دیدگاه های بین المللی از بالا: “فناوری یک عامل بود ، نه یک نقطه پایان”در پایان جلسه “دیدگاه های بین المللی از بالا: دوره ای جدید برای سلامت دیجیتال” ، یک بحث پایانی بسیار قابل تأمل و بصیرت آمیز در آخرین روز رویداد HIMSS & Health 2.0 Middle East Digital رخ داد.

همانطور که کنفرانس دیجیتال به پایان می رسد ، رهبران برجسته بهداشت از سراسر جهان این فرصت را یافته اند تا برخی از درسهای اصلی آموخته شده از COVID-19 و چگونگی ادامه تحول دیجیتال را در بهبود سلامت و رفاه شهروندان بسیار فراتر از همه گیر بررسی کنند. .

سخنرانان دکتر نهار موزکی العظمی ، دبیرکل شورای بهداشت عربستان سعودی ، لاو آگاروال ، دبیر مشترک ، وزارت بهداشت و رفاه خانواده ، تیم کلسی ، معاون ارشد رئیس جمهور ، HIMSS Analytics ، دکتر احمد بالخیر ، مشاور بودند تحول دیجیتال ، وزارت بهداشت ، پادشاهی عربستان سعودی ، هال ولف ، رئیس جمهور و مدیر عامل ، HIMSS و دکتر رامش کریشنامورتی ، مشاور ارشد ، بخش داده ، تجزیه و تحلیل و تأمین ، سازمان بهداشت جهانی.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

چرا مهم است

برای تبادل بهترین شیوه ها و پشتیبانی از اجرای م ofثر فناوری های بهداشت دیجیتال و خدمات مبتنی بر شواهد ، همکاری بین آژانس های دولتی ، سازمان های بهداشتی و سازمان بهداشت جهانی بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. برای تداوم تلاش ها و ایجاد انعطاف پذیری در جهان پس از COVID-19 ، کشورها به دنبال ارتقا engage تعامل بالینی و مصرف کننده ، ایجاد یک فضای سیاست حمایتی ، استفاده بیشتر از شواهد و ارزیابی ها ، تقویت امنیت سایبری و گسترش مرزهای قابلیت همکاری.

دیجیتال به عنوان یک عنصر فعال کننده

کلسی با شروع تأملات خود در مورد استراتژی خدمات دیجیتال در طول COVID-19 ، گفت: “تسریع و دسترسی بسیار زیاد به خدمات دیجیتال و استفاده از آنها وجود داشته است. اما فناوری فقط یک عامل محرک است.

“قابل توجه ترین نکته ، روش استفاده مردم از این ابزارهای دیجیتالی ، اعم از بیمار یا ارائه دهنده خدمات ، برای شکستن همه قراردادها ، پاک کردن اینرسی و دیوان سالاری بوروکراتیک و ابتکار عمل در درمان و پیشگیری در مقیاسی است که تعداد کمی از مردم اگر کسی فکر می کند ممکن است.

کلسی گفت: “داستان پاسخ COVID اساساً داستانی است از همکاری آنچه ممکن است هنگامی که افراد با اهداف مشترک توانمند فناوری ، در سطح جهانی ، ملی و محلی کار می کنند ، ممکن است.”

حتما بخوانید:
انواع شکلات و قیمت آنها در مصر

آگاروال افزود: COVID برای ما درک جدیدی شده است که سلامت دیجیتال باقی خواهد ماند و سلامت دیجیتال دسترسی اولیه خدمات بهداشتی را در آخرین مرحله تسهیل می کند.

در مورد تأثیر COVID ، دکتر رامش گفت: “ساختارهای ملی ، مانند مقامات بهداشت دیجیتال و غیره ، اعم از اینکه در این کشورها نمایندگی داشته باشند یا نه ، به سرعت در فن آوری های دیجیتال نفوذ می کنند ، زیرا انگیزه صرفه جویی در زندگی است.

“بنابراین ، همه دستهای عرشه معنای جدیدی پیدا کرده اند. در مراقبت های بهداشتی دیجیتال ، انواع فن آوری های دیگر ، حتی برخی از دهه 1990 ، استفاده می شود. مراقبت از مردم و نجات جان افراد موتور این موتورها بودند. بنابراین این فناوری به معنای واقعی آن ، یک فعال سازی بود و نه یک نقطه پایان. “

دکتر رامش توضیح داد که این افزایش همکاری بین بخشی به عنوان یکی از ویژگیهای مثبت ناشی از COVID-19 بعنوان یکی از ویژگیهای مثبت ناشی از COVID-19 مطرح شده است: این واقعاً شگفت انگیز است و تعهدات بین بخشی و چند بخشی واقعی شده است ، زیرا نجات جان انسان ها باید مسدود شود ، نیاز به اقدامات و قانون بهداشت عمومی است که لازم الاجرا شد.

ارتقا فرصت های دیجیتال در پادشاهی

دکتر موزکی العظمی با به روزرسانی آمادگی عربستان برای COVID-19 در مورد آمادگی عربستان گفت: “حتی قبل از دریافت اولین مورد COVID-19 در کشور ، ما ارتباط خود را با بهداشت عمومی ، نهادها و وزارتخانه ها و سازمان بهداشت جهانی حفظ کردیم تا آماده شدن. سیاست های فعال بسیاری وجود داشت.

“بسیاری از سیستم عامل ها و برنامه ها برای مقابله با این بحران راه اندازی شده بودند. به عنوان مثال ، برنامه هایی که دستورالعمل ها و مشاوره ها را ارائه می دهند ، و همچنین فاصله اجتماعی را ردیابی می کنند. من تضمین می کنم که شهروندان سعودی و جامعه قطعاً از این بحران بهره مند می شوند و تغییر را می پذیرند. از سبک زندگی شما ، “می گوید دکتر موزکی العظمی.

استفاده از اینترنت اشیا در تحویل دارو

دکتر بلخیر همچنین در مورد استقرار سریع فن آوری های انتقال دارو و اینکه چرا آنها برای ماندن در اینجا حضور دارند صحبت کرد: “ما در حال حاضر در تلاش هستیم تا به پایان COVID ، IoT برسیم تا بیماران را از راه دور برای افرادی که علائم دارند و همچنین نحوه تحویل دارو.

حتما بخوانید:
فقط چند کلیک با خرید تجهیزات پزشکی فاصله دارید

“اکنون بیش از 50 میلیون رزرو در سال گذشته داشته ایم. ما دریافته ایم که باید همه چیز را با هم ادغام کنیم. همه نتایج به هم پیوسته و ایجاد کارآیی برای پزشکی از راه دور یا خدمات بالینی هستند.”

همکاری بین المللی برای حفظ حرکت

همکاری بین المللی و اشتراک دانش برای مدیریت چنین ویروسی جدید بسیار مهم است. دکتر موزکی العظمی گفت: “من فکر می کنم راه پیش رو همکاری و تبادل اطلاعات بین کشورها و جوامع است. مشارکت جهانی بهداشت دیجیتال یکی از ابتکارات بزرگی است که ارتباطات را تسهیل می کند.”

دکتر رامش در پاسخ گفت: “از پنل در مورد پیش بینی های آنها برای پنج سال آینده و امید آنها برای آنچه که بیماران به دلیل تحول دیجیتال اتفاق می افتد ، پرسیده شد:” تبادل صاف بین بیمار و ارائه دهنده باید صاف باشد ، و باید اعتماد به نفس ایجاد کنید.

“من فکر می کنم این اتفاق می افتد و این فناوری باید در پس زمینه باشد ، نه قسمت جلویی. بنابراین این فناوری ناپدید می شود زیرا به زیرساخت جدید تبدیل خواهد شد ، شما در خانه به دنبال سیم نخواهید بود ، همه سیم ها درون آن دفن شده اند. دیوار “

ولف جلسه را با آخرین افکار خود در مورد چگونگی استفاده از دانش ما در مورد تحول دیجیتال تجربه شده در طی همه گیری ، و همچنین کنفرانس به پایان رساند: “این فقط مربوط به فناوری نیست. هرگز فقط مربوط به فناوری نیست. برای فرایند و فن آوری انسان است.

“بنابراین برای استفاده از قدرت راه حل های بهداشت دیجیتال برای کمک به رفع این شکاف ، ما نه تنها به نوآوری های جدید در فناوری ، بلکه به روش های جدید تفکر در مورد فرهنگ مراقبت و نحوه آموزش نیاز خواهیم داشت. ارائه دهندگان مراقبت و در سیستم های خودمان کار می کنیم. “

می توانید پوشش بیشتری از همایش و نمایشگاه دیجیتال HIMSS & Health 2.0 Middle East امسال را بیابید و در مورد آخرین اخبار و رویدادها از این رویداد اطلاعات بیشتری کسب کنید.


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید