پالس اکسی متر ممکن است برای بیماران سیاه پوست دقت کمتری داشته باشدنامه مکاتبه ای منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند نشان می دهد که اکسیمترهای نبض – که اغلب در نظارت از راه دور بیمار استفاده می شود – ممکن است خوانش های گمراه کننده ای را برای بیماران سیاه پوست نشان دهد.

محققان به سرپرستی دکتر مایکل دبلیو شویدینگ از دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان اندازه گیری های اشباع اکسیژن شریانی را با اکسیمتری پالس مقایسه کردند.

آنها دریافتند که در دو گروه بزرگ ، بیماران سیاه پوست تقریباً سه برابر هیپوکسمی مخفی دارند – یعنی بین اشباع اکسیژن شریانی و اکسی متری نبض آنها فاصله ای وجود دارد – در مقایسه با بیماران سفید پوست.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تمایل یاد بگیرید ، اعتبار کسب کنید ، محصولات و راه حل هایی پیدا کنید. شروع کنید >>

محققان نوشتند: “با توجه به استفاده گسترده از پالس اکسی متری برای تصمیم گیری پزشکی ، این یافته ها پیامدهای عمده ای دارد ، خصوصاً در طی بیماری همه گیر COVID-19.”

چرا مهم است

از اکسی مترهای پالس اغلب برای تریاژ بیماران و نظارت بر افراد مبتلا به COVID-19 استفاده می شود ، خصوصاً به عنوان بخشی از اکوسیستم کنترل از راه دور بیمار بزرگتر.

برای این مطالعه ، Sjoding و همکارانش 10789 جفت اندازه گیری میزان اشباع اکسیژن را از 276 بیمار سیاه پوست و 1333 بیمار سفیدپوست در گروه دانشگاه میشیگان تجزیه و تحلیل کردند. و 37308 جفت از 1050 بیمار سیاه پوست و 7342 سفید پوست در یک گروه چند مرکزی به دست آمد.

در گروه اول ، در بین بیمارانی که میزان اشباع اکسیژن 96-92٪ روی پالس اکسی متری را نشان دادند ، 11.7٪ اندازه گیری های اشباع اکسیژن شریانی توسط بیماران سیاه پوست کمتر از 88٪ بود ، در حالی که 3.6٪. از اندازه گیری های بیمار سفید

در گروه چندمرکز ، 17 درصد از اندازه گیری های اشباع اکسیژن شریانی در میان بیماران سیاه پوست ، با وجود اندازه گیری پالس اکسی متر از 92-96 below ، در مقایسه با 6.2 of از اندازه گیری های بیمار سفید ، زیر 88 بود.

محققان نوشتند: “توجه به این نکته مهم است که همه بیماران سیاه پوست با ارزش پالس اکسی متری 92 تا 96٪ دچار هیپوکسمی پنهانی نبودند.” “با این حال ، تغییر در خطر توسط نژاد نیاز به ادغام پالس اکسی متری با سایر داده های بالینی و گزارش شده توسط بیمار دارد.”

نامه NEJM مشخص کننده سازنده پالس اکسی متر یا اینکه بخشی از یک محیط دستگاه متصل هستند نیست. با این حال ، وی خاطرنشان کرد که س questionsالاتی در مورد فناوری آنها در زمینه تولید مثل سوگیری نژادی مطرح شده است.

گرایش بزرگتر

موضوع مقابله با سوگیری در مجموعه داده های آموزش دستگاه های پزشکی در ماه های اخیر بارها مطرح شده است ، با شرکت کنندگان در کنفرانس دیجیتال HIMSS & Health 2.0 Europe خاطرنشان کردند که در بیماران با پوست تیره دقت کمتری داشته باشد.

این مهم در زمینه بحران COVID-19 ، که در آن بیمارستان های نازک کشیده و سیستم های مراقبت های بهداشتی بیماران را از دور با استفاده از وسایل جانبی مانند دماسنج و اکسی متر پالس کنترل می کنند ، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در حال ضبط

محققان نوشتند: “اکسیژن” یکی از متداول ترین روش های درمانی پزشکی است که معمولاً با توجه به پالس اکسی متر تنظیم می شود که میزان اشباع اکسیژن بیماران را اندازه گیری می کند.

آنها ادامه می دهند: “نتایج ما نشان می دهد که خواندن پالس اکسی متری برای معاینه تریاژ در بیماران و تنظیم سطح اکسیژن اضافی ممکن است بیماران سیاه پوست را در معرض افزایش خطر هیپوکسمی قرار دهد.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes