مصر و لبنان سیستم های ثبت نام آنلاین واکسن COVID-19 را راه اندازی می کنندمصر و لبنان دو کشور آخر در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) هستند که سیستم های ثبت الکترونیکی را برای علاقمندان به دریافت واکسن COVID-19 معرفی کرده اند.

راه اندازی درگاه مصر توسط وزیر بهداشت و جمعیت کشور ، هلا زاید ، به عنوان ابزاری برای “خنثی سازی عنصر انسانی در روند کار و اطمینان از مدیریت سیستم به منظور افزایش اعتماد بین دولت و شهروندان” تأیید شد. ” “

زاید اضافه کرد که مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، واکسیناسیون در اولویت کارکنان بهداشتی ، شهروندان سالخورده و افرادی است که دارای شرایط اولیه بهداشتی هستند. در زمان انتشار ، ثبت نام هنوز آغاز نشده بود. درعوض ، پورتال آنلاین به یک صفحه فرود منجر می شود که اعلام می کند “ثبت نام به زودی انجام می شود”.

در همین حال ، روز گذشته پورتال لبنان با ثبت نام نه تنها برای شهروندان لبنانی بلکه برای آوارگان فلسطینی و سوری نیز راه اندازی شد. در هنگام راه اندازی گفته شد که این وب سایت تقریباً هر 5 دقیقه 2000 بازدید کننده دارد.

مانند اکثر امکانات واکسیناسیون در سراسر جهان ، کارکنان بهداشتی و افراد مسن در لبنان نیز در اولویت قرار می گیرند.

متن بزرگتر

به گفته نماینده مصر زاید ، انتظار می رود این کشور علاوه بر 40 میلیون دوز نسخه Sinopharm ، 20 میلیون دوز واکسن Oxford-AstraZeneca نیز دریافت کند. 20 درصد دیگر از مردم از طریق اتحادیه واکسن GAVI واکسن دریافت می کنند.

انتظار می رود سومین واکسیناسیون آفریقا در فوریه 2021 آغاز شود.

حتما بخوانید:
به چه مدرکی نیاز دارید تا در Fast-Track DiGA آلمان استفاده کنید؟

حمد حسن ، وزیر بهداشت ، گفت که لبنان نیز قرار است ماه آینده حرکت خود را آغاز کند ، زیرا این کشور انتظار می رود اولین گروه واکسن خود را علیه COVID-19 تا اواسط ماه فوریه تشکیل دهد. بر اساس گزارش ها ، این کشور تمرکز خود را بر روی تهیه و استفاده از واکسن Pfizer-BioNTech گذاشته است.

اگرچه استفاده از فناوری در منطقه مورد استقبال قرار گرفته است ، اما هنوز نگرانی هایی در مورد دسترسی وجود دارد. به عنوان مثال ، دیده بان حقوق بشر هشدار داد که در برنامه ریزی برنامه واکسن لبنان خلائی وجود دارد ، محقق محلی Aya Majzub گفت:

“تعهد دولت به استراتژی واکسیناسیون فراگیر مثبت است ، اما آزمایش واقعی عملی ساختن این طرح است.

“بسیار مهم است که رهبران به طور واضح استراتژی واکسیناسیون دولت را آگاه سازند ، اطمینان حاصل کنند که دسترسی به واکسن ها با وابستگی سیاسی یا وضعیت اقتصادی اجتماعی تعیین نشده است و معیارهای توزیع شفاف و مبتنی بر شواهد را برای همه در لبنان اعمال کنند.”

در حال ضبط

حسن لیسان ، که آزمایش ویروس کرونا در اوایل ماه جاری مثبت بود ، در کنفرانسی اظهار امیدواری کرد که شهروندان “به طرح ملی برای تلقیح بیش از 80 درصد مردم و دستیابی به یک گله ایمنی برای محافظت از جامعه در برابر ویروس پاسخ دهند”.

وی افزود: بستر رسمی واکسیناسیون از محرمانه بودن ذی نفعان و همچنین پایگاه داده محافظت می کند و تحت نظارت تیم IT از بانک جهانی آزمایش شده تا اطمینان حاصل شود که هک نمی شود.

حتما بخوانید:
اجاره دستگاه اکسیژن ساز 5 و 10 لیتری در تهران

“طرح واکسیناسیون نیاز به تعهد همه نهادها و دولت به اصل برابری و انصاف نسبت به سایر ملاحظات ، اعم از سیاسی ، منطقه ای یا فرقه ای دارد.


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید