فناوری کنترل دما ممکن است کلیدی در توزیع واکسن COVID-19 باشداز آنجا که سیستم های بهداشتی شروع به انتشار واکسن های COVID-19 می کنند ، توجه زیادی به “زنجیره سرد” ، سازمان ها و تجهیزاتی شده است که به آنها اجازه می دهد زیر صفر ذخیره و حمل شوند.

کارشناسان به چالشهای بارز تدارکات و امنیت ناشی از این زنجیره تأمین منحصر به فرد اشاره کردند. با این حال ، برخی دیگر می گویند برخی از این موانع گسترش واکسن ها را می توان با کمک فن آوری برطرف کرد – خصوصاً در مورد کنترل رطوبت و دما.

پل دانیل ، یک متخصص ارشد پیروی از شرکت وایسالا اوج که خدمات اندازه گیری محیط زیست و صنعت را توسعه و به بازار عرضه می کند ، اذعان می کند که دنیای نظارت بر دما “سکسی نیست”. گفت: “این واقعاً حیاتی است.”

همانطور که دانیل توضیح داد ، کاملاً دقیق نیست که به فکر کنترل دمای محیط اطراف واکسن باشیم پیچیده روند. بلکه گفت ، کنترل دما است روند.

وی گفت: “هدف اصلی ما این نیست که این واکسن را در کشوری تزریق کنیم که دیگر م effectiveثر نباشد.” “رسیدن به آنجا در دمای مناسب به همان اندازه رسیدن به آنجا مهم است [at all]. بنابراین زمان نیز مهم است. “

به عبارت دیگر ، نیاز به نگه داشتن واکسن ها در یک درجه حرارت خاص به این معنی است که مهمتر است که زنجیره تأمین شما بدون دردسر باشد ، به طوری که دوزهای موجود در انبار گیر نکنند یا به طور غیرمنتظره ای کند نشوند. “فناوری مورد استفاده واقعاً به آنچه با آن کار می کنید بستگی دارد.”

به عنوان مثال ، دستگاهی که دما و رطوبت موجود در انبارها را کنترل می کند احتمالاً بسیار بزرگتر از انواع وسایل مورد استفاده در کامیون ها است “وقتی سعی در صرفه جویی در مصرف دارو می شود.”

دانیل اذعان کرد که دو واکسن مورد تأیید در حال حاضر – از Pfiizer و Moderna – نیازهای ذخیره سازی بسیار متفاوتی دارند ، Pfizer به دمای بسیار پایین تر و تجهیزات تخصصی تر نیاز دارد. وی گفت ، به دلیل این تفاوت ، به احتمال زیاد تفاوت بزرگی در نحوه نیاز به زنجیره تأمین به ویژه با افزایش فعالیت های واکسیناسیون مشاهده خواهیم کرد.

وی گفت: “شما دو فرصت مقایسه عالی خواهید داشت ،” این دو داستان واكسن از زنجیره تأمین ما به دو روش بسیار متفاوت عبور می كنند.

کریس ولف ، مدیر عامل PowerFleet ، که اینترنت اشیا wireless بی سیم و ابزار ارتباطی ماشین به دستگاه را برای ایمن سازی ، کنترل ، ردیابی و مدیریت دارایی های با ارزش شرکت فراهم می کند ، گفت که مشکلات لجستیکی وی عمدتا به این مرحله اول ارتباطی ندارند. .

وی گفت: “من فکر نمی کنم زایمان اولیه مشکلی داشته باشد.” اما از نظر وی ، وقتی صحبت از توزیع گسترده تر می شود ، “ما دقیقاً نمی دانیم که چگونه آزمایش و توزیع می شود.”

وی افزود: “ما به راهنمایی از بالا نیاز داریم تا بخش تجارت بتواند پیشگام شود”.

وی ادامه داد: “شیطان در جزئیات است.” در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، “آنها ساختار ، برنامه و توانایی” انتشار واکسن “را دارند و تحت استرس با دوزهای زیاد آزمایش نشده اند.

وی در مورد مدیریت دما در این پرتابهای مقیاس بزرگ ، گفت كه استفاده از ابزاری كه بتواند به مصرف كنندگان اجازه دهد در پاسخ به تغییرات محیطی تنظیمات پیشگیرانه انجام دهند ، امری مهم است. وی خاطرنشان کرد ، به عنوان مثال ، کامیون هایی که از بیابان آریزونا عبور می کنند می خواهند تریلر خود را از قبل خنک کنند یا اطمینان حاصل کنند که کامیون بر روی بارگیری تخلیه شده است.

به طور كلی ، اگر واكسن های شما نیاز به كنترل دقیق داشته باشد ، وی گفت: “شما فقط برای جلوگیری از تهاجم دما ، مستقیماً ارسال خواهید كرد.”

وی پیشنهاد کرد که رئیس جمهور منتخب جو بایدن می تواند از آژانس مدیریت اضطراری فدرال یا گارد ملی برای کمک به اجرای آن استفاده کند یا برای جمع آوری منابع لازم به قانون ساخت دفاع اعتماد کند.

“وقتی مراسم تحلیف به پایان رسید ، من حدس می زنم CDC دستورات راهپیمایی را صادر می کند.”

وی که پتانسیل گسترده ای برای پوشش دارد و معمولاً از موقعیت خوبی برخوردار است ، گفت: “فکر می کنم راه انجام این کار از طریق داروخانه ها باشد.” (آنها همچنین آماده هستند تا با دریافت دوزهای بیشتر ، برنامه های کمک را افزایش دهند.)

دانیل موافقت کرد که “سخت ترین قسمت کنترل آخرین مایل است” ، فرآیندهای فیزیکی دریافت واکسن در آغوش.

وی گفت: “از نظر تاریخی ، هیچ قانونی در مورد زنجیر سرد یا توجه به این موارد از ده سال پیش وجود نداشت.” “حتی جلب توجه جدی افراد در صنعت خود به آن” دشوار است “، اما واقعاً مهم است.”

با وجود موانع پیش رو ، ولف در طولانی مدت امیدوار بود.

وی گفت: “هنگامی كه از این” خوك بزرگ در مار پیتون “عبور كردیم – كه به معنای فشار اولیه است – واكسن می تواند در حالت طبیعی خود گسترش یابد و برای واكسین كردن آمریكایی ها افزایش یابد.

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes