نقش سیستم های بهداشتی در توانمندسازی جوامع


با همه آنچه در سال گذشته اتفاق افتاده است ، از بیماری همه گیر ویروس کرونا گرفته تا جنبش های عدالت اجتماعی که در حال انجام است ، کارمندان و سازمان های بهداشتی مانند گذشته هرگز با جوامع خود همبستگی دارند.

اگرچه این همه گیرهای مربوطه بر نیاز سازمانهای بهداشتی و درمانی به جوامعی كه خدمت می كنند تأكید می كنند ، آنها همچنین بر لزوم انجام این كار حتی هنگام پایان این دوره تأكید می كنند.

به گفته Anjali Taneja ، مدیر اجرایی Casa de Salud ، یک کلینیک مراقبت های اولیه منظم در آلبوکرک ، نیومکزیکو ، برای این منظور ، سازمان ها باید سیستم های خود را برای مراقبت از بیماران در داخل و خارج از شرایط بالینی تغییر ساختار دهند.

وی گفت: “مراقبت های بهداشتی باید عمیقا همدل باشند ، از موقعیتی که در اطراف ما اتفاق می افتد آگاهی زیادی داشته باشند ، بیماران ما را تحت تأثیر این بیماری همه گیر ببینند و ایمنی روانی را در تیم های ما و همچنین برای جوامع ما فراهم کنند.” در طول ارائه اصلی سری دیجیتال تجربه بیمار.

چگونه می توان سیستم های ارائه شده توسط انجمن ها را ساخت

تانه ها گفت: سازمان های بهداشتی برای ارائه خدمات بهتر به جوامع خود باید نیازهای خاص جمعیت بیماران را در مراقبت هایی که ارائه می دهند ادغام کنند ، به ویژه هنگام کار با گروه های حاشیه نشین.

این اصل اساسی Casa de Salud بود که در سال 2004 آغاز شد. اولین تکرار آن ترکیبی از طب غربی با روشهای درمانی سنتی است ، ارائه خدمات پیاده روی بعد از ساعت ، ارائه درمان اعتیاد به مواد افیونی و مراقبت از بیمار به زبان انگلیسی و اسپانیایی.

حتما بخوانید:
همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی

تانه ها گفت: “کار ما در طول سالها به نیازهایی که در جامعه ما وجود دارد پاسخ داده است.” “توانایی چابک بودن ، شفافیت ، پاسخگویی نسبت به جامعه و کمک به جامعه ما به همان اندازه که بزرگ شدیم بسیار حیاتی بود.

به گفته تانژا ، تحرک و ارتباطی که کازا د سالود با جامعه خود دارد همان چیزی است که به آن اجازه داده است به همه گیر COVID-19 پاسخ دهد.

یکی دیگر از جنبه های ادغام نیازهای جامعه در سیستم بهداشت ، متنوع سازی نیروی کار است.

طانه ها گفت: “2020 برای ما واقعا تأکید کرد که مهم است ارائه دهندگان خدمات بهداشتی مشابه جامعه ما و از جامعه ما باشند.”

Casa de Salud یک برنامه بورسیه برای کارآموزان بهداشت اجرا می کند ، که به دانشجویان منطقه آموزش می دهد تا چگونه از بیماران مراقبت کنند ، علائم حیاتی را بررسی کنند ، اطلاعات بیماران را شناسایی کنند ، خون بگیرند و موارد دیگر. این برنامه بسیاری از کارآموزان خود را در مشاغل مراقبت های بهداشتی راهنمایی کرده است و به گفته تانژا ، در سال 2015 ، 10٪ از دانشجویان ورودی دانشگاه پزشکی دانشگاه نیومکزیکو شاگرد سابق Casa de Salud بودند.

وی گفت: “این کار بسیار حیاتی است و روشهای بسیاری وجود دارد که ما می توانیم از افراد جامعه ، به ویژه جوانان رنگین پوست برای کمک به تحول و تنوع بخشیدن به سیستم بهداشت راهنمایی و حمایت کنیم.”

به گفته Taneya ، برای آنكه سیستم های بهداشتی واقعاً تغییر ساختاری ایجاد كنند ، به جای اینكه به راحتی از آنها حمایت كنند ، باید با بیماران خود كار كنند.

حتما بخوانید:
معرفی ۶۰ تا از بهترین فیلم های 2022 که حداقل یکبار باید ببینید

تانه ها گفت: “ما مردم را چیزهایی می دانیم كه آنها را تحت تأثیر قرار می دهد ، و مبارزاتی را كه آنها متحمل می شوند ، به ویژه در طی COVID ، می بینیم و برای حمایت از آنها دست در دست هم فعالانه پاسخ می دهیم.”

کازا د سالود یک ائتلاف بیمار را اداره می کند که دوره های آموزشی در مورد بدهی پزشکی ، برنامه ریزی بهداشت منطقه ای را برگزار می کند و از تغییرات سیاست در سطح محلی و ایالتی حمایت می کند.

به گفته تانیا ، بیش از هر چیز ، توانمند سازی سیستم های بهداشتی برای جوامع آنها ، با توجه به عواملی مانند همدلی ، ارتباطات و هوش هیجانی ، بسیار مهم است.

اگرچه هنوز برای تحقق اشتیاق مادام العمر Taneja برای ساختن سیستم های مراقبت که از نظر بالینی م connectedثر و همچنین دارای ارتباط فرهنگی باشند ، راه طولانی باقی مانده است ، این تلاش های مداوم کارگران بهداشت در طی همه گیری ایجاد می شود.

تانه ها گفت: “ما نبردهای زیادی پیش رو داریم ، از جمله توزیع عادلانه واکسن ها ، از جمله آمادگی برای همه موارد بعدی و تغییر در سیستم بهداشتی خود به صورت گام به گام.”

توییتر:HackettMallory
به نویسنده ایمیل بزنید: mhackett@himss.org


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید