[ad_1]

محققان در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت از داده های سوابق پزشکی الکترونیکی برای تعیین شیوع “تشنج عملکردی” و بیماری های مرتبط استفاده کردند.

در مطالعه ای که هفته گذشته در مجله انجمن پزشکی آمریکا، این تیم دریافت که اختلالات استرس پس از سانحه و ضربه در سو abuse استفاده جنسی با حملات عملکردی یا اپیزودهایی همراه است که در تظاهرات بالینی آنها مشابه حملات صرع است اما الگوهای الکتریکی غیرطبیعی را در مغز نشان نمی دهد. بیماران مبتلا به تشنج عملکردی با تاخیر تشخیصی متوسط ​​هفت سال مواجه هستند.

لیا دیویس ، که تیم را هدایت می کرد ، گفت: “من احساس کردم که تحقیق در پرونده های بهداشت الکترونیکی می تواند برای این جامعه واقعا تأثیرگذار باشد.” خبرنگار VUMC.

چرا مهم است

محققان با استفاده از یک پایگاه داده با داده های EHR ناشناخته از VUMC ، یک الگوریتم فنوتیپ معتبر بالینی را شناسایی کردند تا موارد تشنج عملکردی را شناسایی کند. دوره گسترش تشنج عملکردی را در جمعیت بیمارستان محاسبه می کند. و بیماری های همراه مرتبط با تشنج عملکردی را شناسایی کرد.

جمعیت مورد مطالعه شامل بیش از 2 میلیون بیمار مبتلا به VUMC از سال 1994 تا 2019 بود و تیم تحقیق از جمعیت EHR ، کدهای ICD-9 و ICD-10 ، کدهای CPT و یادداشت های بالینی را از EHR استخراج و برای تجزیه و تحلیل به دست آورد.

محققان نوشتند: “بر اساس تعداد بیماران شناسایی شده توسط الگوریتم ما ، متناسب با تعداد کل بیماران در سیستم بیمارستانی ما ، شیوع دوره ای تشنج عملکردی را در جمعیت بالینی خود 0.14٪ محاسبه کردیم”.

این تیم شواهدی را برای تأیید گزارش های موجود یافت که نشان می دهد تشنج عملکردی هم با اختلالات روانپزشکی و هم با اختلالات عصبی رخ می دهد.

علاوه بر این ، بیماران مبتلا به تشنج عملکردی تقریباً 16 برابر بیشتر از یک بیمار متوسط ​​در بیمارستان سابقه مستند ضربه جنسی دارند – و چنین ترومایی 22٪ از افزایش میزان تشنج عملکردی در زنان را توضیح می دهد.

نتایج نشان می دهد که بیماران مبتلا به تشنج عملکردی در معرض خطر بیماری های مزمن اضافی ، از جمله بیماری عروق مغزی هستند.

محققان خاطرنشان کردند: “با این وجود ، ما مسیر مشخصی از بیماری از تشنج عملکردی تا بیماری عروق مغزی مشاهده نکردیم و در واقع متوجه شدیم که بیماری های عروقی مغزی اغلب مقدم بر تشنج های عملکردی هستند.” “این یافته ها برای مدیریت بیمارانی که پس از سکته مغزی دچار تشنج می شوند مهم است.”

گرایش بزرگتر

با توجه به مقدار زیادی از اطلاعات موجود در EHR ، محققان و شرکت های نرم افزاری ابزارهای جدیدی را برای سهولت بازیابی اطلاعات تهیه کرده اند.

به عنوان مثال ، محققان دانشگاه میشیگان سال گذشته یک چارچوب منبع باز ایجاد کردند که ساده سازی پیش پردازش داده های EHR را انجام می دهد.

“با تسریع و استاندارد سازی مراحل قبل از درمان پر فشار ، FIDDLE می تواند به پیشرفت در ساخت مفید از نظر بالینی کمک کند [machine learning] این محققان می نویسند.

در حال ضبط

تیم VUMC گفت: “ما به طور کلی معتقدیم که این مطالعه جدید مبتنی بر EHR دلیل و انگیزه مهمی برای تحقیقات مداوم مبتنی بر EHR برای بهبود مراقبت های بالینی پیچیده و چالش برانگیز از بیماران مبتلا به تشنج عملکردی فراهم می کند.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر