مقابله با خطر امنیت سایبری در سلامت از راه دور یک چالش در کل صنعت خواهد بودکارشناسان بارها پیش بینی کرده اند که سلامتی از راه دور سال آینده چالش بزرگی برای امنیت سایبری در بهداشت و درمان به وجود می آورد.

اما کافی نیست که بدانید احتمالاً سلامت از راه دور مشکلی ایجاد می کند. وظیفه اصلی این است که برای کنار آمدن با این خطرات همکاری کنیم.

در قسمت دوم کنفرانس سیاسی EDGE انجمن پزشکی پزشکی از راه دور آمریکا ، رهبران بهداشت مجدداً بر اهمیت امنیت سایبری به عنوان مشکلی برای ایمنی بیمار تأکید کردند.

کریستوفر لوگان ، مدیر استراتژی صنعت مراقبت های بهداشتی در VMWare گفت: “ما خطرات و تهدیدهای خدمات پزشکی از راه دور را سالها ارزیابی کرده ایم.”

لوگان گفت ، حتی قبل از همه گیری COVID-19 ، “مراقبت های بهداشتی از قبل یک هدف سایبری در پشت خود داشتند.”

اکنون ، با انفجار دستگاه های متصل در برابر افزایش ارزش سوابق پزشکی دیجیتال و نیروی کار به طور فزاینده ای از راه دور ، لوگان گفت که حفظ امنیت سایبری یکپارچه بیش از هر زمان دیگری مهم خواهد بود.

وی گفت ، این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا ایمنی بیمار می تواند بسیار جدی باشد – همانطور که در مورد عواقب و ادامه اخلال در پرونده های باج افزار با مشخصات بالا در طول سال گذشته مشاهده کردیم. حملات Ransomware حتی به مرگ یک بیمار در آلمان مرتبط بوده است.

لوگان گفت: “در پایان ،” امنیت کافی “کافی نیست وقتی شما به آنچه می خواهیم برای رسیدن به آن فکر کنیم ، فکر کنید.”

البته ، رعایت اقدامات احتیاطی امنیتی به عنوان یک سرویس و برنامه ریزی احتمالی ، در ایجاد نمایه امنیتی پایدار از اهمیت بالاتری برخوردار است. اما لوگان خاطرنشان کرد که “مهمترین جنبه هر برنامه امنیتی … همیشه افراد درگیر خواهند بود.”

حتما بخوانید:
راکت بازرسی بدنی چگونه کار میکند

مارک جارت ، مدیر ارشد کیفیت و معاون رئیس پزشکی در Northwell Health ، موافقت کرد: “آنچه ما سعی می کنیم انجام دهیم [do] … از نظر بیمار و از نظر ارائه دهنده است. ”

وی گفت كه مسئله سواد رایانه ای نیست ، بلكه آیا اقدامات اساسی امنیتی نیز در نظر گرفته شده است. جارت گفت ، تأمین كنندگانی كه به بیمارستان های بزرگتری متصل هستند ، ممكن است از امتیاز یك لایه امنیتی اضافی و نهادینه برخوردار باشند ، در حالی كه ارائه دهندگان كوچك یا متوسط ​​”خود به خود هستند.”

باز هم ، این امر با اعتماد روزافزون به telehealth ، که اغلب به امنیت شبکه خود بیماران متکی است ، تشدید می شود – به ویژه هنگامی که صحبت از دستگاه های کنترل از راه دور بیمار می شود. جارت خاطرنشان کرد که این می تواند فرصت خوبی برای مداخله دولت باشد.

وی گفت: من تنظیم بیش از حد را دوست ندارم ، اما این منطقه ای است که باید مراقب آن باشیم زیرا بیماران آسیب می بینند. “امنیت سایبری مشکلی برای ایمنی بیمار است.”

هنوز هم ، جسیکا ویلکرسون ، مشاور سیاست سایبری در تیم آمادگی ، پاسخ و امنیت سایبری برای همه خطرات در مرکز دستگاه ها و سلامت رادیولوژی در سازمان غذا و دارو گفت ، امنیت سایبری یک مسئولیت مشترک است.

وی به شرکت کنندگان یادآوری کرد: “FDA پزشکی از راه دور را تنظیم نمی کند.” اما “اگر یک چیز FDA واقعاً آموخته باشد … این است که هر کس باید وظیفه خود را انجام دهد.”

حتما بخوانید:
لیست جدید pbn ها

وی گفت ، حتی برای تولیدکنندگان دستگاه های پزشکی ، این دستگاه هنوز وارد سیستم بیمارستان یا خانه شخصی می شود که باید در آن ایمن باشد. وی گفت: “شما باید سهم خود را انجام دهید و با دیگری در مورد آنچه او انجام می دهد صحبت کنید و با یک بنیاد دائما در حال پیشرفت هماهنگ شوید.”

وی ادامه داد: “پزشکی از راه دور مظهر امنیت سایبری است” ، زیرا او دارای تجربه های مختلف امنیتی است. “کل رویکرد اکوسیستم به امنیت سایبری بسیار حیاتی است.”

لوگان افزود: “در نهایت ، همه ما می دانیم که فناوری شکست خواهد خورد.” “ما باید کمی سریعتر از آدم بد بدویم.

وی ادامه داد: “کلید اصلی مردم خواهند بود. این به کاهش خطرات مرتبط با پزشکی از راه دور کمک می کند.” وی افزود: “فقط درصورت همکاری هماهنگ با یکدیگر قادر به کاهش این خطر خواهیم بود.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید