قالیشویی در یاخچی آباد

قالیشویی در یاخچی آباد

فرش‌ها یک عدد از لوازمی هستند که در خانه‌های ایرانی دوچندان پرکاربرد بوده و تقریباً می‌توان گفت در هر منزلی یافت شود. فرش یکی از لوازمی است که کلیدی توجه به این که در محل و مکانی قرار داراست که رفت و آمد در آن بالا میباشد و به بیانی می‌توان گفت در رأس منزل قرار دارد، به این برهان به شدت در معرض آلودگی و آسیب است. در برخی از مواقع بعضا از اشخاص با تغییر و تحول مکان و محل زندگی خویش به محیط کوچک‌تر و یا به عوارض مختلفی ناچار میگردند تا چندین از فرش‌ها و قالی‌های خود را در مکانی دیگر حفظ کرده و به اصطلاح انبار کنند. انبار نمودن فرش یکی از مواردی میباشد که باید به لطف از آن دوراندیشی داشته باشید. در شکل آشنایی حساس شیوه درست انبار کردن، در مواقع نیاز به لطف این عمل را انجام دیتا و از فساد فرش خود جلوگیری نمایید. بسته به مدت زمانه محافظت و انبار فرش، روش‌های آن هم گوناگون و متفاوت می‌باشد. ما در ادامه و در همین مقاله از وبلاگ قالیشویی گلستان واش، به تیتر بهترین قالیشویی تهران همت کردیم تا نکاتی در خصوص انبار نمودن فرش و حفظ صحیح و درست از آن در اختیار شما قرار دهیم تا شما دوستان عزیز مهم مطالعه مطالب آن در مواقع نیاز بتوانید کارایی خوبتر و موفق‌تری را تجربه نمایید. تا انتهای همین نوشته دارای ما یار باشید.

انبار نمودن فرش‌ به روش درست

 در بعضی از موردها به دلیل جابه جایی و یا این که جا نبودن مجبور به نگانبهداری و انبار کردن فرش در محیطی دیگر می‌شویم. برای انبار کردن و نگهداری درست خوبتر است اصول و دیتاها نخستین آن را به مهربانی بشناسید و بعد اقدام به انجام این فعالیت نمایید. نکته اولیه و مهمی که در زمان انبار کردن بایستی به آن توجه کنید آن می باشد که مدت زمانه ماندن فرش در آنجا را در نظر بگیرید. زیرا بسته به روزگار محافظت آن، طرز انبار کردن فرش نیز متعدد است. چنانچه فرش خویش را به مهربانی محافظت نکنید، ممکن است به تارو پود آن جراحت وارد شود. یک عدد از آسیب‌هایی که به عامل قرار نگرفتن در مکان و محیط مناسب به فرش وارد می‌شود، بید خوردگی فرش است. روش‌هایی موقتی و روش‌هایی طولانی به جهت انجام همین کار وجود دارد. به تیتر نمونه به جهت مراقبت موقت و جابه جایی فرش خود می‌توانید آن را به شکلی درست و بنیادین به کمترین حجم تا کنید. همین تا زدن موقتی است و به منظور حمل راحت‌تر فرش می‌باشد. علاوه بر همین روش انبار نمودن گونه های فرش‌ها هم اساسی یکدیگر متفاوت است. به جهت نمونه انبار نمودن فرش دستباف اساسی اعتنا به ارزشمندی و یگانه بودن تار و پود آن نیاز به محافظت خوب تر و بیشتری دارد. به طور کلی راه‌کارهایی که به خواسته انبار نمودن فرش باید انجام دهید، لول کردن فرش و پیچیدن پارچه‌ای به به دور آن است. لول شدن فرش از چروک و تاخوردگی فرش خودداری می‌کند. در ادامه به بررسی بعضا از آن‌ها می‌پردازیم.

انبار نمودن فرش دستباف

به جهت نگهداری و محافظت بهتر از فرش‌های دستباف محیط قرارگیری آن فراوان کلیدی است. دستگاه تهویه و هواکش در گوشه و کنار نگهداری و انبار نمودن فرش دستباف می بایست وجود داشته باشد. همچنین انبار می بایست از مصالح مستحکمی ساخته شده باشد و پنجرهای جهت عبور نور به درون در آن تعبیه شده باشد. سم‌پاشی انبار نیز یکی از مسائلی است که باید به خوبی رعایت شود تا از ورود حشرات و بید به داخل آن جلوگیری شود.

 انبار کردن فرش به طرز لول نمودن آن

لول نمودن فرش روشی است که به جهت انبار کردن و نگهداری اشکال متعدد فرش به عمل می‌رود. همین شیوه سبب جلوگیری از چروک خوردگی آن می‌گردد. در همین نحوه پس از لول کردن فرش پارچه‌ای نخی که به رنگ سپید میباشد را به دور آن می‌پیچند. در تراز بعد دو سر پارچه نخی را به وسیله نخ به مهربانی گره می‌زنند تا از ورود گرد و غبار به درون فرش خودداری شود. گزینش پارچه نخی به آن جهت هست که هوا را به لطف از خویش عبور می دهد و این فرمان مانع از آسیب به بافت و تار و پود فرش می‌گردد.

انبار قالی به جهت مدت طولانی

 تا جای ممکن سعی کنید از انبار کردن فرش به جهت مدت طولانی بپرهیزید. زیرا انجام همین فعالیت سبب ساز زخم رسیدن به بافت فرش و بیدزدگی آن می‌شود. البته در مواقع که بدون چاره به نگهداری و انبار کردن فرش برای مدت زمانه طولانی هستید، خوبتر است از نفتالین به خواسته جلوگیری از بیدزدگی فرش خویش استعمال کنید و فرش را هر سه ماه یک‌بار گشوده کرده و یک روز بگذارید. بعد از آن مجدداً آن را لول کرده و در انبار قرار دهید. محل قرارگیری فرش برای مدت طولانی باید عاری از هرگونه رطوبت باشد و هوا در آن جریان داشته باشد. همین فرش لول شده را باید به صورت افقی در انبار قرار دهید و از قرار دادن هر جور جسم سنگین بر روی آن اجتناب کنید. همینطور یکی از از مواقعی که در مراقبت و انبار نمودن فرش برای مدت طولانی زیاد اصلی است، وجود نور کافی در گوشه و کنار نگهداری آن است. این فرمان از ورود حشرات و کپک و رطوبت و در عاقبت آسیب رسیدن به بافت فرش دوری می‌کند. گزینه بعدی که در محافظت و انبار فرش بایستی به آن توجه کرد، نبود گرمای بسیار است. چون گرمای بیش از میزان گوشه و کنار نیز به بافت فرش آسیب می‌رساند. به طور کلی گرما، رطوبت و نم گزینه‌هایی هستند که وجود آنان در انبار حفظ فرش باعث وارد شدن صدمه و زخم به بافت فرش می‌گردد. زیرا این عوامل محفظه را مناسب برای ورود حشراتی از قبیل موریانه و بید و کپک و … می‌سازد. این کارداران خود موجب آسیب رسیدن به فرش و در عاقبت افت کیفیت فرش می‌شوند. به این منظور پیش از انبار کردن فرش خویش بهتر میباشد به همین نکته ها و مورد ها خوب اعتنا نمایید و حیاتی دوراندیشی و داده ها کافی مبادرت به انجام این فعالیت نمایید.

 جمع بندی نهایی

 انبار کردن فرش روشی برای مراقبت فرش است که بسته به زمانه آن روش و طرز آن نیز تغییر کرده و مختلف است. انبار فرش نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد، زیرا در صورتی که انبار نمودن فرش کلیدی روشی درست و صحیح صورت بپذیرد، مانع از زخم به تار و پود فرش می‌گردد و دیگر به شکل حیاتی و نخستین خویش گشوده نمی‌گردد. به جهت همین که به فرش شما آسیبی وارد نشود خوبتر است از شخصی کارشناس و مجرب در همین حوزه کمک بگیرید و تا جای ممکن عملکرد کنید قبل از انبار نمودن فرش خویش اقدام به تمیز نمودن فرش در خانه نمایید. به جهت انجام همین عمل هم از قالیشویی‌های دارای کمک بگیرید. قالیشویی گلستان واش یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین قالیشویی‌ها به شمار میرود که اصلی به کارگیری اشخاص ماهر و چابکدست و به کار گیری از دستگاه‌های پیشرفته به ارائه سرویس ها قالیشویی به مشتریان خود نموده است. شما عزیزان می‌توانید به جهت به دست آوردن داده ها عمده و استعلام از قیمت‌ها حیاتی همکاران ما در قالیشویی گلستان واش تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی‌های آنها بهره‌مند شوید.

قالیشویی در یافت آباد

قالیشویی در دولت آباد

منبع golestanwash.com

ایندکسر