[ad_1]

یک مطالعه جدید منتشر شده در این هفته در مجله انجمن انفورماتیک پزشکی آمریکا دریافت که از چت بات ها و سایر نمایندگان گپ می توان برای ارائه حقایق به روز در مورد COVID-19 استفاده کرد.

محققان IBM Watson Health و مرکز پزشکی دانشگاه Vanderbilt روش های استفاده سازمان های دولتی ، کارفرمایان ، سازمان ها و برنامه های بهداشتی از پلت فرم دستیار واتسون را برای ارائه اطلاعات مربوط به COVID-19 به مصرف کنندگان بررسی کردند.

این تیم نوشت: “با توجه به تقاضای زیاد برای اطلاعات در مورد COVID-19 ، بسیاری از ذینفعان از فن آوری های مکالمه در حال ظهور برای اتوماتیک کردن پاسخ به س questionsالات رایج در مورد COVID-19 و نیازهای اطلاعاتی ویژه سازمان های خود استفاده کرده اند.”

چرا مهم است

همانطور که محققان متذکر شدند ، از چت ربات ها در مراقبت های بهداشتی برای کمک به انجام وظایف خاص ، شناسایی نیازهای اجتماعی و تشویق به تغییر رفتار استفاده شده است.

اما در پاسخ به اطلاعات و اطلاعات نادرست در حال تغییر سریع ویروس کرونا در سال 2020 ، بسیاری از سازمان ها به عنوان بخشی از استراتژی های اطلاعات عمومی ، به ابزارهای پردازش زبان طبیعی روی آورده اند.

از 10 آگوست ، 101 سازمان از دستیار واتسون برای ایجاد یک عامل گپ مربوط به COVID-19 با داده های استفاده برای 37 استفاده کرده اند. این سازمان ها از چت بات های خود برای ارائه طیف گسترده ای از اطلاعات ، از جمله:

 • علائم کووید 19.
 • در حال آزمایش اطلاعات
 • اطلاعات مربوط به رفتار پیشگیرانه.
 • اطلاعات محلی و ملی در مورد این بیماری.
 • ابتکارات پاسخ
 • در دسترس بودن خدمات و نحوه دسترسی به آنها.
 • دستورالعمل ها ، محدودیت ها ، بسته شدن و بازگشایی اطلاعات.
 • اطلاعات دوره و امتحان.
 • مزایای بیکاری و اطلاعات.
 • پرداخت های تشویقی
 • کمک تجاری
 • فرصت های داوطلبانه

در مجموع 6،872،021 پیام با استفاده از سیستم عامل بین 30 مارس تا 10 آگوست در مکالمات COVID-19 ارسال شده است ، با بیشترین خم شدن تماس (به معنای جفت تعاملات بین کاربران و نمایندگان) در بین سازمان های ارائه دهنده و کمترین برای برنامه های بهداشتی.

محققان نوشتند: “با این حال ، در سازمان های مختلف ، تعداد تماس ها مکالمه بسیار پیچیده ای را نشان نمی دهد.” “به دلیل شرایط جدید و در حال تکامل سریع در مراحل اولیه همه گیری ، بیشتر کاربران احتمالاً انواع ساده و معامله ای س questionsالاتی از قبیل” آیا بیمارستان باز است؟ ” “و” COVID-19 چیست؟ “

آنها ادامه دادند: “این روند با توسعه همه گیر احتمالاً تغییر خواهد کرد.” “به عنوان مثال ، در هفته های آخر این مطالعه ، مدت زمان مکالمه بین کارفرمایان افزایش یافت. ما فرض می کنیم که هنگام بازگشت کارگران به کار ، مکالمات پیچیده تری در مورد سیاست های ایمنی و از سرگیری محل کار انجام شده است.”

گرایش بزرگتر

همانند بسیاری از ابزارهای دیگر ، چت بات ها اساساً یک فناوری خنثی هستند و امکان کمک به بیماران در مراکز بهداشتی را دارند یا به آنها آسیب می زنند.

به عنوان مثال ، به عنوان بخشی از دیدگاه در مجله انجمن پزشکی آمریکا در تابستان سال جاری بیان شد ، پاسخ chatbot به اعلامیه کاربر مبنی بر اینکه می خواهد به خودش آسیب برساند می تواند باعث ایجاد سردرگمی یا حتی خطر شود.

به گفته نویسندگان این مقاله مهم است که اپراتورهای ربات چت چابک و آماده باشند تا در صورت لزوم شخصاً مداخله كنند.

در عین حال ، می توان از چت بات ها برای کاهش نگرانی کاربران در مورد کمک پزشکی ، به ویژه در ساعاتی که افراد در دسترس نیستند ، کاسته شود.

“نویسندگان مختلف یامیا یک قطعه منتشر شده در ماه جولای. “Chatbots می تواند یک سرویس 24 ساعته با هزینه های عملیاتی کم ارائه دهد.”

در حال ضبط

در ماه دسامبر می خوانیم: “ما توانایی طیف گسترده ای از سازمان ها از جمله دولت ها ، کارفرمایان ، تأمین کنندگان و پرداخت کنندگان را در استفاده از فن آوری مکالمه برای ارائه اطلاعات به روز COVID-19 به شهروندان ، کارمندان ، بیماران و ذینفعان نشان داده ایم.” یامیا مطالعه.

محققان افزودند: “پلت فرم WA امکان استقرار سریع مجموعه ای از عوامل مکالمه را برای طیف گسترده ای از کاربردها فراهم کرده است ، و داده های استفاده نشانگر تقاضا و استفاده از این فناوری ها در یک بحران بهداشت عمومی است که به سرعت در حال تحول است.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir