[ad_1]

NBC News جمعه گذشته گزارش داد ، هکرها اطلاعات گسترده ای در مورد بیماران مرکز پزشکی لئون در میامی و بیمارستان عمومی نوکونا در تگزاس در یک اقدام آشکار برای اخاذی منتشر کردند.

گزارش شده است که دهها هزار پرونده علاوه بر تشخیص پزشکی ، شامل نام ، آدرس و تولد بیماران است.

درخواست ارسال نظر به لئون و نوكونا در جريان مطبوعات پس داده نشد.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را یاد بگیرید. شروع کنید >>

تونی گولدینگ ، مژده دهنده امنیت سایبری در ارائه دهنده خدمات امنیتی سانتریفی ، گفت: “بسیاری از هکرها ارزش بالقوه داده های سلامت را در دارک وب ، بالقوه بیش از 1000 دلار در هر رکورد در شرایط فعلی ، تشخیص می دهند.”

چرا مهم است

همانطور که NBC News متذکر می شود ، انتشار چنین حجم گسترده ای از داده های پزشکی ، حتا در زمان افزایش باج افزار ، اقدامی تا حدودی بی سابقه است.

گزارش شده است که این پرونده ها حاوی دهها هزار نتیجه تشخیصی اسکن شده و نامه به بیمه ها ، چک پرسنل بیمارستان و یک سند اکسل با بیش از 100 نام بیمار ، تاریخ ، جزئیات اقدامات کولونوسکوپی و نشانه هایی از اینکه “بیمار روده بزرگ طبیعی” دارد. “همراه با سایر اطلاعات بهداشت شخصی.

مراکز پزشکی لئون در ماه ژانویه بیانیه ای در مورد حمله جرایم اینترنتی در ماه نوامبر صادر کردند که دسترسی به پرونده های حاوی اطلاعات شخصی را به خطر انداخت.

این اطلاعات ممکن است شامل “نام ، اطلاعات تماس ، شماره تأمین اجتماعی ، اطلاعات مالی ، تاریخ تولد ، اطلاعات خانواده ، شماره پرونده پزشکی ، شماره Medicaid ، اطلاعات نسخه ، اطلاعات پزشکی و / یا بالینی ، از جمله تاریخچه تشخیص و درمان و بیمه درمانی باشد. اطلاعات “

لئون در گزارشی به جزئیات این تخلف به وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، تخمین زده است که 500 نفر تحت تأثیر قرار گرفته اند.

Nocona اظهاراتی درباره تخلفات احتمالی در وب سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی خود ارسال نکرده است.

گرایش بزرگتر

در سال 2020 ، مراکز بهداشتی درمانی با حملات بیشماری باج افزار روبرو شدند ، بازیگران بد تا حدی با سردرگمی و ترس از بیماری همه گیر COVID-19 تشویق شدند.

تحلیلگران VMware Carbon Black در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد و پنج گونه رایج را ذکر کرد ، گفت: “در سال 2020 ، ما مشاهده کردیم که باج افزار در حال گسترش است.”

و بعید است بزهکاران به این زودی شتاب دهنده را آزاد کنند: واکسن های COVID-19 فرصت های بیشتری را برای هدف قرار دادن زنجیره تأمین و همچنین داده ها و اطلاعات مربوط به بیمار برای هکرها فراهم می کند.

در حال ضبط

گولدینگ گفت: “همچنین فراموش نکنیم که روانشناسی در بسیاری از جرایم اینترنتی نقش زیادی دارد. اگر هدف بالقوه آسیب پذیر باشد ، احتمال موفقیت به طور چشمگیری افزایش می یابد.”

“با توجه به شرایط کنونی COVID-19 ، این خطر وجود دارد که بسیاری از مناطق آسیب دیده جامعه ، تحقیقات و تجارت در برابر چنین حملاتی آسیب پذیرتر شوند ، شاید با تلاش نکردن مثل همیشه از محافظت خود دست بکشند. از نظر تلاش و کوشش انسانی و دقت در فناوری امنیتی “، او گفت.

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر