همه چیز درباره کارخانه فولاد آلیاژی ایران یزد در سال ۱۴۰۰

از جمله کارخانههایی که در حوزهی تولید آهن آلات یا محصولات فولادی فعالیت میکند شرکت فولاد آلیاژی ایران یزد نام دارد که سابقهی آغاز به کار این کارخانه به سال 69 بر میگردد. مهمترین فعالیتهای این شرکت در زمینه‌‌ی تولید و توزیع محصولات فولادی مانند پوسته کنی، پولیش و صافکاری است. به طور کلی هدف این کارخانه در بهتر کردن خواص مکانیکی و افزایش کیفیت محصولات خلاصه میشود. در واقع برای این منظور باید محصولات این صنعت را با عنصرهایی مانند کروم، نیکل و مولیبدن ترکیب کرد تا به شکل آلیاژ در بیایند. به زبان دیگر اگر هدف، ارتقای خواص انواع فولاد باشد باید تا حداکثر 50 درصد وزن فولادها را با چنین عناصری ترکیب نمود. اینجا کلیک کنید

 

واحدهای کارخانه فولاد آلیاژی ایران یزد

اهداف اصلی کارخانه فولاد آلیاژی ایران یزد تکمیل پروسههایی مانند کشش، پیلینگ، پولیش، پوسته کنی، صافکاری، تابگیری، نورد سرد، سایزینگ و تست عیوب انواع فولادهای آلیاژی است. در واقع محورهای اصلی این کارخانه را میتوان حد وسط شرکتهای تولید کننده محصولات فولادی با صنایعی مانند خودروسازی در نظر گرفت. حال اجازه دهید بعضی از پروسههای این شرکت را بررسی کنیم:

  • واحد کشش: در این قسمت از کارخانه فولاد آلیاژی ایران یزد، میلگردهای نورد شده موادهای اولیه هستند که در سایزهای مختلف مانند 12 الی 60 میلیمتر میتوانند به میلگردهای کشیده تبدیل شوند. این بخش از شرکت فولاد آلیاژی ایران یزد در سال 80 و با ظرفیت تولید 3500 تن آغاز به کار کرده است.
  • واحد پیلینگ: میلگردهای موجود در این بخش از کارخانه که معمولاً در اندازههای 20 الی 50 میلیمتری هستند به میلگردهای پیلینگ شده استاندارد تبدیل میشوند.
  • واحد تابگیری: تابگیری میلگردها یکی از حساسترین کارهایی استایندکسر
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes