[ad_1]

کارشناسان برجسته بین المللی برای تبادل تجربیات از پادشاهی عربستان سعودی و منطقه اسکاندیناوی در مورد اهمیت تأثیر وقفه ها جمع شدند. سخنرانان در مورد چگونگی همکاری بین بخشهای بهداشت عمومی و خصوصی ایجاد تغییر و تحول قابل توجهی در مدلهای تجاری جدید مراقبت ، در جلسه “ایجاد نوآوریها – دوز سالم وقفه چیست؟”

سخنرانان دکتر تقرید جاستینیا ، مدیر منطقه ای خدمات فناوری اطلاعات ، فناوری و انفورماتیک بهداشت ، دانشگاه علوم پزشکی پادشاه سعود بن عبدالعزیز ، دکتر فادی البخیران ، معاون مدیر اجرایی شرکت پست عربستان بودند. و Gods Eliasen ، آینده نگر ، CIFS.

چرا مهم است

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تمایل یاد بگیرید ، اعتبار کسب کنید ، محصولات و راه حل هایی پیدا کنید. شروع کنید >>

هیچ کس نمی توانست یک بحران جهانی بهداشت مانند COVID-19 و خساراتی که به صنعت ، اقتصاد و جوامع وارد کرده را پیش بینی کند. از طرف مثبت ، خاتمه بعدی بود که به یک کاتالیزور برای تحول دیجیتال تبدیل شد و منجر به انفجار نوآوری در سیستم های مراقبت های بهداشتی شد. این شتاب در طی چند ماه شاهد سالها تغییر بوده است ، و کارشناسان را به این درک رسانده است که وقفه نباید هدف نهایی نوآوری و تحول دیجیتال باشد.

در حال ضبط

الیاسن میزگرد را با ارائه پارادایم سلامت آینده در منطقه اسكاندیناوی آغاز كرد: “یكی از پیش نیازها این است كه كمبود فن آوری وجود ندارد. اینها راه حل های بیشتر و توانایی عمل و پیاده سازی راه حل ها است و همچنین تفكر متفاوت و چیست این الگوی جدید است

“پیش فرض در اینجا همچنین تمرکز بر کیفیت زندگی و رفاه به عنوان اهداف و بررسی بودجه سلامت به عنوان یک سرمایه گذاری است و نه قیمت.”

وی همچنین به جنبش سلامت شمال 2030 اشاره کرد که هدف آن اطمینان از دوام سیستم بهداشت و کیفیت زندگی در سراسر منطقه است: “سال گذشته ما در کشورهای اسکاندیناوی یک فرایند سناریوی عظیم با 30 ذینفع دولتی و خصوصی انجام دادیم.

“چیزی که ما دو سال آماده بودیم تا بر کشورهای اسکاندیناوی غلبه کنیم ، کشورهایی که در دیجیتال سازی در جامعه کاملاً بالغ هستند و جوامع مددکاری اجتماعی هستند ، و همچنین برای سلامتی برای آنچه که واقعاً می خواهیم آماده می شوند.”

تکنولوژی و مردم نزدیک می شوند

فناوری و افراد همگام در ارائه خدمات بهداشتی نیز موضوعی در این میزگرد بود و دکتر البوهایران گفت: “تا زمانی که ما اعتقاد داریم که فناوری و فناوری دیجیتال می تواند ما را قادر سازد و ما را به مرحله بعدی ببرد در سطح ، این تقسیم کلی فیزیکی و دیجیتالی آنچه ایجاد شده است باید همگرا باشد ، زیرا در مراقبت های بهداشتی این نقطه تماس فیزیکی همیشه مهم خواهد بود. “

البوخایران در مورد راه های رفع این شکاف گفت: “این به زمان بازگشت برمی گردد ، زیرا همه آنچه که ما در مورد مراقبت های بهداشتی دیجیتال در مورد آن صحبت کردیم واقعاً در مورد چگونگی ایجاد اختلال در صنعت و چگونگی ایجاد اخلال در روند فعلی و رساندن آنها به سطح بعدی است. دخالت. “

الیاسن همچنین درباره تغییر مدل های سلامتی که در شرایط کنونی COVID-19 شاهد آن هستیم توضیح داد: “ما در مورد دوقلوی دیجیتال چیزهای زیادی شنیده ایم ، اما در واقع می توانیم به سمت آنچه سه قلو دیجیتال می نامیم حرکت کنیم. در جایی که ما این الگوی سلامت انسانی و پایدار را داریم و به عنوان یک شخص می توانید با آن کار کنید و آن را در جایی که برای شما منطقی است به اشتراک بگذارید. “

امکان قطع شدن توسط COVID-19

البوحایران با بحث درباره فرصت های ارائه شده از همه گیر ، گفت: “از جنبه های مثبت و منفی اختلال ، وقتی فناوری های جدید وارد بازار می شوند و متعاقباً ایجاد می شوند ، الگوی معمولی ظاهر می شود.

“وقتی دهه های گذشته را بررسی می کنیم و آنچه دیجیتال در مراقبت های بهداشتی انجام داده است ، متوجه می شویم که مدل ها ظهور کرده اند ، روندها ظهور کرده اند ، اوضاع منسوخ شده و فناوری های جدید تسخیر شده اند.

“پس باید درک کنیم که صنایع روز به روز نزدیکتر می شوند. در گذشته ، ما به صنعت بهداشت و درمان و سپس صنعت لجستیک به عنوان دو صنعت مختلف سیلو نگاه می کردیم.

البوخیران گفت: “اکنون ما شروع به بررسی آنها می کنیم و می گوییم ، خوب ، وقتی بیشتر به فضای دیجیتال می رویم ، چگونه این صنایع در واقع می توانند به یکدیگر کمک کنند و مکمل یکدیگر باشند.”

عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت

تقرید از هیئت مدیره پرسید كه كجا احساس می كنند كه خطر ایجاد اختلافات جدید بین ثروتمندان و افراد كم بخت از طریق ارائه فن آوری وجود دارد. الیاسن پاسخ داد: “چگونه می توانیم اطمینان حاصل کنیم که آخرین فن آوری ها نه تنها به 10٪ ثروتمندترین افراد جهان نمی رسند بلکه در سلامت 90٪ باقی مانده نیز تأثیر می گذارند؟ این به هیچ عنوان برای هیچ کشوری چالش نیست ، بلکه برای همه ما چالش است. .

“با توجه به اینکه بیشترین تأثیر ما این است که بیش از 10٪ کار کنیم. همچنین ایجاد جهانی بهتر برای همه ما. بنابراین بله ، یک چالش وجود دارد و ما باید مقابله کنید اما برخی از پیش نیازها برای کار با داده وجود دارد. “

“COVID بزرگترین فرصت فرصت در حداقل یک نسل است ، اگر نه در دو نسل ، و ما احتمالاً آن را در نسل دیگری نخواهیم یافت.

“اگر همه ما برای سلامت شخصی تلاش کنیم ، به داده هایی با جزئیات بسیار متفاوت و داده هایی که در مرزها به اشتراک می گذاریم نیاز خواهیم داشت ، زیرا در زیر گروه های بسیار کوچک کار خواهیم کرد. هیچ کشوری از این حمایت نمی کند. انتقال به این قسمت نیز به طور خودکار ما را ملزم به کار با 90٪ دیگر می کند.

الیاسن در پایان گفت: “اینگونه می توانم این چالش را مطرح كنم. پاسخ س questionال شما ، بله ، یك چالش است ، بنابراین بیایید از این فرصت برای غلبه بر آن استفاده كنیم.”

چالش های خدمات قطع

تقرید همچنین از هیئت مدیره پرسید که به نظر آنها بزرگترین چالش در ایجاد خدمات مخرب چیست.

البوحران پاسخ داد: “من اعتقاد زیادی به تعطیلات دارم. من معتقد به گاهی تکان دادن قایق و تغییر مسیر هستم ، زیرا گاهی اوقات وقتی قایق را تکان می دهید یا این تفکر را تکان می دهید ، باعث می شود مردم چشمان خود را باز کنند.

“هنگامی که ما در مورد وقفه های مراقبت های بهداشتی صحبت می کنیم ، به طور خاص ، من فکر می کنم که هرگونه وقفه در مراقبت های بهداشتی سود و سود خود را خواهد برد و بله ، ممکن است عواقب ناخواسته ای داشته باشد که ممکن است متوجه نشده باشیم. آنها حداقل و بدون اهمیت برای طرح بزرگ منافع ما در تلاش هستیم تا دنبال کنیم. “

این پانل جلسه را با به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها و مقایسه درسهایی که از جنبش سلامت شمال و سفر دیجیتال عربستان سعودی آموخته و نحوه استفاده از این درسها در مورد چشم انداز عربستان سعودی 2030 به اشتراک گذاشت.

الیاسن گفت: “اولین درس این است که شما باید اکوسیستم ها را بسازید و آینده اکوسیستم های همپوشانی را فراهم می کند. این قسمت عمده ای از قسمت همگرایی است. ما از صنایع دیگر چیزهای زیادی خواهیم آموخت که هیچ ارتباطی با سلامتی ندارند.

“طرف دیگر این است که در حالی که فناوری در حال توسعه است ، اگر ما بخواهیم آن را به یک جهت خاص هدایت کنیم ، باید درک کنیم که سنگ بنای مورد نظر ما قرار دارد.”

البوهایران درباره دیدگاه خود در مورد چشم انداز 2030 و چگونگی کمک به برنامه های کیندوم توضیح داد: “واقعیت بسیار عظیم است. این جاه طلبانه تر از هر چیزی است که من در زندگی ام در سطح ملی دیده ام.

“واقعیت این است که ما چندین سال است که در این تحول بوده ایم ، بنابراین در حال حاضر شاهد تغییرات زیادی هستیم. در سطح اقتصادی ، در سطح اجتماعی ، تعدادی اصلاحات مختلف در بهداشت و درمان رخ داده است ، هنوز یک تحول در حال انجام است. .

“اگر ما می خواهیم به این جاه طلبی برسیم ، دیدگاه صادقانه من این است كه ما باید كاملاً مخرب باشیم ، زیرا واقعیت این است ، ما سعی می كنیم آنچه را كه ملتهای دیگر طی 30 و 40 سال انجام داده اند در طی 10-15 سال انجام دهیم. گاهشماری سالانه. “

شما می توانید در مورد HIMSS & Health 2.0 كنفرانس خاورمیانه بیشتر بیاموزید و درباره آخرین اخبار و تحولات این رویداد در اینجا بیشتر بیاموزید.

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir