات میزان پس انداز با افزودن فناوری های اتوماسیون و هوش مصنوعی به این مهلت قانونی اداری را شرح می دهد. در حالی که این صنعت با ساده سازی فرآیندهای خاص تاکنون از حدود 122 میلیارد دلار هزینه جلوگیری کرده است ، اکنون می توان با اتوماسیون کامل برخی از معاملات دستی 16.3 میلیارد دلار اضافی صرفه جویی کرد.

یکی از بزرگترین منابع این پس اندازهای بلااستفاده در زمینه پیش مجوز است. آوریل تاد ، معاون ارشد CAQH ، گفت که پیش مجوزها اغلب با تکیه بر فناوری های ناکارآمد مانند دستگاه های نمابر ، دستی هستند.

تاد گفت: “یکی از مواردی که پیش مجوز و پیوست ها را برای صنعت به چالش می کشد این است که ، برخلاف هر معامله دیگر ، HIPAA استانداردی را برای اشتراک پرونده های پزشکی تعیین نمی کند.” “تامین کنندگان ، برنامه ها و تامین کنندگان تمایلی به تهیه راه حل ندارند زیرا اگر (وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه) تصمیم به حل مشکل بگیرد ، بعدا ممکن است مجبور به تغییر مسیر شوند.”

راه های دیگری نیز وجود دارد که به ویژه در مورد وضعیت ادعاها آماده پس انداز هستند. هنگامی که یک ارائه دهنده ادعا کرد ، آنها اغلب از وضعیت بازپرداخت خود اطمینان ندارند. آنها همچنین ملزم به ارسال مستندات اضافی برای اثبات ادعا هستند که ممکن است زمانبر و پیچیده باشد. مستندات پزشکی یکی دیگر از عملکردهای دستی است که برای تعمیرات اساسی اتوماسیون رسیده است.

اما مجوزهای قبلی همچنان یک چالش خاص است. طبق گفته تاد ، استاندارد معاملاتی مشخص شده در HIPAA به اندازه واضح و روشن نیست. تعدادی از مقررات ملی مربوط به مجوزهای قبلی ، پیچیدگی را تشدید می کند ، در برخی از کشورها نیاز به مداخله دستی ، تصمیم گیری ها برای ارسال از طریق پست و مشاوره تلفنی بین ارائه دهنده و برنامه بهداشت وجود دارد. این فقط باعث افزایش ناکارآمدی می شود.

تصویر اتوماسیون

دلیل اینکه هنوز اتوماسیون در شرکت های مبتدی بهداشت و درمان مورد استفاده قرار می گیرد این است که فناوری اکنون فقط در حال پیشرفت است. در طی سال گذشته برخی علائم بهبود مشاهده شده است. قبل از سال 2020 ، سهم مجوزهای قبلی خودکار حدود 13 درصد بود. سال گذشته این میزان به 21 درصد رسید که بیشترین افزایش در مدتی است.

تاد امیدوار است که این آغاز یک روند باشد. می توان در نظر داشت که برنامه های بهداشتی ، تأمین کنندگان و ارائه دهندگان تمرکز جدیدی بر اتوماسیون پیش مجوز – بهبود استانداردها یا ، در برخی موارد ، معرفی استانداردهای جدیدی دارند که به استفاده گسترده تر از فناوری کمک کرده است.

اگرچه این تمرکز فعلی است ، آغاز واقعی این موج جدید اتوماسیون با ادعاها آغاز شد.

تاد گفت: “پس از تصویب HIPAA ، برخی از طرح های معامله ای که راه اندازی شده بودند ، برنامه هایی بودند که بسیار رایج تر بودند.” “به ویژه مطالبات حجم زیادی را تشکیل می دهد. و تامین کنندگان واقعاً علاقه مند به این موضوع هستند زیرا می خواهند سریع پرداخت شوند. با نگاهی به شاخص ، 96٪ معاملات ادعا الکترونیکی است و بسیار سریع پیش می رود ، بنابراین صنعت نیز از آنجا شروع شد معاملات واجد شرایط بودن.

وی گفت: “وقتی سایر معاملات دنبال شده را مشاهده می کنید ، حجم آنها کمتر است.” “به طور خاص مجوزهای قبلی ، برای هر معامله از نظر زمانی بار زیادی ایجاد می کنند ، اما از نظر حجم تقریباً به اندازه معاملات مطالبات یا منافع رخ نمی دهند.”

خوشبختانه ، با افزایش هزینه معاملات دستی ، با کارآیی بیشتر فرآیندهای الکترونیکی و دفع هزینه های معامله ، هزینه اتوماسیون در واقع کاهش می یابد. تلاش های مداوم برای ادامه این روند لازم است زیرا مراقبت های بهداشتی همچنان به لایه هایی اضافه می کند ، از مدل های پرداخت مبتنی بر ارزش و telehealth به تغییرات فن آوری که ممکن است برای مجوز قبلی به جزئیات بیشتری نیاز داشته باشد.

تاد گفت: “همچنان که این پیشرفت ها و پیچیدگی ها ادامه می یابد ، معاملات ما باید مطمئن باشند که ساختار آنها به گونه ای است که بتواند به این تغییرات پاسخ دهد.” “معاملات به دفعات معمول به روز نمی شوند ، بنابراین نیازهای پیچیده به سمت فرآیندهای دستی سوق پیدا می کنند. به همین دلیل ما باید تلاش کنیم معاملات دستی خود را به روز کنیم.”

فرصت پس انداز سالانه 16 میلیارد دلار یک رقم روان است. سال گذشته کمتر بود و سال دیگر ممکن است حتی بیشتر هم باشد. این بیشتر به دلیل افزایش هزینه فرآیندهای دستی است. در واقع دستیابی به این پس اندازها به تلاش و هوشیاری صنعت نیاز دارد.

تاد گفت: “این چیزی است که ما باید به طور مداوم بررسی کنیم که چگونه می تواند معاملات را بهبود بخشد و آنها را به روز کند” ، بنابراین خواستار تعهد صنعت است.

توییتر: JELagasse
برای نویسنده ایمیل ارسال کنید: jeff.lagasse@himssmedia.com[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر