[ad_1]

شرکت برون سپاری مستقر در همپشایر ، Serco تأیید کرده است که بخشهایی از زیرساختهای آن در قاره اروپا با حمله باج افزار توسط مجرمان سایبری که گروه Babuk را اداره می کنند ، مورد مضاعف قرار گرفته است.

پس از سرقت اطلاعات توسط هکرها ، Ransomware شبکه و پرونده های قربانی را رمزگذاری می کند. سپس با ایجاد یادداشتی از قربانی خواستار ترتیب اخاذی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات سرقت شده ، از بزهکار می شود.

چرا مهم است

اگرچه وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی گفت اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی برنامه NHS Test and Trace تحت تأثیر حمله قرار نگرفت ، کارشناسان هشدار دادند که آسیب پذیری در سیستم های گسترده تر Serco نگران کننده است زیرا این حمله آسیب پذیری های بالقوه را نشان می دهد.

از آنجایی که دولت انگلیس به استفاده از فناوری آزمایش و ردیابی ادامه می دهد و نیاز به تطبیق بیشتر داده های شخصی دارد ، برای مقابله م effectivelyثر با تهدیدات باج باید حق بیمه پرداخت شود.

متن بزرگتر

سرکو قرارداد آزمایش و ردیابی NHS را از طریق یک سیستم تهیه عمومی برنده شد ، که توسط ناظر هزینه عمومی مورد انتقاد قرار گرفت به دلیل ترس از عدم وجود روند رقابت.

از آن زمان ، مشارکت سرکو در این برنامه به دلیل شرکت در یک سری شکست های شناخته شده بحث برانگیز بود. در اکتبر سال 2020 ، با افزایش تعداد پرونده های COVID-19 ، شرکت برون سپاری اعلام کرد که پس از اطمینان از تمدید قرارداد تست و ردیابی ، انتظار 20 درصد سود بیشتر را دارد. راشل ریوز ، سیاستمدار حزب کارگر انگلیس ، این پیام را “بسیار غیرممکن” خواند و از وزرا خواست تا شرکت برون سپاری را کنار بگذارند.

در طی همه گیری ، نگرانی هایی در مورد شفافیت برنامه ردیابی NHS COVID-19 ، خیریه ای که خواستار انتشار نتایج آزمون است ، مطرح شد. این طرح از بدو تأسیس به دلیل عدم ارائه نتایج آزمایش COVID-19 و ردیابی مخاطبینی که باید خود جدا باشند ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

علیرغم این انتقادها ، در بیانیه مطبوعاتی دولت انگلیس در ژانویه مشخص شد که بیش از 550،000 تماس با NHS Test and Trace برقرار شده است و به آنها گفته شده است که در هفته قبل از کریسمس خود را منزوی کنند.

Deloitte ، یک شرکت مشاوره ای است که توسط دولت استخدام شده است تا با فروش خدمات ردیابی جداگانه به متخصصان مراقبت های بهداشتی در انگلستان ، در راه اندازی برنامه آزمایش و ردیابی NHS کمک کند. دیدو هاردینگ ، رئیس NHS Test and Trace ، با دفاع از اعتماد خود به خدمات مشاوره ای ، به نمایندگان مجلس گفت: “من فکر می کنم ساختن یک سرویس در موارد اضطراری شدید با استفاده از کار اجباری کوتاه مدت و مشاوران برای برخی از این نقش ها مناسب است.”

در حال ضبط

دکتر سیف عابد ، مدیر خدمات مشاوره امنیت سایبری در گروه AbedGraham ، گفت: “این حمله بار دیگر بی ثباتی زنجیره های تأمین بهداشت و درمان را نشان می دهد ، زیرا یک حمله مخرب به یک ارائه دهنده می تواند افزایش یابد و دامنه گسترده ای از سازمان ها را تحت تأثیر قرار دهد. در حالی که به نظر می رسد Test and Trace در این مرحله تحت تأثیر قرار نگرفته است ، ما نمی توانیم خطرات ناشی از چنین برنامه پیچیده ای را به دلیل تعداد ارائه دهندگانی که به عملکرد آنها بستگی دارد ، مورد اختلاف قرار دهیم. “

“ما باید اطمینان حاصل کنیم که تامین کنندگان ، صرف نظر از اندازه ، ارزیابی بالینی و عملیاتی روشن ، تیم های مدیریتی آموزش دیده و برنامه های بروزرسانی برای بروز این نوع پرونده ها را دارند. این باید به عنوان بخشی از الزامات آژانس دولتی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی محلی لحاظ شود. “

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر