دیوان عالی کشور استفاده از سلامتی از راه دور برای سقط جنین را رد کرددادگاه عالی ایالات متحده عصر سه شنبه درخواستی از طرف دولت ترامپ مبنی بر بازگرداندن داروهای سقط جنین در طی شیوع همه گیر را تأیید کرد.

مقررات سازمان غذا و داروی ایالات متحده نیاز دارد که میفپریستون ، که برای سقط جنین استفاده می شود ، در یک کلینیک ، بیمارستان یا مطب پزشکی توزیع شود. دادگاه های بدوی در تابستان گذشته جلوی این ادعاها را گرفتند و آنها را “مانع قابل توجهی” دانستند.

رئیس دادگستری جان رابرتز در نظر خود نوشت: “سوالی که پیش روی ماست این نیست که آیا شرایط لازم برای دوز میفپریستون وزن بی رویه ای را بر حق زن در سقط جنین به عنوان یک مسئله کلی تحمیل می کند؟”

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا یاد بگیرید ، اعتبار کسب کنید ، محصولات و راه حل پیدا کنید. شروع کنید >>

رابرتز ادامه داد: “در عوض سوال این است که آیا دادگاه منطقه به درستی به سازمان غذا و دارو دستور داد که این الزامات تعیین شده را به دلیل ارزیابی خود دادگاه از تأثیر همه گیر COVID-19 لغو کند؟”

قاضی سونیا سوتومایور در اختلاف نظر خود از احتمال دسترسی بیماران به قرص های سقط جنین در میان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی ادامه داد.

استومایور استدلال کرد: “سیاست FDA بار غیرضروری ، غیرموجه ، غیر منطقی و غیرمعقولی را بر دوش زنان متقاضی سقط جنین تحمیل می کند.”

چرا مهم است

همانطور که سوتومایور در اختلاف نظر خود اشاره کرد ، دولت فدرال بسیاری از مقررات مربوط به دستورالعمل های دارویی شخصی را کاهش داده است – اما نه میفپریستون ، که توسط FDA همراه با میزوپروستول برای سقط جنین تا ده هفته حاملگی تایید شده است.

سوتومایور گفت: “پس از آنكه وزیر بهداشت و خدمات اجتماعی همه گیر COVID-19 را به عنوان اورژانس بهداشت عمومی اعلام كرد ، FDA و HHS از نیازهای شخصی خود برای چندین داروی دیگر ، از جمله برخی از مواد كنترل شده اما میفپریستون صرف نظر كردند.” .

“در نتیجه ، سیاست دولت اکنون به بیماران این امکان را می دهد که نسخه های مواد مخدر قوی را بدون خروج از خانه نسخه دریافت کنند ، اما با این وجود زنان مجبورند برای مصرف میفپریستون به مطب پزشک مراجعه کنند ، فقط برای برگشتن و رفتن به خانه. و آن را بدون مراقبت بپذیرم. “او ادامه داد.

چندین ایالت در این کشور تنها یک کلینیک سقط جنین دارند و بیماران برای مراقبت مجبورند صدها مایل را طی کنند – گاهی اوقات با سایر نیازها مانند یک دوره انتظار 72 ساعته بین قرارها.

طرفداران بهداشت و حقوق باروری خاطرنشان می کنند که سقط جنین از راه دور سلامت می تواند به رفع برخی از این موانع کمک کند که به طور نامتناسبی روی جمعیت کم برخوردار ، از جمله بیماران کم درآمد و رنگین پوستان تأثیر می گذارد.

“در طی یک همه گیری جهانی که باعث رنگ آمیزی افراد غیر رنگی می شود ، محدودیت های مراقبت های بهداشتی باروری – مانند الزام بیماران FDA که به دنبال داروهای سقط جنین هستند فقط با استفاده از یک قرص و امضای فرم ، شخصاً به یک مرکز بهداشتی سفر کنند – حتی بیشتر است راشل ریوز ، وكیل كاركنان ACLU ، در یك پست وبلاگ در سپتامبر گفت: “عواقب جدی برای این جوامع.”

گرایش بزرگتر

در ماه ژوئیه ، قاضی تئودور چوانگ خواسته های شخصی FDA را در بحران COVID-19 مسدود کرد. برخی از ارائه دهندگان سقط جنین در پاسخ ، تحویل میفپریستون را از طریق پست شروع کردند.

با این حال ، ارائه دهندگان خاطرنشان می کنند که telehealth یک داروی جهانی برای مشکلات دسترسی نیست. اولاً ، 19 کشور قانونی وضع کرده اند که استفاده از پزشکی از راه دور برای سقط جنین را ممنوع می کند.

علاوه بر این ، مشخص شده است که مراقبت های مجازی به طور یکنواخت جذب نمی شود ، با یک مطالعه اخیر نشان داده شده است که بیماران مسن ، آسیایی ها و غیر انگلیسی زبان ها کمتر به ملاقات از راه دور پزشکی می روند.

در حال ضبط

کرستن مور ، مدیر پروژه گسترش سقط جنین پزشکی ، در بیانیه ای گفت: “مراقبت از سقط پزشکی با خیال راحت از طریق پزشکی از راه دور فراهم می شود و FDA باید در این بحران بهداشت عمومی این اجازه را بدهد.”

“اگرچه تعجب آور نیست ، اما این یک اقدام شرم آور و غیرضروری توسط دیوان عالی کشور برای انکار فرصت های سقط جنین در زنان در طی یک بیماری همه گیر است – و متأسفانه این آسیب به شدت به کسانی که در دسترسی به مراقبت مشکل دارند وارد خواهد شد: زنان با درآمد ، زنان روستایی و کسانی که دور از یک کلینیک زندگی می کنند ، “مور گفت.

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.

توییتر: kjercich
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes