عربستان سعودی به دنبال همکاری جهانی برای توسعه بلوغ دیجیتال استبلوغ دیجیتال از زمان ظهور COVID-19 به یک اولویت سیستم های بهداشتی در سراسر جهان تبدیل شده است زیرا می تواند عملکرد بالینی و مالی را بهبود بخشد و در شرایط بحرانی انعطاف پذیری ایجاد کند.

دکتر بلخیر ، مسئول ارائه یک طرح تحول دیجیتال تحت عنوان Kingdom Vision تا سال 2030 ، گفت: “همه کشورها برای ایجاد هرگونه استاندارد ، هر سیاست لازم ، مسیر یکسانی دارند ، برای دستیابی به اهداف سوابق بهداشتی ، داشتن یک رصدخانه ملی بهداشت ، همچنین خدمات تحلیلی و پزشکی از راه دور ، با همکاری بین امکانات مختلف “.

وی با دکتر آن اسنودن ، مدیر تحقیق و مدیر عامل SCAN Health ، رئیس و استاد شبکه جهانی نوآوری در سلامت و مدیر تحقیقات بالینی – تجزیه و تحلیل در HIMSS ، کانادا و دکتر دون راکر ، هماهنگ کننده ملی ، در یک پانل تخصصی حضور داشت. فناوری اطلاعات سلامت (ONC) ، دفتر HHS دبیر ، ایالات متحده آمریکا.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تمایل یاد بگیرید ، اعتبار کسب کنید ، محصولات و راه حل هایی پیدا کنید. شروع کنید >>

در حال ضبط

تیم کلسی ، معاون ارشد تحلیلی ، HIMSS ، استرالیا و مجری برنامه گفت: “به طور فزاینده ای روشن می شود که بدون تحول دیجیتال ، سیستم های بهداشتی پایداری یا توانایی تأمین مزایای پزشکی دقیق را نخواهند داشت.” بلوغ دیجیتال: بهبود نتایج ، ایجاد انعطاف پذیری و ارتقا قابلیت همکاری.

دکتر اسنودن با بیان اینکه بیماری همه گیر بر لزوم اتصال بیشتر تأکید کرده است گفت: “همکاری و داده ها و نتایج را از طریق ایتالیا ، اسپانیا ، انگلیس به آمریکای شمالی یا کره و تایوان تصور کنید که بیماری همه گیر ایجاد می شود. این امر در مورد ایجاد این محیط یادگیری جهانی است که با یادگیری از یکدیگر ، از تفاوت های فاحش و ارتباط مستقیم تر با شهروندان جهان ، برای همه سیستم های بهداشتی ارزش کسب می کند. “

حتما بخوانید:
Carrefour UAE پیشنهادات این هفته

برای دستیابی به بلوغ دیجیتال بیشتر ، دکتر بلخیر گفت که برای عربستان سعودی مهم است که از تجربیات سایر کشورها بیاموزد و با HIMSS همکاری کند تا از تجربه آنها در ارزیابی یاد بگیرد: هر کشور توسعه زیادی در رابطه با الگوریتم های ساخته شده خود دارد. چگونه می توانیم دوباره استفاده کنیم؟ آیا می توانیم به عنوان مثال مدلی را که باید در سیستم های خود داشته باشیم به اشتراک بگذاریم؟

مشارکت و همکاری جهانی بهداشت دیجیتال فرصت خوبی برای ما برای به اشتراک گذاشتن ، همکاری ، به اشتراک گذاشتن داستان های موفقیت و داشتن یک جهان واقعاً مرتبط در بهداشت و درمان مرزی است. “

دکتر راکر ، رئیس گردش کار برای مشارکت جهانی بهداشت دیجیتال ، گفت که این سازمان منحصر به فرد است زیرا از آن به عنوان ابزاری برای سیاست گذاری استفاده می کند و اهمیت اشتراک ایده های خود در مورد بلوغ دیجیتال را تشخیص می دهد: ” این یک ورزش تیمی است. ما در کشورهای مختلفی هستیم ، اما می دانیم که رویکردهای کشورهای مختلف چیست و می توانیم آنها را به سمت استانداردهای مشترک ، رویکردهای مشترک هدایت کنیم تا از آنها بیاموزیم تا چرخ را دوباره پیدا نکنیم.

در سطح عملی تر ، این مسائل در همه وزارتخانه ها ظاهر می شود. [People ask] چگونه این کار را انجام می دهی؟ به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، در حال حاضر تلاش می کنیم نحوه استفاده از داده ها برای توزیع واکسن در بیماران پر خطر را کشف کنیم: یک مشکل کلاسیک با تجزیه و تحلیل ، و داشتن دیدگاه گسترده تر در مورد همه این موارد مفید است. “

حتما بخوانید:
ردیاب خودرو چگونه کار می کند؟

به گفته دکتر اسنودن ، می توان درک کرد که تغییر شکل دیجیتال چگونه است و با کمک شاخص سلامت دیجیتال (DHI) می توان به چه چیزی دست یافت. این ابزار پیشرفت به سمت یک اکوسیستم سلامت دیجیتال را که پزشکان و مراکز ارائه دهنده خدمات را با مردم ارتباط می دهد ، اندازه گیری می کند و به آنها امکان می دهد تا با استفاده از ابزارهای دیجیتال ، در هر زمان و هر کجا که مراقبت لازم باشد ، سلامت و رفاه خود را مدیریت کنند.

دکتر اسنودن گفت: “این شناسایی می کند که شما به عنوان یک سیستم بهداشتی درمانی از کجا آمده اید ، و توانایی دیجیتال خود را مدیریت و تقویت می کنید و از نظر انواع مدل هایی که می تواند به شما کمک کند تا دارایی های دیجیتال خود را امروز ارتقا دهید و به جلو حرکت کنید و به موفقیت برسید ، توانایی های شما چیست. یک اکوسیستم سلامت دیجیتال بسیار سالم و بسیار کارآمد از فردا. “

شما می توانید درباره کنفرانس بهداشت دیجیتال HIMSS & Health 2.0 خاورمیانه و در مورد آخرین اخبار و رویدادها از این رویداد بیشتر بدانید اینجا.


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید