زنان ، پزشکان مراقبت های ویژه بالاترین سطح فرسودگی شغلی را گزارش می دهندپزشکان مراقبت های ویژه بالاترین میزان فرسودگی شغلی را گزارش می دهند ، وظایف بوروکراتیک و ساعات طولانی کار باعث ایجاد احساس ترس ، دلسردی و اضطراب می شود.

در مطالعه بیش از 12000 پزشک در 29 تخصص که بین 30 آگوست و 5 نوامبر 2020 انجام شد ، ارائه دهندگان خاطرنشان کردند که استرس در درمان بیماران مبتلا به COVID-19 فرسودگی شغلی را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد – اگرچه مشکلات موجود را بیشتر می کند.

فقط حدود نیمی از پزشکان اظهار داشتند که از زندگی کاری خود در سال 2020 راضی هستند ، در حالی که 69٪ قبل از همه گیری بود.

لسلی کین ، مدیر ارشد پزشکی تجارت پزشکی ، در بیانیه ای گفت: “بروز فرسودگی شغلی و افسردگی در میان پزشکان سالهاست که نگران کننده است و همه گیری فقط وضعیت بد را بدتر می کند.”

کین افزود: “این امر به ویژه در تخصص ها و پزشکان زن که همانطور که می دانیم بار تحصیل در خانه و سایر اختلالات را تحمل کرده اند ، بیشتر صدق می کند.”

چرا مهم است

این مطالعه فرسودگی شغلی را به عنوان استرس طولانی مدت و حل نشده مربوط به کار که منجر به فرسودگی ، بدبینی ، جدا شدن و فقدان موفقیت شخصی می شود ، توصیف می کند.

تقریباً سه چهارم پزشکان 25-54 ساله و دوسوم افراد 55-73 ساله می گویند که این سوختگی بر روابط شخصی آنها تأثیر منفی داشته است.

یکی از متخصصان آنکولوژی گفت: “وقتی به خانه می رسم انرژی ندارم و احساس می کنم از خانواده خود غافل شده ام ، اما برای رفع فشار و پردازش کارهایی که در طول روز انجام داده ام نیاز به زمان دارم.”

حتما بخوانید:
HIMSSCast: استفاده از داده ها برای عدالت در سلامت از راه دور

تقریباً از هر 5 پزشک یک نفر گزارش می کند که افسردگی بالینی را تجربه می کند ، 69٪ اظهار داشتند که “افسردگی مکالمه” دارند یا به طور کلی احساس آبی می کنند. بسیاری فرسودگی شغلی را عامل اصلی افسردگی خود می دانند.

بیشترین رتبه بندی ویژه در زمینه سوختگی در این سال ، مراقبت های ویژه ، روماتولوژی ، بیماری های عفونی ، ارولوژی و پزشکی ریه بود. با این حال ، افکار خودکشی بیشتر در میان متخصصان OB / GIN ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی ، جراحی پلاستیک و دیابت رایج است.

در این گزارش آمده است كه حدود 51٪ از پزشكان زن می گویند كه آنها سوخته شده اند ، در حالی كه 36٪ از مردان این اختلاف را دارند.

وقتی صحبت از غلبه بر فرسودگی شغلی می شود ، ورزش ، گفتگو با اعضای خانواده یا دوستان نزدیک ، انزوا و خواب روش های محبوب کنار آمدن است. پزشکان متذکر می شوند که افزایش غرامت به کاهش فرسودگی شغلی و همچنین یک برنامه کاری قابل کنترل تر ، احترام بیشتر همکاران و افزایش کنترل یا استقلال کمک می کند.

همانطور که یک متخصص گوارش اشاره کرد ، “EHR که در واقع به درستی کار می کند” نیز کمک خواهد کرد.

گرایش بزرگتر

مشکلات فرسودگی شغلی پزشکان به ویژه در زمینه بیماری همه گیر COVID-19 مشهود است ، در حالیکه پزشکان با تعادل بخشیدن به پیشنهادات فناوری و منابع کمیاب ، حداکثر فشار را می آورند.

در همان زمان ، می توان از ابزارهای فرسودگی شغلی استفاده کرد: اسناد محیطی و اتوماسیون EHR در کمک به ساده سازی روند و به پزشکان اجازه می دهد تا مراقبت از بیمار را انجام دهند.

حتما بخوانید:
خوب، بد و داروهای گیاهی

در حال ضبط

کین گفت: “سازمان های مراقبت های بهداشتی پس از همه گیری ، پزشکی و پزشکی این امکان را دارند که در مورد چگونگی بهترین پشتیبانی از پزشکان تجدید نظر کنند تا شاهد کاهش قابل توجه فرسودگی ، افسردگی و خودکشی باشیم.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir