مشترک المنافع می گوید ، گسترش واکسن COVID-19 نیاز به حمایت بیشتری از زیرساخت های فدرال داردیک مطالعه توسط بنیاد جامعه انگلیسی ، که روز پنجشنبه منتشر شد ، نشان داد که بسیاری از کشورها برای توزیع موثر واکسن COVID-19 به حمایت فدرال قوی نیاز دارند.

تیم تحقیق نوشت: “موفقیت یک برنامه واکسیناسیون در آینده علیه COVID-19 مبتنی بر دستیابی به میزان جذب بالایی است ، به ویژه در کشورهایی که تعداد موارد بیشتری دارد و کشورهای با جمعیت بیشتر از سیاه پوستان ، لاتین ها و بومیان آمریکا”.

محققان تلاش های قبلی برای واکسیناسیون آنفلوانزای فصلی و H1N1 را برای پیش بینی شیوع واکسن COVID-19 بررسی کردند. اگرچه هدف هر دو برنامه واکسیناسیون بیش از 70٪ کل بزرگسالان به صورت داوطلبانه است ، اما هیچ کشوری نتوانسته است بیش از نیمی از بزرگسالان خود را در برابر آنفولانزای فصلی در سال تقویمی 2019 تلقیح کند.

نتایج H1N1 حتی شدیدتر بود: اگرچه آژانسهای دولتی کنترل مستقیم بیشتری بر توزیع و توزیع داشتند ، جذب به طور متوسط ​​حدود 23٪ بود.

دکتر دیوید بلومنتال ، رئیس بنیاد جامعه انگلیس و هماهنگ کننده سابق بهداشت ملی گفت: “ما نباید اجازه دهیم موفقیت واکسن COVID-19 از طریق انگشتان ما سر بزند. داشتن چنین واکسنی فقط اولین قدم است.” در یک اعلامیه

“دولت فدرال باید رهبری و منابع را فراهم کند تا اطمینان حاصل شود که همه ایالت ها آنچه در توزیع و تزریق واکسن لازم است ، به ویژه به جمعیت های پرخطر و جوامع رنگی که نه تنها به طور نامتناسبی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته اند ، بلکه با مشکلات بیشتری روبرو هستند. موانع عمده واکسیناسیون “، بلومنتال افزود.

چرا مهم است

این مطالعه نشان داد که برخی از کشورها با شدت جریان بیشتر موارد COVID-19 – یعنی مواردی که در منطقه راکی ​​و غرب میانه قرار دارند – در گذشته سطح واکسیناسیون آنفلوانزا پایین بود. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، بین 32.5 and تا 41.2 of از بزرگسالان در ایلینوی واکسن آنفلوانزا دریافت کرده اند. در ابتدای دسامبر ، این ایالت یکی از بالاترین سرطان COVID-19 را در کشور داشت.

حتما بخوانید:
دوره جامع آموزش سئو 128 ساعته

میزان واکسیناسیون نیز معمولاً در جنوب شرقی ایالات متحده که اوایل سال جاری توسط ویروس کرونا کشف و ضبط شد ، کم است.

یک مدل مشابه برای واکسن H1N1 پشتیبانی می شود. مجدداً ، ایالت های جنوب غربی میزان واکسیناسیون کمتری را نشان می دهند ، در برخی از کشورها کمتر از 13٪ بزرگسالان واکسینه شده اند.

محققان نوشتند: “اگرچه نزدیک به دو دهه دو برنامه واکسیناسیون را از هم جدا می کند و توزیع واکسن متفاوت است ، اما در مورد تفاوت فرکانس در ایالت ها شباهت هایی وجود دارد.”

تفاوت واضح نژادی در میزان واکسیناسیون وجود دارد ، با 19 کشور گزارش شده است که حداقل 10 درصد اختلاف در واکسیناسیون آنفلوانزا بین سیاه پوستان و سفیدپوستان در سال 2019 وجود دارد. این به ویژه با توجه به اثرات نامتناسب COVID-19 در جوامع رنگی نگران کننده است.

همانطور که محققان متذکر می شوند ، نژادپرستی سیستمیک و پزشکی احتمالاً بر میزان واکسیناسیون تأثیر می گذارد ، بی اعتمادی در میان بسیاری از جوامع رنگی که عمده آن ناشی از “تجربه نهادی با نژادپرستی و آزمایشهای غیراخلاقی پزشکی” است. واکسن ها همچنین شامل موانع پوششی و مالی هستند که میراث بی عدالتی نژادی را منعکس می کنند.

محققان می نویسند ، دولت فدرال می تواند از طریق پاسخ هماهنگ آژانس فدرال برای گسترش بودجه ایالتی ، استاندارد سازی استراتژی های توزیع ، بهره برداری از امکانات ذخیره سازی و مدیریت متمرکز و حمایت از کمپین های محلی آگاهی از واکسن ، به آنها پاسخ دهد.

این گزارش توصیه می کند که دولت همچنین باید برابری نژادی و قومی را در توزیع اولویت قرار دهد ، یک کمپین رسانه ای قوی ایجاد کند و اشتراک هزینه های واکسن را در برنامه های عمومی از بین ببرد.

حتما بخوانید:
طراحی سایت در تبریز و خدمات پشتیبانی و سئو سایت

گرایش بزرگتر

با ظهور شیوع جهانی واکسن ها ، برخی از کشورها برای کنترل میزان جذب و عوارض جانبی به فناوری های بهداشت دیجیتال روی آورده اند.

در انگلستان ، سازمان تنظیم مقررات دارو و بهداشت با یک ابزار توسعه هوش مصنوعی برای درمان هرگونه عوارض جانبی واکسن قرارداد بسته است.

و کمیته ملی بهبود اقتصادی COVID-19 اندونزی با همکاری گروه استراتژی ایمن سازی انجمن اطفال اندونزی و همچنین تیم آزمایش واکسن COVID-19 برای تسریع در تهیه واکسن همکاری می کند.

در حال ضبط

“گسترش سریع ویروس کرونا در ایالات متحده بر لزوم انتشار سریع واکسن های COVID-19 تأکید می کند. یک واکنش فدرال قوی برای تحویل واکسن در هر زمان و مکانی که بیشترین نیاز به آن است ضروری است. اگر نتوانیم واکسن مناسب مردم را بطور واکسن بزنیم ، بیماری همه گیر ادامه خواهد داشت. ادعا می کند زندگی و معیشت در همه جا وجود دارد “. دکتر اریک اشنایدر از صندوق سیاست و تحقیقات صندوق مشترک المنافع گفت.

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید