پچ پوشیدنی جدید می تواند فشار خون ، سطح کافئین را کنترل کندمهندسان دانشگاه کالیفرنیا ، سان دیگو ، یک وصله پوستی ایجاد کرده اند که می تواند در اطراف گردن برای کنترل فشار خون و ضربان قلب در حالی که سطح گلوکز ، لاکتات ، الکل یا کافئین کاربر را کنترل می کند ، استفاده شود.

تیم تحقیق در تحقیقی که در مهندسی زیست پزشکی طبیعت این هفته.

آنها ادامه دادند: “حسگرهای پوشیدنی می توانند بدون ایجاد ناراحتی یا قطع فعالیت های روزمره ، به طور مداوم داده تولید کنند ، بنابراین نظارت بر کاربر بر میزان انطباق کاربر و بهبود کیفیت مراقبت از بیمار افزایش می یابد.”

چرا مهم است

طبق گفته این دانشگاه ، دستگاه مهندسان اولین دستگاهی است که سیگنال های قلبی عروقی را همزمان با چندین سطح بیوشیمیایی در بدن انسان کنترل می کند.

جوزف وانگ ، استاد مهندسی نانو در UC سن دیگو و یکی از نویسندگان این تحقیق ، در بیانیه ای گفت: “خبر اینجا این است که ما سنسورهای کاملاً متفاوتی را گرفته و آنها را در یک سکو کوچک ، به عنوان یک چاپ ، ترکیب می کنیم.”

“ما می توانیم اطلاعات زیادی را با این شرکت مخابراتی جمع آوری کنیم و این کار را به صورت غیرتهاجمی انجام دهیم بدون اینکه باعث ناراحتی یا وقفه در فعالیت های روزمره شویم.”

محققان خاطرنشان می کنند که ضربان قلب و فشار خون می توانند وضعیت فیزیولوژیک بدن را به صورت پویا و مستقیم منعکس کنند – و سطح نشانگرهای زیستی می تواند به بیماران کمک کند. آنها می گویند ، یک وسیله کم نفوذ مانند پچ ، به ویژه برای نوزادان مفید است.

آنها نوشتند: “با تلفیق روشهای مختلف نظارت بر روی یک تکه خال کوبی انعطاف پذیر و پوشیده از پوست ، بیماران آسیب پذیر – از نوزادان تا افراد مسن – می توانند با کمترین ناراحتی یا نفوذ از دستگاه نظارت خود استفاده کنند.”

این دستگاه از مبدل های اولتراسونیک برای کنترل فشار خون و ضربان قلب ، همراه با حسگرهای الکتروشیمیایی برای اندازه گیری سطح نشانگرهای زیستی استفاده می کند.

این تیم به نشانگرهای زیستی گلوکز ، لاکتات ، کافئین و الکل علاقه داشتند ، زیرا چشم اتیل می تواند بر فشار خون تأثیر بگذارد.

“فرض کنید شما فشار خون خود را کنترل کرده و در طول روز شاهد جهش هستید و فکر می کنید مشکلی وجود دارد. اما با مطالعه یک نشانگر زیستی می توان تشخیص داد که آیا این جهش ها به دلیل مصرف الکل یا کافئین است. این ترکیب حسگرها می تواند به شما این نوع اطلاعات را بدهد ، “نویسنده مشترک جولیانا سمیپیناتو ، دانشجوی دکترای مهندسی نانو ، در یک خبر مطبوعاتی اعلام کرد که این پچ را اعلام کرده است.

محققان گفتند ، یکی از بزرگترین چالش ها حذف تداخل سیگنال و همچنین محافظت فیزیکی از حسگرهای شیمیایی در برابر سنسور فشار خون است.

مویانگ لین ، دکترای مهندسی نانو ، همکار ، گفت: “یافتن مواد مناسب ، بهینه سازی طرح کلی ، تلفیق الکترونیک مختلف با هم و به طور یکپارچه – برای غلبه بر این چالش ها زمان زیادی لازم بود.” دانشجو.

طراحی دستگاه هنوز ادامه دارد: در حال حاضر سنسور باید به یک منبع تغذیه و یک دستگاه دسک تاپ متصل باشد تا قرائت آن را نشان دهد. این تیم در نهایت تلاش می کند تا همه این موارد را روی پچ قرار داده و همه چیز را بی سیم کند.

لین گفت: “ما می خواهیم سیستم کاملی درست کنیم که پوشیدن آن کاملاً راحت باشد.”

گرایش بزرگتر

دنیای دستگاه های پوشیدنی طی دهه گذشته به طور مداوم در حال گسترش بوده است ، برای ردیابی تناسب اندام و خواب ، مطالعه بیماران مبتلا به زوال عقل و حتی کمک به شکل گیری آینده پزشکی دقیق.

وصله های پوشیدنی به دلیل راحتی و عدم تهاجم نسبی از جذابیت خاصی برخوردار هستند. و در میان بیماری همه گیر COVID-19 ، برخی از ارائه دهندگان نیز به آنها کمک می کنند تا به تشخیص اوضاع بد وضعیت بیمار و کاهش خطرات انتقال کمک کنند.

در حال ضبط

لو یینگ ، دکتر مهندسی نانو گفت: “این نوع پوشیدنی برای افرادی که شرایط پزشکی اولیه دارند بسیار مفید است تا به طور منظم سلامت خود را کنترل کنند.” دانشجو در UCSD و اولین نویسنده مشترک مطالعه.

این دستگاه ، یین ادامه داد ، “می تواند به عنوان ابزاری عالی برای نظارت از راه دور بیماران ، به ویژه در هنگام بیماری همه گیر COVID-19 ، هنگامی که افراد ویزیت های شخصی خود را از کلینیک به حداقل می رسانند ، باشد.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes