پوشیدنی منحصر به فرد ، به محققان در مطالعه بیماران مبتلا به زوال عقل و مراقبان خانواده کمک می کند


زوجینی که رضایت از رابطه بالاتری دارند ، در واکنش های فیزیکی چهره ، رابطه بیشتری در پاسخ های فیزیولوژیکی خود نشان می دهند (به عنوان مثال ، ضربان قلب و هدایت پوست) ، که نشان دهنده “رابطه بیولوژیکی” بیشتر بین زوجین است.

این طبق مطالعات مختلف ، از جمله مقاله اخیراً منتشر شده در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی توسط دکتر رابرت لوانسون و دکتر کوان هوآ چن از دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی.

علاوه بر این ، شواهد جدیدی وجود دارد که بیشتر نشان می دهد “ارتباط فیزیکی” با واکنش فیزیولوژیکی شریک زندگی حتی ممکن است پیامدهای مهمی برای سلامت روحی و جسمی افراد داشته باشد.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

به عنوان مثال ، یافته های گروه لونسون و چن نشان می دهد که رابطه فیزیولوژیکی زن و شوهر می تواند سلامت روحی و جسمی آنها را پیش بینی کند ، هم در زوج های سالم و هم در زوج هایی که یک نفر همسر دیگری است و از دیگری مراقبت می کند. با بیماری تخریب عصبی تشخیص داده شد.

“در گذشته ، ابزارهای ما محدود به ساعتهای پوشیدنی سفارشی بود که معمولاً گران هستند ، باید بارها بارگیری شوند ، دارای قوانین دسترسی محدود به داده ها هستند و داده های دقیق مکانی را که برای تفسیر معنی دار از آنچه مشاهده می کنیم ، ارائه نمی دهیم. رفتار – اخلاق. “

دکتر رابرت لوانسون ، دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی

بر این اساس ، محققان می خواستند درک کنند که آیا همزمان بودن پارامترهای عینی فیزیولوژیکی بین بیماران مبتلا به زوال عقل و مراقبان آنها نیز با تعاملات خارج از آزمایشگاه در زندگی واقعی ارتباط دارد یا خیر.

در مطالعه اخیر ، لوانسون و چن 22 بیمار داشتند و مراقبان همسرانشان به مدت هفت روز از مانیتور فعال سازی مچ دست در خانه های خود استفاده می کردند. آنها دریافتند که هرچه فعالیت بیمار و مراقب “متصل” (به ویژه همزمان) باشد ، اضطراب مراقب کمتر گزارش می شود.

مشکل

در تمام مطالعات فوق ، داده های رابطه و رابطه / سلامتی به طور همزمان جمع آوری شد و بنابراین محققان نمی توانند بدانند که آیا رابطه بیشتر منجر به نتایج بهتر رابطه / سلامتی می شود ، یا بالعکس یا هر دو.

علاوه بر این ، شرکت کنندگان در این مطالعات قبلی در درجه اول در مناطق سانفرانسیسکو / کالیفرنیای شمالی زندگی می کردند. بنابراین ، محققان نمی توانند بدانند كه آیا تأثیراتی كه می یابند می تواند برای زوج هایی كه در مناطق دیگر روستایی در ایالات متحده زندگی می كنند ، خلاصه شود.

پیشنهاد

برای رسیدگی به این مسائل ، لوانسون و چن یک پروژه تحقیقاتی را آغاز کردند که 300 بیمار و مراقبان خانواده آنها (با مجموعاً 600 شرکت کننده) را استخدام کرد تا رابطه فعالیت های آنها را برای شش ماه در خانه هایشان مطالعه کند.

در طول دوره مطالعه ، هم بیماران و هم مراقبان در طول این شش ماه به طور مداوم از Tracmo CareActive Watch استفاده می کردند و مراقبان از نظر تغییرات بهداشت روانی و جسمی به طور دوره ای کنترل می شدند.

لونسون ، مدیر و محقق اصلی در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، گفت: “محققان مشتاق انجام تحقیقات در این زمینه هستند – به عنوان مثال در خانه های مردم – و علاوه بر تحقیقات آزمایشگاهی ، داده های رفتاری در دنیای واقعی را نیز جمع آوری می کنند.”

در گذشته ، ابزارهای ما محدود به ساعتهای پوشیدنی سفارشی بود ، که معمولاً گران هستند ، باید بارگیری شوند ، دارای قوانین دسترسی محدود به داده ها هستند و داده های دقیق مکانی را که برای تفسیر معنی دار از موارد مشاهده شده نیاز داریم ، ارائه نمی دهند. رفتار – اخلاق. “

وی افزود: در مقایسه با ساعتهای پوشیدنی مصرف کننده ، راه حل Tracmo CareActive مقرون به صرفه تر است و از محدودیت عمر باتری می گذرد. وی توضیح داد که این اطلاعات دقیق موقعیت اتاق به اتاق را برای شرکت کنندگان در مطالعه فراهم می کند و به تیم امکان می دهد تا به داده های نگاشت با کیفیت بالا که در نمونه های با وضوح بالا گرفته شده است (یعنی در چند ثانیه) دسترسی پیدا کند.

دیدار با چالش

تیم تحقیقاتی برکلی دو ساعت مراقبتی CareActive و سه ایستگاه در اختیار هر خانواده قرار داد که شامل یک شرکت کننده با زوال عقل یا اختلال شناختی خفیف و یک مراقب خانواده بود. شرکت کنندگان از طریق برنامه CareActive این دستگاه ها را در خانه نصب می کنند.

چن ، عضو فوق دکترا از دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، گفت: “ساعت CareActive بدون تعویض باتری می تواند بیش از سه ماه استفاده شود.” “مطالعه ما از عمر طولانی باتری CareActive بسیار سود برده است ، زیرا هرگونه شارژ باتری می تواند مجموعه داده های ما را قطع کند.”

“مکان های اتاق به اتاق برای درک و تفسیر بهتر رفتارهای روزمره شرکت کنندگان برای ما مهم است.”

دکتر Quan-Hua Chen ، دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی

مهمتر از همه ، یادآوری شارژ منظم ساعت و تنظیم مجدد آن پس از شارژ می تواند برای شرکت کنندگان در مطالعه ، به ویژه برای افرادی که سن بالاتری دارند و یا بیماری عصبی مرتبط با سن دارند ، فشار آور و سنگین باشد. او اضافه کرد.

“علاوه بر این ، برخلاف ساعتهای مصرفی معمولی ، که از GPS برای تعیین مکان کاربران استفاده می کنند ، [and] بنابراین ، این می تواند مکان های تقریبی را برای نقشه برداری از کاربران فراهم کند ، سیستم CareActive از قدرت سیگنال بلوتوث استفاده می کند ، که به شما امکان نقشه برداری دقیق از اتاق به اتاق شرکت کنندگان در مطالعه ما را هنگامی که آنها در خانه هستند ، می دهد. “

“مکان های اتاق به اتاق برای درک و تفسیر بهتر رفتارهای روزمره شرکت کنندگان ، از جمله رفتاری که هر دو در سطح فردی رخ می دهد ، برای ما مهم است. به عنوان مثال ، یک فرد می تواند در اتاق خواب وقتی احساس بیماری می کند یا در سطح اهریمنی است ، بماند … زوج هایی که احساس خوشبختی بیشتری نسبت به روابط خود دارند می توانند زمان بیشتری را در یک اتاق بگذرانند. “

نتایج

در پروژه تحقیقاتی در حال انجام ، که در اواسط مارس سال 2020 آغاز شد ، تیم برکلی با موفقیت داده های CareActive را از بیش از 90 خانه در 33 ایالت ایالات متحده جمع آوری کرده است. همه شرکت کنندگان سیستم ها را با کمترین کمک تیم تحقیقاتی نصب کردند.

نکاتی برای دیگران

لوانسون توصیه می کند: “تمام فن آوری هایی که برای استفاده در مراقبت های بهداشتی طراحی شده اند ، باید منشا و نیازهای مصرف کننده را در نظر بگیرند.” وی افزود: “هنگامی كه ما در مورد افراد مبتلا به زوال عقل و مراقبان خانواده آنها مطالعه می كنیم ، كوشش اساسی می كنیم تا مراحل نصب دستگاه را ساده كرده ، میزان كار نگهداری را به حداقل برسانیم و انگیزه شركت كنندگان در مطالعه و مزایای استفاده از دستگاه را افزایش دهیم.”

وی افزود که هنگام تفسیر هرگونه اطلاعات جمع آوری شده توسط مصرف کنندگان ، باید از عوامل اجتماعی – زمینه ای و تفاوت های فردی در نظر گرفته شود.

“به عنوان مثال ، رفتار مانند سقوط در اتاق خواب می تواند معانی متفاوت از داشته باشد [one] در حمام اتفاق می افتد ، “او گفت. “علاوه بر این ، همه خانه ها دارای اندازه ها و چیدمان های مختلف هستند ، [so] بنابراین ، هنگام جمع بندی الگوهای آموخته شده از یک خانه به خانه دیگر باید مراقب باشیم. “

وی نتیجه گرفت ، در صورت امکان ، تیم بركلی ، جمع آوری اطلاعات اضافی از منابع دیگر برای بررسی متقابل و بهبود دقت تفسیر / پیش بینی – مانند تلفیق داده ها از سنسور حركت با نزدیكی بلوتوث – را به شما پیشنهاد می دهد.

توییتر: SiwickiHealthIT
به نویسنده ایمیل بزنید: bsiwicki@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes