سرویس های وب آمازون یک سرویس مدیریت داده راه اندازی می کند که مطابق با شرایط HIPAA استسرویس های وب آمازون روز سه شنبه از راه اندازی HealthLake ، یک سرویس ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل ابر در دسترس سازمان های بهداشتی و تحقیقاتی خبر داد.

طبق گفته این شرکت ، این سرویس به سازمان ها اجازه می دهد تا یادگیری ماشین را برای تجزیه و تحلیل داده ها در ابر ، و همچنین ساختار خودکار اطلاعات در استاندارد HL7 FHIR ، ذخیره ، علامت گذاری ، شاخص گذاری ، استاندارد سازی ، پرس و جو و پیاده سازی كنند.

سوامی سیواسوبرامانیان گفت: “در سال های اخیر ، با ظهور سوابق الکترونیکی پزشکی ، داده های بهداشتی دیجیتالی شده انفجار رخ داده است ، اما سازمان ها به ما می گویند که باز کردن قفل ارزش این اطلاعات با فناوری هایی مانند یادگیری ماشین هنوز هم یک چالش است و با موانع زیادی همراه است.” ، معاون رئیس آمازون یادگیری ماشین برای AWS ، در بیانیه ای.

سیواسوبرامانیان افزود: “با آمازون HealthLake ، سازمان های مراقبت های بهداشتی می توانند مدت زمان لازم برای تبدیل داده های مراقبت های بهداشتی به ابر را از هفته به دقیقه کاهش دهند تا بتوان آن را به صورت ایمن تجزیه و تحلیل کرد ، حتی در مقیاس پتابایت.”

چرا مهم است

علیرغم تلاش برای پیشرفت در زمینه قابلیت همکاری ، داده های بالینی اغلب حتی بین بخشهای سازمانی بسته و ناسازگار هستند. داده های بدون ساختار به خصوص خام به نظر می رسد ، اگرچه برخی از سیستم ها الگوریتم هایی را آموزش می دهند تا آنها را برای اطلاعات مفید بدست آورند.

حتما بخوانید:
آموزش ماشینی به مرکز سرطان با هدف گذاری COVID-19 کمک می کند

AWS در بیانیه ای گفت: “حتی اگر سازمان ها قادر به جمع بندی و ساختار داده های خود باشند ، آنها هنوز هم نیاز به ایجاد برنامه های تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین خود دارند تا پیوند داده ها را شناسایی كنند ، روندها را تشخیص دهند و پیش بینی های دقیق انجام دهند. .

“هزینه و پیچیدگی عملیاتی انجام همه این کارها برای اکثر سازمانها سنگین است. و در نتیجه ، بیشتر سازمانها پتانسیل استفاده نشده را برای استفاده از داده های خود برای بهبود سلامت بیماران و جوامع از دست می دهند. ”

آمازون وب سرویس ها با HealthLake امیدوارند که به مشتریان راهی ارائه دهند که بتوانند با استفاده از یک دریاچه داده متمرکز این اطلاعات را کنترل کنند و آنها را بین سیستم های مراقبت های بهداشتی و برنامه های شخص ثالث به اشتراک بگذارند و تجربه یکپارچه ای را برای بیماران فراهم کنند. دسترسی به سابقه پزشکی آنها.

طبق گفته این شرکت ، سازمان هایی مانند غول سلامت الکترونیکی سرنر و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی IT Orion Health در حال حاضر از HealthLake برای رفع نیازهای مدیریت داده های خود استفاده می کنند.

“ما از راه اندازی Amazon HealthLake و پتانسیل آن برای جذب سریع داده های بیمار از منابع مختلف و تبدیل داده ها برای تجزیه و تحلیل پیشرفته ، جهت باز کردن دیدگاه های جدید و خدمت به بسیاری از ابتکارات بهداشت عمومی ، هیجان زده هستیم.” رایان همیلتون ، معاون ارشد بهداشت عمومی سرنر ، در بیانیه ای گفت.

گرایش بزرگتر

حتما بخوانید:
آهن ربا های آیفون 12 می توانند دستگاه های قابل کاشت قلب را غیرفعال کنند

در سال های اخیر ، غول های نرم افزاری تعدادی ابزار برای مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های سلامت منتشر کرده اند.

سال گذشته ، InterSystems از همکاری با Virtusa برای بهبود قابلیت های ادغام داده ها در بستر vLife ، یک دریاچه داده سازگار با HIPAA که AI را به عنوان یک سرویس ارائه می دهد ، خبر داد. خود این پلتفرم با استفاده از فناوری AWS ساخته شده است.

در ماه مه ، Innovaccer همچنین پلتفرم فعال سازی داده های فعال شده با FHIR خود را ارائه داد که شامل API های مقیاس پذیر FHIR ، یک دریاچه داده بهینه شده FHIR ، یک درگاه API ، صدها تجزیه و تحلیل و زیرساخت های ابری و سایر ویژگی ها بود.

آبهیناو شاشنک گفت: “در بیماری همه گیر COVID-19 ، اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که بیماران به داده های بهداشتی خود دسترسی پیدا کنند و بیشتر از همه به آن احتیاج داشته باشند.” در آن زمان مدیر عامل Innovaccer.

در حال ضبط

سیواسوبرامانیان از AWS در بیانیه ای گفت ، آمازون HealthLake “به طور كامل فرصت های مراقبت های بهداشتی را مجدداً كشف می كند و ما را تا این حد به هدف همه نزدیك می كند تا بیماران بتوانند درمانی شخصی تر و قابل پیش بینی برای افراد و كل افراد داشته باشند.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید