اکثر بیمارانی که به پزشک مراجعه میکنند، یا از نوع ژنیکوماستی بلوغ هستند که خود به خود بهبود مییابند و یا از نوع دارویی هستند که با قطع دارو، تدریجا خوب میشوند.در پزشکی، گاهی بهترین دارو، ندادن داروست. نکته امیدوار کننده اینکه ریزش موس سر که متعافب مصرف استروئیدها در انسان رخ می دهد ، به طور طبیعی ، 99 درصد موقتی بوده و با قطع مصرف دارو به مرور زمان بر طرف می گردد. با ورزش تنها می توان حجم چربی سینه را کم کرد. احتمال بازگشت پس از جراحی بسیار کم است. لیزر لیپولیز پیشرفته : لیزرلیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلولهای چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود. برای مردانی که دارای پوست اضافی می باشند، روش باز توصیه می شود که جراح یک برش کوچک اطراف آرئول ایجاد می کند. بهترین راه برای یادگیری در مورد گزینه های درمان شما این است که با یک جراح با تجربه مشورت کنید. هستید، میتوانید در این صفحه از میان بهترین روانشناسان قم متخصص مناسب خود را انتخاب کرده و با مراجعه به یک جراح عمومی خوب، مشکل خود را درمان کنید. این پدیده در سنین نوجوانی و همزمان با بلوغ شروع میشود اما آمار میگوید که 30درصد افراد دارای این ضایعه در سنین بالاتر از بلوغ دچار این مشکل شدهاند.

درحالی که اکثر برشها در خطوط طبیعی سینه پنهان هستند، ممکن است برخی از زخمها قابل مشاهده باشند که این نتیجه غیر قابل اجتنابی از هر عمل جراحی کاهش سینه است. در چنین مواردی نتیجه عمل مورد رضایت متقاضی نمیباشد. قرار گرفتن در معرض آفتاب در روزهای اول پس از جراحی میتواند باعث آشکار شدن جای اسکار روی بدن شود. راههای بسیار ساده و بیخطری وجود دارد که میتواند تاثیرات شگرفی بر بخشهای خاصی از بدن مانند سينه بگذارد تا بیمار بعد از این تغییرات احساس رضایت و شادي نسبت به فرم بدن و جسمش پیدا کند. این عمل میتواند به روش NHS (احتمالا با چاقو) انجام شود، اما تحقیقات نشان میدهد برخی مردان این روش را آزاردهنده و فاقد نتیجه مناسب اعلام کردهاند که نتیجه آن از شکل مناسب سینه بسیار دور است و خطوط قرمزی روی سینه به جای میگذارد. من از نتیجه کار بسیار راضی هستم. طبیعتا دلیل محبوبیت و رواج عمل جراحی لیپوماتیک در میان افراد، وجود مزایای بسیار زیاد آن است که در ادامه به آنها می پردازیم. ژنیکوماستی می توان باعث ایجاد حس ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس در آقاین شود.

• درمان های غیر جراحی کوچک کردن بزرگی سینه های مردان (ژنیکوماستی) مانند رادیوفرکونسی (آر اف) و ماشین های مشابه که با گذاشتن دسته (پروب) بر روی پوست در شعاع الکترومغناطیسی می توان در نسج های زیر پوست را گرما تولید کرد که متاسفانه دستگاه آر اف و لیزر و دستگاه های مشابه به پوست هم صدمه می رسانند نتایج قابل توجهی ندارند ولی هایفو مفید است. چه افرادی کاندید مناسب برای عمل لیزر لیپولیز می باشند ؟ هزینه جراحی ژنیکوماستی آقایان به عوامل زیادی وابسته است و ذکر شد که نمی توان رقم دقیقی را برای آن عنوان کرد. از جمله گیاهان دارویی مفید برای کاهش بزرگی سینه در آقایان ، گیاهان خارشتر ، گل گاو زبان ، دانه های کتان ، قاصدک ، گاگل ، سارساپاریلا ، کوردیسپس و خارخاسک می باشند. به طور معمول ژنیکوماستی را یکی از عوارض چاقی در نظر میگیرند، اما بزرگی سینه در آقایان ممكن است دلایل دیگری هم داشته باشد. هزاران مرد در انگلستان دچار اختلال بزرگی سينه با نام علمی ژنیکوماستی هستند.

هزینه ی جراحی ژنیکوماستی با توجه به اینکه بیمار بعد از جراحی نیازی به بستری شدن دارد یا خیر هزینه ی قابل توجهی نیست. در این روش، بدون اینکه نیازی به جراحی باشد، مشکل برجستگی سینه ها به مرور زمان برطرف می شود. این پدیده معمولا در سه گروه سنی شامل نوزادان، جوانان در سنین بلوغ و افراد مسن پدید می آید که شرایط هر کدام متفاوت می باشد، گاهی اوقات این عارضه به خودی خود از بین می رود و نیازی به درمان خاصی ندارد و گاهی نیز باید به فکر درمان بود. تجمع خونی؛ معمولا در خارج از رگ های خونی و معمولا به صورت مایع بدون بافت. در صورتی که درمان صورت نگیرد و جراحی رخ دهد ممکن است بازگشت پیدا کند . گزینه های درمانی زیادی در دسترس است. همان طور که گفته شد، پسران اواسط بلوغ به موازات رشد اندام های مردانه به طور موقت رشد مختصری در پستان هایشان خواهند داشت. دليل ديگري هم كه مطرح شده افزایش هورمونهای زنانه در مواد خوراکی و محیطزیست است. مردان با افزایش سن، تستوسترون کمتری تولید میکنند. از نظر روحی و روانی با ثبات باشد خطرات و عوارض احتمالی عمل را به خوبی درک کرده باشد قصد کاهش وزن شدید بعد از عمل جراحی را نداشته باشد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد غدد ژنیکوماستی لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر