[ad_1]

مطالعه ای که این هفته در مجله انجمن پزشکی آمریکا باز دریافت که اگرچه انکولوژیست های پزشکی راحتی و دسترسی به مراقبت های ارائه شده از طریق بازدیدهای ویدئویی از راه دور بهداشت را تشخیص می دهند ، اما بسیاری از آنها تأثیر بالینی آن را زیر سوال می برند.

مطالعه کیفی ، قبل از اینکه COVID-19 کشور را تحت پوشش قرار دهد ، مزایا و معایب درک شده از بازدیدهای ویدئویی از سلامتی از راه دور 29 سرطان شناس پزشکی را بررسی کرد.

محققان کالج پزشکی سیدنی کیمل نوشتند: “متخصصان بهداشت ، که به محدودیت های معاینات فیزیکی برای سلامتی از راه دور اشاره کردند ، اعتماد بیمار به دانش را برجسته کردند و ابراز نگرانی کردند که اختلاف بین معاینه فیزیکی و سابقه بیمار می تواند منجر به یافته های مهم مهم شود.” مطالعه.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را یاد بگیرید. شروع کنید >>

چرا مهم است

این مطالعه متکی بر مصاحبه با متخصصان انکولوژی پزشکی در بیمارستان دانشگاه توماس جفرسون در فیلادلفیا است که از 30 اکتبر 2019 تا 5 مارس 2020 انجام شده است.

محققان دریافتند که متخصصان بهداشت “نظرات مخالف” در مورد امکان معاینه فیزیکی مجازی دارند. برخی گزارش می دهند که نمی توانند گلودرد یا تنگی نفس را از طریق دور سلامتی بررسی کنند ، در حالی که دیگران می توانند دهان و پوست را ارزیابی کنند.

پاسخ دهندگان گفتند که سلامتی از راه دور برای تعدادی از ویزیت ها از جمله قرارهای ملاقات اول ، بیمارانی که فقط هر شش ماه تا یک سال ویزیت می شوند و بیمارانی که علامت دار یا بیمار هستند ، نامناسب است.

با این حال ، سایر پاسخ دهندگان مزایایی را در کارآیی بالینی telehealth پیدا کردند ، برخی از آنها نشان دهنده پتانسیل افزایش فرکانس تعاملات بیمار یا مفید بودن آن برای بیماران مبتلا به بیماری های واگیر است.

پاسخ دهندگان همچنین با توجه به اهمیت رابطه پزشک و بیمار در سرطان ، نظرات مختلفی در مورد تجربه بیمار داشتند. چندین متخصص انکولوژی نگرانی خود را در مورد بحث با بیماران در مورد اخبار ناخوشایند از طریق telehealth ابراز کرده اند ، به خصوص اگر بیماران از دسترسی غیرقابل اعتماد به اینترنت یا فن آوری قدیمی برخوردار باشند.

در عین حال ، برخی از پاسخ دهندگان می گویند که سلامت از راه دور می تواند تجربه بیمار را افزایش دهد و دسترسی به مراقبت را بهبود بخشد.

در این مقاله آمده است: “یكی خاطرنشان كرد: برای بیمارانی كه دور از مراكز بزرگ و گسترده آنكولوژی هستند ، telehealth به آنها اجازه می دهد تا تحت درمان محلی و در عین حال تحت مراقبت از متخصصان متخصص در نوع سرطان خود قرار گیرند.”

محققان ادامه دادند: “علاوه بر این ، برای بیماران دارای مسئولیت در خانه ، مانند مراقبت از کودکان یا والدین مسن ، سلامت از طریق سلامتی توانایی آنها را برای مراجعه به متخصص انکولوژی افزایش داده است.”

محققان متذکر می شوند از آنجا که مصاحبه ها قبل از بیماری همه گیر COVID-19 انجام شده است ، ممکن است به دلیل رشد سریع مراقبت های مجازی طی یک سال گذشته ، تصورات مربوط به سلامت از راه دور تغییر کرده باشد. تا آوریل سال 2020 ، 4/52 درصد از کل مراجعه به مرکز آنکولوژی از طریق سلامت از طریق سلامت انجام شده است.

با این حال ، آنها خاطرنشان می کنند که برخی محدودیت ها همچنان باقی است: “نگرانی در مورد کارآیی بالینی مطالعه telehealth متداول ترین چالش های گزارش شده برای مدیریت سرطان مجازی در طی بیماری همه گیر COVID-19 است.”

گرایش بزرگتر

بیماری همه گیر COVID-19 بدون شک راه های جدیدی برای سلامت از راه دور گشوده است ، با وجود خلاهای زیادی در تعداد قرار ملاقات ها ، بر فرضیات قبلی در مورد تمایل بیماران برای اطمینان از مراقبت های مجازی تأثیر می گذارد.

همانطور که بسیاری از کارشناسان گفته اند ، واضح است که سلامت از راه دور “اینجاست که بماند”. اما با ناپدید شدن پایان همه گیری (امیدوارم) رهبران صنعت پیش بینی می کنند که تنها استفاده از بازدیدهای ویدئویی استراتژی غالب نخواهد بود.

در عوض ، پزشکان می توانند از ابزارهای متنوعی (مانند دستگاه های نظارت بر بیمار و ربات های گفتگوی اینترنتی) برای بهینه سازی مراقبت های شخصی و مجازی استفاده کنند.

در حال ضبط

“نتایج ما بر لزوم توجه به دسترسی بیماران سرطانی به فن آوری های telehealth ، به ویژه برای افراد مسن ، و قابل قبول بودن ارائه اخبار جدی یا بد تأکید می کند ، زیرا telehealth همچنان به تغییر زمینه تعاملات شغلی و مراقبت های بهداشتی ادامه می دهد. محققان نوشتند ، این امر به ویژه در زمان بیماری همه گیر COVID-19 بسیار مهم بود ، زیرا بسیاری از م institutionsسسات در سراسر جهان برای ایجاد یا گسترش برنامه های دور بهداشتی نیاز داشتند.

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر