محققان در MIT و BWH بیماران را به عنوان روبات مراقبت یافته اند(عکس از جیووانی تراورسو ، یوتیوب)

مطالعه ای که این هفته در مجله شبکه باز انجمن پزشکی آمریکا دریافت که اکثر شرکت کنندگان بر این باورند که استفاده از سیستم رباتیک برای تسهیل کارهای بهداشتی قابل قبول است.

محققان دانشگاه MIT و بیمارستان بریگام و زنان ابتدا یک نظرسنجی آنلاین از حدود 1000 نفر انجام دادند که در مورد مقبولیت ربات ها در بهداشت و درمان سوال می کردند.

آنها سپس بهار سال گذشته یکی از ربات های خود – یک ربات سگ را که توسط Boston Dynamics ساخته شده است – در بخش اورژانس بیمارستان بریگام و زنان آزمایش کردند.

جیووانی تراورسو ، استادیار انستیتوی فناوری ماساچوست که نویسنده ارشد این مطالعه بود ، گفت: “ما به طور فعال روی ربات هایی کار می کنیم که بتوانند به ما کمک کنند تا حداکثر ایمنی بیمار و نیروی بهداشتی را به حداکثر برسانند.”

وی گفت: “نتایج این مطالعه به ما اطمینان می دهد كه مردم آماده و مایل به تعامل با ما در این جبهه ها هستند.”

چرا مهم است

در زمانی که فاصله فیزیکی به دلایل ایمنی هنوز در اولویت است ، اتوماسیون کارها می تواند از اهمیت بیشتری برخوردار شود.

از زمان آغاز همه گیری COVID-19 در سال گذشته ، تیم تحقیقاتی در حال کار با Boston Dynamics برای ایجاد یک ربات متحرک است که می تواند با بیماران در هنگام انتظار در ED ارتباط برقرار کند. سنسورهای این ربات می توانند علائم حیاتی مانند درجه حرارت پوست ، ضربان تنفس ، ضربان قلب و اشباع اکسیژن خون را اندازه گیری کنند و همچنین دارای یک آی پد هستند که امکان ارتباط تصویری از راه دور با یک ارائه دهنده را دارد.

با این حال ، محققان توضیح دادند ، آنها می خواستند اطمینان حاصل کنند که بیماران در تعامل با روبات ها باز هستند.

تراورسو گفت: “اغلب ما به عنوان مهندس به راه حل های مختلفی فکر می کنیم ، اما گاهی اوقات ممکن است این راه حل ها پذیرفته نشوند زیرا مردم آنها را کاملاً قبول نمی کنند.”

وی افزود: “در این مطالعه سعی کردیم او را اذیت کنیم و بفهمیم آیا جمعیت پذیرای راه حلی مانند این هستند.”

این مطالعه آنلاین نشان داد که اکثر شرکت کنندگان بر این باورند که سیستم رباتیک برای کارهای مختلف بهداشتی از جمله تسهیل مصاحبه از راه دور بهداشت ، دستیابی به علائم حیاتی و خواباندن بیمار مفید خواهد بود. تقریباً نیمی از شرکت کنندگان گفتند دریافت تامپون بینی یا دهان مفید است و حدود 40٪ گفتند که قرار دادن کاتتر داخل وریدی یا انجام فلبوتومی مفید خواهد بود.

وقتی محققان از یکی از ربات های خود – ملقب به “دکتر اسپات” – در بخش اورژانس برای مصاحبه با 41 بیمار در مورد علائم آنها از طریق لینک ویدیویی استفاده کردند ، بیش از 90٪ از شرکت کنندگان گفتند که از این سیستم راضی هستند.

محققان در این تحقیق می نویسند: “به حداقل رساندن تماس انسان با افرادی که COVID-19 دارند اما در غیر این صورت سالم هستند می تواند خطر انتقال در بیمارستان را کاهش دهد و متخصصان مراقبت های بهداشتی را که در معرض خطر بالای عفونت هستند قادر به تعامل ایمن با بیماران از طریق teletrans باشند”

گرایش بزرگتر

ربات های پزشکی به طور فزاینده ای در سیستم های بهداشتی در سراسر جهان ظاهر می شوند ، واحد انزوا در بحرین COVID-19 در ماه مه سال گذشته برنامه آزمایشی سه ربات پزشکی را اجرا کرد.

دکتر جاملا آل سلمان ، مشاور در بیماری های عفونی و داخلی مجتمع پزشکی سلمانیا ، توضیح داد: “این دستگاه ها محافظت بیشتری از پرسنل پزشکی و کاهش انتقال بیماری و همچنین محافظت از کارکنان بهداشتی در برابر تماس مداوم با مواد شیمیایی را فراهم می کنند.” زمان.

و در سنگاپور ، پزشکان یک “SwabBot” ایجاد کرده اند که به افرادی که تامپون می خورند اجازه می دهد تا روند تامپون را به میل خود فعال و متوقف کنند.

در حال ضبط

این مطالعه نشان داد: “با استفاده از سیستم های تریاژ بدون تماس در افراد با شدت کم ، پزشکان ED می توانند با از بین بردن تماس فیزیکی با این بیماران در منابع صرفه جویی کنند.”

“در زمینه افزایش منطقه ای COVID-19 ، این ارزیابی های اضافی ، که بدون نیاز به تجهیزات حفاظت شخصی می تواند با خیال راحت انجام شود ، می تواند به بهبود موجودی مواد مهم در هنگام کمبود یا اختلال در زنجیره تامین کمک کند” ، آنها اضافه کردند.

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes