مایکروسافت برای ترویج نوآوری بیومدیاتور با Verily ، موسسه Broad همکاری کرده استروز دوشنبه ، مایکروسافت اعلام کرد که برای تسریع نوآوری های جدید در پزشکی پزشکی از طریق بستر Terra ، با Alphabet Verily و MIT و موسسه Broad Harvard همکاری مشارکت راهبردی خواهد داشت.

Terra یک پلت فرم منبع باز است که به لحاظ تاریخی در زیرساخت های ابری Google استفاده می شود و محققان می توانند برای تجزیه و تحلیل داده ها در پروژه های تحقیقاتی – از جمله نرم افزار تعیین توالی ژنوم ژنومی Broad (GATK) از آن استفاده کنند.

هدف این همکاری جدید استفاده از فناوری های Cloud ، AI و Microsoft Microsoft Azure برای گسترش بستر Terra و همچنین افزایش دسترسی پلتفرم به بیش از 168،000 شریک سازمانی در علوم بهداشت و زندگی است.

اریک اس. لندر ، رئیس جمهور ، گفت: “Terra به عنوان یک سیستم منبع باز با قابلیت همکاری ، برای کار بر روی انواع مختلفی از اطلاعات زیست پزشکی طراحی شده است – از بین بردن موانع ذخیره سازی ، مجوز و محاسبه برای ایجاد همکاری و تولید بینش.” و بنیانگذار موسسه Broad در MIT و هاروارد ، در بیانیه ای.

لندر اضافه كرد: “ما از اينكه مايكروسافت به جامعه Terra پيوسته است خوشحال هستيم و از طريق اين همكاري موانع بسياري را براي پيشرفت علم و پزشكي كاهش خواهيم داد.”

چرا مهم است

اطلاعات زیست پزشکی از سوابق الکترونیکی بهداشت ، تصاویر پزشکی ، ژنومیک و سایر منابع با سرعت تاریخی تولید و دیجیتالی می شود.

با این حال ، محققانی که می خواهند از این مجموعه داده ها استفاده کنند اغلب از جمله موانع با سیلوها و سیستم های پراکنده روبرو می شوند. این گروه ها گفتند که مشارکت Microsoft-Verily-Broad قصد دارد این مشکلات را با استفاده از بنیاد منبع باز Terra موجود و بهبود پتانسیل همکاری بین دانشمندان ، محققان و پزشکان مرتفع کند.

حتما بخوانید:
نقش سیستم های بهداشتی در توانمندسازی جوامع

طبق گفته این سازمان ها ، این همکاری همچنین:

  • دسترسی امن و تأیید شده به انبارهای داده توزیع شده را از طریق فضاهای کاری مشترک فعال کنید
  • اجازه دسترسی به مجموعه ای از ابزارهای باز و اختصاصی را که به سرعت در حال رشد هستند و براساس استانداردها ، گردش کار و بهترین روش ها و API ها در حال رشد هستند ، مجاز کنید
  • تجزیه و تحلیل داده های جمع شده را برای ایجاد مدل های جدید تجزیه و تحلیل و پیش بینی فعال کنید
  • برای تسریع در ارائه داده ها و بینش بین تحقیقات و حوزه های بالینی ، یک جریان یکپارچه و ایمن ایجاد کنید

استیفن گیلت ، مدیر ارشد عملیاتی در Verily ، در بیانیه ای گفت: “این مشارکت ترکیبی از داده های چندمنظوره ، تجزیه و تحلیل ایمن و محاسبات ابری مقیاس پذیر برای بهبود بینش و تولید شواهد است که به ما امکان می دهد تا در نهایت بر زندگی بیماران بیشتری تأثیر بگذاریم.” .

گرایش بزرگتر

این اولین بار نیست که موسسه Broad با همکاری بازیکنان اصلی فناوری برای تقویت تحقیقات زیست پزشکی همکاری می کند.

در سال 2016 ، این شرکت با خدمات وب آمازون ، Cloudera ، Google ، IBM ، Intel و Microsoft همکاری کرد تا مجموعه ابزارهای تجزیه و تحلیل ژنوم خود را به عنوان یک سرویس مبتنی بر ابر ارائه دهد.

اریک بانکس ، مدیر ارشد پلتفرم داده های علمی ، در آن زمان در بیانیه ای گفت: “با ارائه یک راه حل میزبان ابر ، می توانیم دسترسی را به طور قابل توجهی گسترش دهیم و استفاده از این ابزارهای تجزیه و تحلیل ژنوم را تسهیل کنیم.”

حتما بخوانید:
متن انگیزشی برای موفقیت + عکس پروفایل انگیزشی برای رسیدن به هدف

سال بعد ، Broad آخرین نسخه جعبه ابزار را تحت مجوز نرم افزار منبع آزاد منتشر کرد.

در حال ضبط

“از طریق این مشارکت ، ما از قدرت Microsoft Azure و قابلیت های کلاس سازمانی آن در امنیت و حریم خصوصی ، همراه با داده های پیشرفته و راه حل های AI مانند Azure Synapse Analytics ، Azure Machine Learning و Azure Cognitive Services ، برای دستیابی به چشم انداز جدیدی برای پلت فرم Terra استفاده خواهیم کرد.” دکتر گریگوری مور ، معاون شرکت Microsoft Health Next ، گفت.

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید