[ad_1]

انتشار قوانین نهایی توسط دفتر هماهنگ کننده فناوری اطلاعات ملی بهداشت در مورد قانون درمان قرن بیست و یکم ، توانایی بیماران در کنترل اطلاعات سلامت خود را روشن ساخته است.

سخنرانان رویداد WEDI Quest for Health Equity روز سه شنبه گفتند ، اما همه از یک میزان تعیین سرنوشت – یا دسترسی به مراقبت های بهداشتی دیجیتال برخوردار نیستند.

دکتر خورخه رودریگز ، محقق فناوری بهداشت و متخصص بیمارستان در بریگهام و گروه پزشکی داخلی عمومی در یک بیمارستان زنان گفت: “عدالت سلامت دیجیتال گامی به سوی عدالت سلامت است.” به همین ترتیب ، وی گفت ، عدالت در سلامت دیجیتال “برای موفقیت ما و به طور کلی برای پایداری سلامت دیجیتال ضروری است.”

رودریگز و همسر وی ، رئیس بریگهام و بیمارستان زنان داخلی پزشکی عمومی ، دکتر دیوید بیتس ، پنج جنبه اصلی را که باید در عدالت سلامت دیجیتال مورد توجه قرار گیرد ، بیان کردند: دسترسی فناوری ، سواد فناوری ، استقرار ، حقوق و استاندارد اهميت دادن.

بیتس توضیح داد که علاوه بر قوانین ONC ، بحران ویروس کرونا تفاوت های دسترسی به سلامت دیجیتال ، از جمله پزشکی از راه دور را برجسته می کند.

بیتس گفت: “من فکر می کنم همه ما می فهمیم که telehealth در بیماری همه گیر COVID-19 کاملاً در حال رشد است.” “این بسیاری از افراد را مجبور به حرکت بسیار سریع کرد.”

بیتس با اشاره به طیف گسترده ای از تحقیقات در مورد سطوح مختلف دسترسی به سلامت از راه دور در طی همه گیری ، ادامه داد: “مشکلاتی در رابطه با افرادی که قادر به استفاده از سلامت مجازی بودند وجود داشت.”

بیتس خاطرنشان کرد که در برخی کشورها ، وابستگی به سیستم های ثبت نام تحت وب برای واکسیناسیون COVID-19 افراد بیشتری را از مطالعه خارج کرده است.

وی گفت: “برای بیمارانی كه دسترسی دیجیتالی ندارند” در جاهایی از این قبیل ، “در واقع هیچ راهی دیگر برای دریافت واكسن وجود ندارد.”

رودریگز و بیتس ، که همچنین گزارشی را در سال 2007 منتشر کردند ، گفت: دسترسی فناوری شامل دسترسی باند پهن و دسترسی به دستگاه است مجله انجمن پزشکی آمریکا در ماه مه گذشته ، با تشریح این تقسیمات.

حداقل 21 میلیون نفر در ایالات متحده دسترسی باند پهن ندارند و برنامه های فدرال تاکنون نتوانسته اند جای خالی را پر کنند.

رودریگز همچنین سواد سلامت دیجیتال را به عنوان یک تعیین کننده اجتماعی در زمینه بهداشت طبقه بندی می کند و به ارائه دهندگان و ارائه دهندگان خدمات توصیه می کند که ابزارهای بهداشتی دیجیتال را با زبان و فرهنگ سازگار کنند تا جمعیت های مختلف را درگیر کند.

حتی در نگاه اول ، بعضی اوقات اقدامات اساسی انجام نمی شود. به عنوان نمونه ، رودریگز اظهار داشت که تنها 22٪ از برنامه های دیابت بررسی شده دارای رابط کاربری به زبان اسپانیایی هستند – اگرچه افراد مبتلا به Latinx بیشتر از جمعیت عمومی مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

Pay همچنین عامل اصلی عدالت در مراقبت های بهداشتی دیجیتال خواهد بود.

رودریگز گفت: “از نظر انصاف ، حفظ برابری پرداختها در روشهای مختلف واقعاً مهم است.” همانطور که سایر حقوقدانان و کارشناسان خاطرنشان می کنند ، پرداختکنندگانی که بازدیدهای تلفنی خود را جبران نمی کنند ، برخلاف ویزیت های ویدئویی ، “شرایط مناسبی را برای اختلافات ایجاد می کنند”.

رودریگز برای تلاش برای برابر کردن ابزارهای بهداشت دیجیتال که هدف آن بیماران است ، به م institutionsسسات توصیه کرد:

  • سرمایه گذاری در درگاه ها و برنامه های بیمار که نیازهای مردم کم برخوردار را برآورده می کند.
  • دستیابی به خدمات بهداشتی دیجیتال و استفاده از آنها در داده های جامعه-جمعیتی را پیگیری کنید.
  • تمرکز بر آموزش بیماران برای پیاده سازی فناوری های جدید برای در نظر گرفتن سطوح مختلف سواد دیجیتالی است.
  • گردش کار ایجاد کنید که به پزشکان امکان می دهد با بیماران مختلف در سیستم عامل های سلامت دیجیتال درگیر شوند.

وی همچنین تیم های بالینی را تشویق کرد تا به همه بیماران دسترسی به ابزارهای دیجیتال و بیماران را به استفاده از ابزارهای بهداشتی دیجیتال به عنوان بخشی از مراقبت های استاندارد تشویق کنند.

رودریگز گفت: “شما نمی توانید با مراجعه به بیمار تشخیص دهید كه آیا بیمار از سلامت دیجیتال استفاده می كند.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر