دستگاه ها به تنهایی اختلافات سلامتی را حل نمی کننداثرات نژادپرستی سیستمیک در دسترسی به مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور تکرار شده است – از جمله بحران مرگ و میر مادران ، افزایش سطح بیماری های مزمن در میان جوامع رنگی و تأثیر نامتناسب COVID-19 بر روی سیاه پوستان ، لاتین ها و افراد محلی ، به ذکر چند .

اغلب اوقات ، متخصصان فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی این تفاوت ها را چالشی می دانند که فقط از طریق فناوری می توان به آن رسیدگی کرد.

اما مینیون کلیبرن ، کمیسر سابق FCC ، می گوید ابزارهایی که برای مقابله با نابرابری در نظر گرفته شده اند ، باید به موضوعات اصلی در صنعت بهداشت و درمان نیز بپردازند.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را یاد بگیرید. شروع کنید >>

“ما در حال حاضر واقعاً باید از خودمان بپرسیم – در مرحله توسعه ، در مرحله طراحی ، در مرحله بازاریابی ، در مرحله بتا – ما باید از خود بپرسیم که آیا واقعاً همه کارهایی را که لازم داریم انجام داده ایم و می توانیم انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود که آیا این [technology] تغییر بازی برای ارائه و تغییر نتایج؟ “كلیبرن گفت.

“یا آیا این نتایج منفی ما را تجربه کرده است؟”

Cliburn ، که همچنین در تیم انتقال رئیس جمهور بایدن باید خدمت می کرد و اکنون مدیر استراتژی های MLC است ، یادآور شد که میراث یک سیستم مراقبت های بهداشتی است که به افراد رنگارنگ – به ویژه زنان آمریکایی آفریقایی تبار – فرصت های برابر برای سلامتی را نمی دهد.

وی گفت: “ما برای انجام برخی از وظایف آماده شده ایم ، اما سلامت ، سلامت روان ، توانایی بهره مندی از درمان – این عملکرد اصلی یا تعامل سیستم بهداشتی نبود”.

وی گفت: “ما آشتی نکرده ایم و با مشکلات ، ناکارآمدی ها ، مشکلات صریحاً نابرابر و بی طرفانه گذشته کنار نیامده ایم.” “پس ما چه می سازیم؟”

کلیبرن گفت ، برای رسیدگی به پیامدهای طولانی مدت این سیستم بهداشت دیجیتال ، یک گفتگوی روشن و صادقانه لازم است.

وی گفت: “چه کسی این ابزارها را ایجاد می کند؟ چه کسی این برنامه ها را طراحی می کند؟ چه کسی بودجه را دریافت می کند؟ ما پاسخ را می دانیم. پاسخ قبل از هر چیز … افرادی هستند که هیچ ارتباطی با آسیب پذیرترین جوامع ندارند.”

كلیبرن به روش هایی اشاره دارد كه ابزارها ، مانند آنهایی كه از هوش مصنوعی مجهز هستند ، تعصبات را تولید می كنند. به زودی مجله پزشکی نیوانگلند در این گزارش ، به عنوان مثال ، اکسیمترهای پالس – که اغلب برای نظارت از راه دور بر روی بیماران ، به ویژه برای افراد مبتلا به COVID-19 استفاده می شود – ممکن است برای بیماران سیاه پوست دقت کمتری داشته باشد.

وی همچنین به مطالعاتی استناد می کند که نشان می دهد بسیاری از دانشجویان پزشکی سفیدپوست بر این باورند که افراد سیاه پوست نسبت به سفیدپوستان احساس درد کمتری دارند ، که منجر به تعصب نژادی در صحت توصیه های درمان درد می شود.

وی پرسید: “در IT در مراقبت های بهداشتی … چه کسی مشاوره می دهد و چه کسی تشخیص می دهد؟” “اگر در مورد تعامل و مداخله پزشکی ، مشارکت های وحشتناک یکسانی داشته باشید ، اگر تعصبات یکسانی داشته باشید – هنوز هم واقعی است.

“برخی از شما [AI] چک ها صورت من را به عنوان یک آمریکایی آفریقایی تبار نمی بینند ، اما آیا باید رمپ تهیه کنم؟ “كلیبرن اضافه كرد.” من چنین فكر نمی كنم. ”

كلیبرن گفت ، یكی از اصلی ترین مشكلات دسترسی باند پهن است. آژانس های فدرال ، از جمله FCC ، در مورد تخصیص منابع ، تمرکز زیادی بر ارتباطات روستایی دارند. اما افراد در مراکز شهری نیز قادر به اتصال نیستند.

وی گفت: “نمی گویم پول را خرج نکن”. “من می گویم شما با مشکل میلیون ها آمریکایی مقابله نمی کنید.

کلیبرن گفت: “بازآرایی دیجیتال در شهرها وجود دارد. جیب هایی وجود دارد که هیچ راه حل پهنای باند پایدار وجود ندارد. محصولات فوق العاده گران قیمت وجود دارد که برای کسانی که کار می کنند اما حداقل دستمزد می گیرند غیرقابل دسترسی است.” .

“جدیدترین و عالی ترین برنامه ای که شما را میلیاردر خواهد کرد هیچ کاری برای مادربزرگ تربیت فرزند در زمینه تأمین اجتماعی انجام نمی دهد. آینده دیجیتالی آنها چیست؟ چگونه ارتباط دیجیتال آنها را با مراقبت های بهداشتی بهتر بهبود بخشیده اید؟ شما چطور هستید؟” ؟ ”

کلیبرن در طی گفتگویی با TEDx در سال 2018 بر لزوم لایحه حقوق شهروندی دیجیتال برای مبارزه با این نابرابری تأکید کرد.

به گفته وی ، چنین سیاستی با اعلام اینکه باند پهن مقرون به صرفه مانند سایر سرویس های آب و برق در دسترس نیست ، این مسائل را حل می کند.

وی گفت: “این یک ضرورت است زیرا زیرساخت های حال و آینده است.”

به گفته کلایبورن ، مردم گاهی اوقات تمایلی به پذیرفتن این واقعیت ندارند که یک وسیله جدید لزوماً به نتایج جدید منجر نخواهد شد.

“اگر من از نظر تاریخی محروم بودم ، [access to the latest technology] این به طور خودکار من را در موقعیت برابر قرار نمی دهد “.

وی ادامه داد: “بخشی از درمان باید از درون انجام شود.” “اگر ما در مورد کسانی که این راه حل های دیجیتالی را تولید می کنند ، شامل شویم ، شاید فرصت داشته باشیم که سوزن را حرکت دهیم.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes