هزینه های دانشگاه آل یاماما 2022 – قیمت های فعلی


محتوای موضوع

شهریه دانشگاه Al Yamama 2022. دانشگاه Al Yamama یکی از معروف ترین دانشگاه های پادشاهی عربستان سعودی است. این دانشگاه توسط خانواده الحدیر تاسیس شد و در سال 2001 مجوز گرفت و این دانشگاه از سال 2004 افتتاح شده است. همچنین در مورد قیمت دوره های دانشگاه آمریکایی اطلاعات کسب کنید.

دانشگاه الیمام

دانشگاه الیمام یکی از معروف ترین دانشگاه های کشور پادشاهی عربستان به شمار می رود و در ابتدا فقط برای آقایان در نظر گرفته شده بود و سال بعد خانم ها را پذیرفت و توانست در اولین سال تاسیس خود به موفقیت های بزرگی دست یابد. به دلیل علاقه ای که به آموزش و پرورش بر اساس استانداردهای بین المللی دارد و توانسته است گروهی متشکل از اساتید واجد شرایط را در خود جای دهد.

جایی که دانشگاه تلاش می کند تا گروه بسیار زیادی از برنامه های دانشگاهی مختلف را بر اساس استانداردهای آکادمیک خاص ارائه دهد، و دانشگاه آل یاماما نیز تلاش می کند تا نسل ها و دانشجویانی را با انرژی انسانی بالا و توانایی قوی برای رهبری دایره عمومی برای پیشبرد در زمینه های مختلف بسازد. و در مورد دانشگاه چشم انداز، او همواره با تلاش فراوان خود تلاش می کند تا دانشگاه را به ساختمان آموزشی بزرگ تبدیل کند، علاوه بر این تلاش می کند تا نسلی را بسازد که هوشیار و شایستگی زندگی را به شکلی بسیار گسترده داشته باشد.

هزینه های دانشگاه آل یاماما

هزینه کارشناسی ارشد بازرگانی تا سقف 3000 ریال سعودی برای ورودیه می باشد و هزینه پروژه پایان نامه به 4500 ریال سعودی می رسد و هزینه ثبت نام در دوره های پایه تا 2000 ریال سعودی می باشد.

حتما بخوانید:
4 روش برای اجتناب لباس بن تن فرسودگی شغلی

هزینه های کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی 3000 ساری برای پذیرش، 4500 ساری برای پروژه پایان نامه و 3600 ساری برای برنامه دانشگاهی در هر ساعت اعتبار است.

هزینه کارشناسی ارشد سیستم های اطلاعات مدیریت تا سقف 3000 SAR برای پذیرش و 4500 SAR برای پروژه پایان نامه است.

هزینه های دانشکده مهندسی هزینه پذیرش 3000 SAR، هزینه برنامه تحصیلی 32500 SAR و هزینه سال مقدماتی 27500 SAR است.

تخصص های دانشگاه الیمام

دانشگاه آل یاماما شامل گروهی از تخصص ها است که عبارتند از:

کالج مدیریت بازرگانی شامل رشته های بسیاری می باشد که مهمترین آنها شامل لیسانس حقوق، لیسانس مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد می باشد.این کالج به دانشجویان خود مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی در رشته های حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت کیفیت، بیمه را ارائه می دهد. ، سیستم های اطلاعات مدیریت و توسعه املاک و مستغلات.

کالج کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی که در آن کالج مدرک لیسانس را در چندین رشته اعطا می کند که مهمترین آنها مهندسی شبکه، تجارت الکترونیک، مهندسی نرم افزار و سایر برنامه های مختلف مانند برنامه های مقدماتی است، علاوه بر این، این کالج یک لیسانس کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی در گروه های مختلف گرافیک، برنامه نویسی، پایگاه داده، طراحی و توسعه نرم افزار و امنیت شبکه های مختلف.

دانشکده مهندسی که این دانشکده به دنبال تربیت دانشجو در رشته معماری است، علاوه بر نقش بسیار مهمی که در تربیت مهندسان در زمینه های مختلف از جمله طراحی، کار و تکمیل و در نتیجه حرفه ای شدن دارد و دانشجویان می توانند مدرک لیسانس مهندسی و سایر رشته های مهم مانند معماری و علوم فنی و همچنین در رشته طراحی محیطی.

حتما بخوانید:
لیفت شقیقه چیست؟

https://www.youtube.com/watch?v=LIZPCkbIHd4

شرایط پذیرش دانشگاه آل یاماما

دانشگاه الیام از دانشجویان متقاضی پذیرش و ثبت نام می‌خواهد که شرایط زیر را داشته باشند:

دانشگاه الیمام به مدرک تحصیلی دبیرستان و کپی آن از دانشجویان پذیرفته شده خود نیاز دارد.

یکی از الزامات دانشگاه الیمام برای پذیرش دانشجو کپی هویت ملی است در صورتی که متقاضی پذیرش در دانشگاه الیمام شهروند عربستان سعودی باشد.

دانشجویی که به دنبال پذیرش در دانشگاه آل یاماما است، باید چهار عکس شخصی ۶×۴ را به عنوان شرط لازم برای پذیرش در دانشگاه آل یاماما ارسال کند.

اگر دانشجویی که می خواهد در دانشگاه الیامام ثبت نام کند، مدرکی دال بر دانش زبان انگلیسی داشته باشد، باید آن را ارائه دهد.

یکی از شروط پذیرش در دانشگاه الیمام این است که دانشجو باید در آزمون استعدادیابی شرکت کند و در صورتی که دانشجوی متقاضی پذیرش در دانشگاه الیمام از دانشگاه دیگری نقل مکان کند، نباید به دلایل انضباطی از دانشگاه محل تحصیل خود اخراج شود. .

بورسیه های دانشگاه آل یاماما

دانشگاه Al Yamamah برنامه بورسیه تحصیلی عالی را برای دانشجویان جدید در دانشگاه Al Yamamah ارائه می دهد تا دانشجویان جدید و ممتاز را تشویق کند تا برتری خود را در سطح کارشناسی به شرح زیر دنبال کنند:

  • بورسیه با تخفیف (50%) هزینه شهریه که دانشجو پس از کسب نمره 90% برای کامپوزیت دریافت می کند.
  • کمک هزینه ای با تخفیف (40%) از هزینه شهریه که دانشجو پس از کسب نمره 85% برای کامپوزیت دریافت می کند.
  • بورسیه با تخفیف (30%) شهریه که دانشجو پس از دریافت نمره 80% برای کامپوزیت دریافت می کند.