“زنان منجر به تغییر در بخش فناوری بهداشت خواهند شد”گروه متخصص در جلسه “شناخت و حمایت از زنان در IT در مراقبت های بهداشتی در خاورمیانه” ، به نیاز به جوامع بین المللی و شبکه های بیشتر برای زنان و همچنین ابزارهای آموزش و پشتیبانی از توانمندسازی زنان در فناوری اطلاعات پرداختند.

سخنرانان دکتر تقرید جاستینیا ، CIO ، معاون رئیس دانشگاه علوم بهداشت IT / IS ، پادشاه سعود بن عبدالعزیز بودند. هانا ابراهیم ابوشریب ، افسر ارشد انفورماتیک پرستاری ، پرستار شرکت و بهداشت متفقین ، امارات متحده عربی ؛ حنان العنازی ، مدیر مدیریت تغییر و مدیریت دانش
مرکز ملی اطلاعات سلامت ، پادشاهی عربستان سعودی ؛ و دکتر نوحه خاطر ، مدیرعامل و بنیانگذار خدمات پزشکی Almouneer ، مصر.

اگرچه زنان بخش عمده ای از نیروی کار مراقبت های بهداشتی را تشکیل می دهند ، علی رغم سهم قابل توجهی که دارند ، در صنعت فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی و در نقش های بالاتر کمتر از آنها حضور دارند. جامعه IT HIMSS برای زنان در بهداشت و درمان با هدف رفع شکاف جنسیتی در صنعت ، افزایش آگاهی در مورد مسائل جنسیتی ، و ارائه منابع حرفه ای و شناخت بیشتر به رهبران زن که سهم قابل توجهی در این منطقه.

مطالعه فناوری اطلاعات زنان در مراقبت های بهداشتی

نظرسنجی سالانه IT EMEA برای زنان در مراقبت های بهداشتی به منظور شناسایی چالش های پیش روی زنان در صنعت ، به طور مناسب در روز جهانی زن امسال آغاز شد. العنازی مهمترین مشکلاتی را که در فضای کار وجود داشت را به اشتراک گذاشت و برخی از یافته های کلیدی را برجسته کرد: “اول دستمزد کمتر و دوم محرومیت از تصمیم گیری. سوم احتمال کمتری برای افزایش ، افزایش کار و برخورد برابر در محل کار. “

اگر چه این نتایج منطقه EMEA را در بر می گیرد ، العنازی اذعان داشت: “از دیدگاه من ، همه این مسائل در مورد همه زنان جهان صدق می کند.”

هنگام بررسی تبعیض بر اساس جنس ، نتایج همچنین نشان می دهد که در مقایسه با سال گذشته 3٪ کمی افزایش یافته است. اشکال اصلی تبعیض ، دستمزد کمتر ، حذف از روند تصمیم گیری ، افزایش حجم کار و سخنرانی کمتر در جمع است.

برعکس ، العنازی خاطرنشان کرد: “سومین یافته ، افزایش چشمگیر 20 درصدی در زنان متخصص است که به دلیل سهم خود در صنعت مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات با ارزش شناخته می شوند. و شنیدن این واقعاً چیز خوبی است.”

پرورش استعداد از طریق چشم انداز 2030

دکتر جاستینیا ، بر اساس یک مطالعه محلی ، برخی از مشکلات پیش روی زنان سعودی را روشن کرد: “یکی از آنها زمان لازم برای یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی است. این یک سوال است.

حتما بخوانید:
لباس دختر کفشدوزکی (7 تا 9 سال) - فروشگاه اینترنتی کیدرول

“تا آنجا که به محل کار مربوط می شود ، برخی از مشکلاتی که زنان در اینجا با آن روبرو هستند ، عدم آموزش در محل کار ، به ویژه در مشاغلی است که زنان اخیراً به آنها آمده اند ، یا مشاغلی که زنان قبلاً در آنها مشارکت نکرده اند. در می یابیم که امکانات برای زنان اجباری نیست. “

دکتر جاستینیا با اشاره به برنامه چشم انداز 2030 عربستان سعودی با جامعه ای پر جنب و جوش ، اقتصادی پررونق و یک کشور بلند پرواز ، افزود: “البته این شامل زنان سعودی نیز می شود ، زنان سعودی با بیش از 50٪ سرمایه اصلی محسوب می شوند از فارغ التحصیلان دانشگاه ما زنان سعودی هستند.

“ما تلاش می کنیم تا استعدادهای آنها را رشد دهیم. ما باید در ظرفیت تولید آنها سرمایه گذاری کنیم و می خواهیم آینده آنها را تقویت کنیم تا آنها بتوانند به اعضای جامعه کمک کنند و به اقتصاد کمک کنند.”

به عنوان بخشی از چشم انداز 2030 ، عربستان سعودی تأمین شغل برای یک میلیون زن سعودی تا سال 2030 است. با کاهش نرخ بیکاری زنان سعودی در سال 2020 ، دکتر جاستینیا این را به عنوان یک نشانه امیدوار کننده برای این کشور یادداشت می کند. : “زنان با نرخ بیکاری در حال پایین آمدن هستند ، این بدان معنی است که این بازتاب مستقیم قدرت زنان است. “

فرصت های آموزش

ابوشریف اذعان کرد که اگرچه زنان در امارات متحده عربی معمولاً فرصت های زیادی برای دستیابی به مناصب رهبری دارند ، اما در صنعت فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی ، سلطه مردان همچنان ادامه دارد و اکثر فارغ التحصیلان را مردان تشکیل می دهند.

“برای انفورماتیک پرستاری ، من تعداد بیشتری زن پرستار آماری دارم که در این زمینه مشغول هستند ، اما مشکل من این است که آنها را به کار انداختم ، اما آنها قادر به پیشرفت ، آموزش و پیشرفت نیستند. کار یا حتی شناخته شده ، داشتن افزایش حقوق بهتر براساس تجربه یا دانش کسب شده

“بنابراین آنها به سایر رشته ها که سایر بخش های مدیریت اطلاعات فناوری اطلاعات یا سلامت هستند سرازیر می شوند و در تخصص ما که پرستاری است وجود ندارد. من فکر می کنم این نگرانی اصلی است.”

زنانی که تغییر را رهبری می کنند

اگرچه مراقبت های بهداشتی اغلب به عنوان یک صنعت سنتی دیده می شود ، دکتر هاتر خاطرنشان می کند که تحول دیجیتال در مراقبت های بهداشتی اکنون پذیرای مردم برای تغییر بیشتر است: . بخش فناوری مراقبت های بهداشتی به زنان بستگی دارد و در چارچوب چالش های روزمره فعالیت می کند. ”

حتما بخوانید:
راهنمای کدهای تخفیف و جدیدترین کوپن های اختصاصی در سایت کوپن وافرلی

دکتر خاطر افزود: یکی از مطالعات اخیر مک کینزی نشان می دهد که شرکت های تحت مدیریت زنان به طور متوسط ​​21٪ به ویژه شرکت هایی که توسط زنان اداره می شوند سودآوری بالاتری نسبت به شرکت های مردانه نشان می دهند. از زنان

“نیازی به توجیه نیست که چرا باید به زنان فرصت داده شود و اینکه آنها برتری یا موفقیت خواهند یافت. این واقعیت است که دادن به ما فرصتی یا فرصتی می دهد.”

فراخوان HIMSS برای اقدام

دکتر هاتر در مورد راه های بهبود نمایندگی جنسیتی در نقش فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی توضیح می دهد: “من فکر می کنم یکی از مهمترین موارد نشان دادن و ترویج الگوها و زنان موفق است.

“من از HIMSS برای جایزه تأثیرگذارترین زن استقبال می كنم. مهم است كه زنان موفق یا حرفه ای را كه موفق شده اند برجسته كنم و نشان دهم كه چگونه این كار برای سایر زنانی كه می خواهند برای رسیدن به موفقیت یا رسیدن به چیزی موفق باشند ، میسر است. ما همچنین مدافع زنان دیگر خواهیم بود. “

HIMSS در حال حاضر پیشنهاداتی را برای جوایز تأثیرگذارترین زنان در سال 2021 برای شناخت و تجلیل از زنان با نفوذی که از قدرت اطلاعات و فناوری استفاده می کنند ، می پذیرد.

دکتر هاتر ادامه می دهد: “همیشه مسئله نابرابری جنسیتی یا این واقعیت وجود دارد که زنان فرصت مشابه مردان را پیدا نمی کنند. این همان چیزی است که باعث برجسته شدن زنان می شود ، وقتی موفق می شوند ، همیشه وجود خواهد داشت” دیدن این زن یا این تجارت یا مشارکت را که توسط زنان اداره می شود مشاهده کنید که علی رغم زن بودن وی موفق شده است.

دکتر هاتر در پایان گفت: “در حقیقت ، این کمک می کند تا این موفقیت بیشتر روشن شود و زنان دیگر را نیز الهام بخشد.”

در اینجا چگونگی تعهد HIMSS برای پیشرفت شغل زنان بسیار کارآمد در این حرفه و چگونگی کنار آمدن با شکاف جنسیتی را در اینجا بیابید.

برای به روزرسانی های ماهانه ، در خبرنامه الکترونیکی برای زنان با سلامتی در اینجا ثبت نام کنید.


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید